Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mzx

    senior tag

    válasz ubyegon2 #25581 üzenetére

    Ja, erre nem írtam még:
    "Nézd meg terminalban a sudo ufw status-t. Ha azt írja: Állapot: aktív, akkor jó."
    Igen, active-nek jelzi.

    "Valami a böngészőidben blokkolja, próbáld meg a böngészőt kiegészítők nélkül."
    Nincs kieg a Chorme-omban.

    "Próbálj más online port scannert keresni."
    Mondom, használok. Azok szerint zárt, vagy egyéb módon gátolt az összes portom, hiszen gufw-ban BEFELÉ így állítottam be, kivéve persze a torrent kliens port-ot (amit folyton változtatok). De a kérdésem arról szólt, hogy kifelé mit állítsak be a (gufw) tűzfalamon? Szabad mindent engedni kifele (out), vagy az túl kockázatos?

    "Nekem minden closed és stealth, a torrentezés megy rendesen."
    Kifelé is mindent tiltasz? De akkor nem lehetne egy csomó dolgot tenni, nekem így tűnt amikor régebben ezt teszteltem, bár nem alaposan teszteltem, ezért is kérdezek erről, hogy kifele (out) mit állítsak? Azt tudom ,h a 80 és a 443 -as port kell kifele, máskulonben nincs weboldal böngészés. De pl netrádiónként kulon be kell állítani kifele a portokat?? Van értelme egyáltalán kifele tiltani szinte minden portot? Vagy nagyon is szukséges?
    Ha befelé mindent zársz, persze, hogy mukodik a torrentezés, csak hát akkor passzív módban vagy.

    "Lao Ce kínai volt. :Y :DD ezért nem vettem a poent"
    Tudom h kínai, én viszont szeretek játszani a szavakkal olykor. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák