Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Fire/SOUL/CD #1289 üzenetére

    Nálunk a közvetlen kollégáim gépein csak LO van, a szomszéd szobában meg csak Office 2019 Professional Plus, így kicsit nehéz a cross tesztelés, de megoldottam. :)

    Az office-os gépen a nyelv és az office nyelve is angol. Ott csak ez a függvény működik:
    CELL("filename"), a ..."Filenév" és "Fájlnév" verzióban viszont mennek LO alatt.

    Ez a verzió működik mindkét office alatt nálam, visszaadja a fájlnevet kiterjesztés nélkül:
    =IF(ISERROR(SEARCH("file:///",CELL("filename"),1)),MID(CELL("filename"),SEARCH("[",CELL("filename"))+1,SEARCH(".",CELL("filename"))-SEARCH("[",CELL("filename"))-1),MID(CELL("filename"),SEARCH("@",SUBSTITUTE(CELL("filename"),"/","@",(LEN(CELL("filename"))-LEN(SUBSTITUTE(CELL("filename"),"/","")))/LEN("/")))+1,SEARCH("[.]",CELL("filename"))-SEARCH("@",SUBSTITUTE(CELL("filename"),"/","@",(LEN(CELL("filename"))-LEN(SUBSTITUTE(CELL("filename"),"/","")))/LEN("/")))-1))

    Azt továbbra sem értem, hogy ez neked hogyan működik LO alatt, mivel a regex-nek értelmezi a . keresését és 1-et ad vissza:
    =SEARCH(".",CELL("filename"))

    Ennek kellene helyes értéket kiadnia:
    =SEARCH("[.]",CELL("filename"))

    Egyébként, csak h. ne legyen egyszerű, ezeket a fájlokat külsős cég felé is meg kell majd mutatni, ahol lehet, hogy Indiai lesz az oprendszer meg az office ki tudja melyik verziója. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák