Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz Vladi #5949 üzenetére

    Mondjuk szélesebb körű lett a hardvertámogatottság, többen fejlesztik a kernelt, drivereket, kevesebbet kell szívni, jó esetben OOTB megy a wifi, webcam, printer, scanner, lónak a faxa. Fejlődött a Wine, egyre több a natív linuxos játék is (AAA címek is, nem Tux Racer és hasonlóak), van Steam, van a már említett next-next-finish GUI-s telepítő, vannak újabb, esetekben jobb/alkalmasabb fájlrendszerek, lettek/fejlődtek olyan szoftverek, mint pl. Open/LibreOffice, Gimp, Krita, Darktable.

    bambano írta, abban az időben a Debiannak volt normális csomagkezelése először. És a Debian nem az átlagjúzer Desktop linux volt akkor, ha jól sejtem. :) Most(anra) meg kb. mindennek van normális csomagkínálata és normális csomagkezelője, még ha a legtöbb nem is olyan jó, mint a pacman. :P ;]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • #33253120

    törölt tag

    válasz Vladi #5949 üzenetére

    Nekem a legjobban a network nanager és a ráépülő pár dolog ami bejön. Sose szerettem a wvdial-t. Igaz én csak 2004 óta használok pc-t, de azt tudom, hogy szívás volt az instabil mobilos wap/net csomagot ráķötni a pc-re. Utána szívás volt az első 3G modemem, szinte csak win alatt ment rendesen. Vagy esetleg gprsec-el, de inkább azzal sem.
    Ma meg már azért kicsit más. Feldugom a mifit a laptopra, és felismeri. Ha meg nem akkor van hozzá Vodafone.sh amit futtatva menni fog.

    Amire én használom a gépet gyakorlatilag tökmindegy minden más. ;] A nautilus (vagy fájlok, vagy ki tudja ezen a héten mi a neve) szemre nem sokat változott. (De az mc sem. ;] )

    A javuló hw támogatást azért még általánosan meg lehet említeni. Meg ehhez kapcsolódóan a gyártói támogatást aminek a következtében pl már van Steam, meg ilyesmi... :)
    És, hogy mára szinte mindenből van csomag valamelyik disztróra. :)

Új hozzászólás Aktív témák