Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Mister_X #29860 üzenetére

    Sőt! Csak két millió forint elment a döntőbe jutott csapatok díjazására (+szponzori cuccok), ugyan ennyi/a fele még mehetett volna a rendezvényre...

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • LógaGéza

    addikt

    válasz Mister_X #29860 üzenetére

    Egy pár dologhoz hozzászólnék, igaz eddig csak csendes olvasó voltam, de ha már követtem a szervezés nyilvános részét, és ott is voltam, kicsit tudok "bővebb" véleményt nyilvánítani.

    Sok mindennel volt egy kis gond, én párszor gondoltam rá, hogy megkeresem a hangmérnököt, és megkérem kulturáltan, hogy legalább a középből egy kicsit csavarjon lejjebb, mert hangerő az volt, de minőség semmi (egy kicsit belelátok az ilyenek hátterébe, munkámból kifolyólag, nem egy rendezvényen voltam már technikusként). Első Riot All-Star vs Közönség meccs például ilyen szempontból gusztustalan volt, Arwyll tényleg kitett magáért, nagyon jó kommentált szerintem (tényleg csak magyarul, és azt most tegyük félre, hogy angol vagy a magyar a jobb), de sajnos alig lehetett hallani a játék hangjától - ez a második ilyen meccsre megoldódott, úgy látszik szólt nekik valaki, hogy ez így nem lesz jó, ezért lejjebb húzták (in-game, nem a keverőn!!!) a játék hangját.

    Az hogy mit adtak, és miért ennyi volt a belépő annak is megvolt az oka: a görög megnyitó pl teljesen ingyenes volt, aminek az volt a vége, hogy rengetegen elmentek, alig fért be a tömeg egy része csak a csarnokba, ezért rengetegen kinnmaradtak, többen rosszullettek stb... Ezzel limitálni akarták az ottlévők számát, cserébe kaptunk egy kis ajándékot.

    A kivetítő elfogadható minőségű volt (streamen rosszul mutatott az biztos - mondjuk a stream minősége is gyalázat volt), mondjuk nem 10 centire ültem tőle, hanem kb a nézőtér közepén, pont ideális távolságban.

    Ami nekem nagyon szemet szúrt: operatőrök rutintalansága (ő volt benn a közvetítésben, erre csaj lábát veszi, meg a színpad szőnyegét), egy két rész olyan volt, mintha próbálgatták volna a videókeverőn, hogy egy-egy gomb mire jó, vetítés közben belaggolt a videó, és volt néha hogy a zene is, és a Riotnak Dublinból kellett embert hozni, aki összeállította a számítógépes rendszert - mégha külön LoL szerver lett volna itt, amit bekellett volna konfigolni, akkor azt mondom oké, de nem, minden a központi Tournament szerveren ment, ergo kb csak össze kellett dugni a gépeket, és feltelepíteni a klienseket.
    Na ez meg a másik: a döntő előtt volt egy fél óra álldogálás, mire a két döntős csapat összerakta a rúnáit, és a masteryket. Ha már központi szerveren van, miért nem tudták ezt a rendezvény előtt megcsinálni, úgyis tudták már egy jó ideje, hogy kik fognak játszani.

    Azt hogy oktassák a nézőket? Szerinted megvalósítható lenne? Sok "gyereknek" el lett mondva, hogy kultúráltan vonuljanak be, erre mikor kinyitották az ajtót, és bemehettünk az előtérből, akkor nagyrésze elkezdett rohanni az első sorokba, a többieket fellökve/megtaposva...

    Hirtelen ennyi jutott eszembe, majd pótolom ha még kimaradt valami, bár szerintem teljesen korrekt volt így első rendezvényként kis Hazánkban, ha lesz még több, akkor hátha fejlődni fog, én jól éreztem magam ott.

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Új hozzászólás Aktív témák