Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    válasz ubyegon2 #65807 üzenetére

    Én így szoktam meg a winnyózban. Fogd és vidd. Ez a legegyszerűbb nekem. A Nemo második panelját életemben nem láttam , most is keresem, de nem találom.
    Forgatókönyvet nem írtam hozzá. Csak úgy csinálgattam éppen, de szerintem minden benne van, amit át akartam adni (majdnem szükséges és elégséges mértékben, leszámítva a menet közbeni eltévedéseket). Amúgy ez már a második nekifutás volt. Harmadszor egyenlőre nem próbálnám. Ha a sallangokból kiszeded a lényeget, akkor te is meg fogod tudni csinálni és a vágási folyamattól áll benned össze a kép szerintem , az lesz a saját diszkussziód.
    :F

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

  • Frawly

    veterán

    válasz ubyegon2 #65807 üzenetére

    Ez a Nutrix nem különösebben érdekel, blogot sem tervezek róla. Inkább az fúrja az oldalam, hogy mi az, amivel ketten is ennyire szenvedtek, és nem tudjátok működésre bírni.

  • Frawly

    veterán

    válasz ubyegon2 #65807 üzenetére

    Nem elfogadás kérdése. Pl. cfdisk -z vagy fdisk segítésével csinálj arra az SSD-re új GPT partíciós táblát, meg particionáld újra. A BIOS-ban meg engedélyezd az UEFI bootot, a secure bootot meg tiltsd le. Más nyitja nincs. Olyan nincs, hogy egy gép addig tudta, utána nem fogadja el sem a GPT-t, sem az UEFI bootot.

    Ennek függetlennek kéne lennie akármilyen disztrótól, a hardvert egyik sem tudja tönkretenni.

    Az ESD mappáról nem tudom micsoda, olyat még nem használtam, majd utánanézek. Valamit te kutyultál össze azon az SSD-n.

    A Nemo-t utálom, de nem konkrétan név szerint a Nemo-val van bajom, hanem az összes ilyen intézőszerű fájlkezelővel, Windows Intéző, Thunar, Dolphin, PCManFM, stb.. Nem érdekel hány panelt lehet bennük nyitni, használhatatlan hulladék mind, nem is értem, hogy sok ember hogy használhatja ezeket. Ezeknél még az is jobb, ha terminálban, parancsokkal kezeli valaki a fájlokat. Egyik ilyen intéző típusú fájlkezelő sem fogja elérni egy rendes kétpaneles commander szintjét. Már DOS, Windows alatt is commandereket használtam fájlkezelésre, és ez Linux alatt sem változott, a mai napig így van. Attól, hogy átálltam Double Commanderről Vifm-re, az is csak kisebb változás, mivel a Vifm is épp úgy commander-klón, csak annyiban speciális, hogy terminálban fut, és vim-billentyűkket és vimhez hasonló üzemmódokban lehet vele kommunikálni, nem egérrel meg hagyományos nc/mc/TC/DC-billentyűkkel.

    Eddig ha terminálban, vagy SSH-n keresztül kellett valami commander-szerűség, akkor mc-t tettem fel, most Vifm lesz helyette ebben a szerepkörben is.

Új hozzászólás Aktív témák