Hirdetés

Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    Fussunk neki még egyszer a kérdésnek, mivel az első kör nem sikerült vmi jól.
    Persze abból is sokat tanultam.;] (Viccen kívül: van szemléletformáló hatása.)
    Annak apropóján, hogy láttam ma MM-ban egy Samsung "F" TV-t, amin jókora
    utánhúzása(!) volt a képnek: olyat biztosan nem szeretnék. Ha az "E" széria is
    ilyen volt (bár a 32-es példányon múltkor nem láttam) a sima 50 Hz-es panellal,
    akkor lehet, hogy tényleg hasznos lenne (kapcsolható!) háttérfény-villogtatásos
    megoldás, ami ezt a jelenséget elfedi. Amúgy elfedi, vagy csak javít vmit rajta?

    A kapcsolgathatóság igényének indoka: én nem akarom a mozifilmeket (24 fps)
    mozgásinterpolációval "feljavítani", valamint amikor csak programozok / netezek,
    nem akarom, hogy villogjon a panel bele az arcomba. De mondjuk ha játékoknál
    is ott az utánhúzás (megjegyzem, F1 közvetítés alatt a mostani PVA(?) paneles
    TV-men nem láttam ilyet, de ha görgetek a weben, a fekete szöveg után látszik),
    az azért már zavarna... 5 év eltelte után azt gondolná az ember, hogy fejlődött a
    technika, és ha már fejlődött, akkor ezt nem visszafelé tette. Vagy talán mégis?

    Ajánljatok jó vételt, ami nem 300K+ (igazából jó lenne 200-on belül maradni):
    - gyors panel (értsd a pixel fázisváltások gyorsak: nincs látványos utánhúzás)
    - szép színekkel (nem nyomdai színhűség a cél, sőt, de legyen általában jó)
    - 40-46" méretben (erősen gondolkodok az utóbbin is, mert szép nagy lenne)
    - nem felhősödik (az Edge LED így hátrányból indul - vastagság nem számít)
    - jó natív kontraszt (a dinamikus kontraszt kikapcsolható legyen, ha akarom)

    Elfogadok linkeket is, hogy milyen panellel szerelik a TV-ket (IPS/PVA/?), és
    miért jó az egyik, miért jó a másik, és ennek fényében milyet ajánlanátok.:K

    A legfontosabb, hogy elsődlegesen monitornak lesz használva HDMI-n, tehát
    egy PC végig rajta fog lógni, így NEM feltétel a sok HDMI, a smart, a PVR, a
    médialejátszó, stb. (A PVR azért, mert max. megtartom a mostani STB-t, ha
    fel akarok venni valamit. Ami annak idején kimerült F1 futamok rögzítésében.)

    Lehet 3D-s, ha az egyben azt is jelenti, hogy jobb a panel! De akkor aktív 3D
    legyen, és nem a fele felbontású polárszűrős cucc.:D (Max. nem használom,
    mert az aktív szemüveg szemenként 60 Hz-cel villog, ami instant fejfájás...:DDD)

Aktív témák