Hirdetés

Aktív témák

  • tmscsaba

    tag

    válasz bence188 #24160 üzenetére

    "képi tulajdonságok kalibrációja volna valami jó beállítás azt megköszönném"

    Minden készülékre egyedi a beállítás. Amennyire lehet, a gyárban úgyis belövik a "közel jó" beállítást, de minden készülékhez egyedi beállítás illik.

    Rajzoltam egy ábrát, ami megkönnyíti a megjelenítő ellenőrzését minden szín csatornán és a szürke árnyalat lépcsőket is ellenőrizheted vele, 20 fokozatban. Az ábra nem egészen tökéletes (habár használható), mert nem a fehérrel kezdtem, hanem az 5%-os szín van a kezdő kockában. Ettől függetlenül találsz fehéret is rajta, amit alapnak lehet venni. Majd átrajzolom, de azért feltöltöttem mert így is használható.

    --> http://www.kepfeltoltes.hu/130422/1920X18__www.kepfeltoltes.hu_.jpg <--

    A lényeg, a mezők közötti fehér csíkokat lehet most itt fehérnek tekinteni.
    A növekvő fedettségű mezők között 5%-os telítettség növekedés van.
    A kezdő négyzet 5% fedettséget jelent.
    Az utolsó mező a 100% telítettségű a grafikus programom szerint.
    A színeket fehér és fekete alapra is rá tettem.

    A beállítás lényege, hogy a fehér (itt a mezők közötti vonalak) tényleg fehérek legyenek.
    A szürke skálán a fekete mező viszont tényleg a legfeketébbnek látsszon.
    A közöttük lévő lépcsők minden esetben elkülönüljenek a világos részeken is és a fekete előtti négyzetről is látható legyen, hogy az már valamivel világosabb az előzőnél.

    Ennek a segítségével már a színeket is egészen jól be lehet állítani.
    Eddig a szín egyensúlyhoz igazán nem mertem hozzá nyúlni, mert nem láttam jobbnak a tv kép alapján más beállítással sem. Ennek az ábrának az alapján színenként be lehet állítani, hogy minden színnél látható legyen a különbség az előzőhöz és a következőhöz képest.

    A szürke skálán be kell lőni, hogy sem a világos sem pedig a sötét árnyalatnál ne legyen semmilyen elszíneződés. Ezt a következő menüben lehet elérni:
    http://kepfeltoltes.hu/130422/FEHEREGY_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    Egy színen belül a "nyereség" és az "eltolás" arányával lehet elérni, hogy a szürke skála mindenhol semleges szürke legyen.

    És tényleg jobb lett a kép, a szín, pedig a korábbival is meg voltam elégedve.
    Szerintem töltsétek le és fel kell tenni egy pendrájvra. ...már akinek van kedve kicsit kalibrálgatni vele.

    Használjátok egészséggel.

    Amit még kihagytam, hogy állítgatás előtt érdemes minden extra dolgot kikapcsolni, mint a "dinamikus kontraszt"-ot és a "fekete tónus" növelést, a színköz "natív" és nem "auto" stb.

    Ezzel az ábrával lehet legegyszerűbben belőni a fényerő és kontraszt állást is.
    Itt már tényleg nem megérzésre megy, pontosan látjuk is amit csinálunk..

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák