Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • oldbone'76

    tag

    Jó estét, sziasztok!

    Hátha valaki tapasztalt már ilyet közvetve, vagy közvetlenül és tud ajánlani vmit a problémámra. Bár kétlem.
    Kb. egy hónapja kitaláltam, h jó lenne 1 nagy screen a szobába. És ha már van sz.gép és BR-rippek is elérhetőek, hát akkor legyen FullHD. És milyen jó is lehet egy 40" fullHD-s monitor. Annyit olvasgattam, h arra az LCD a jobb választás a Plazma "gyengeségei" miatt.
    Túrtam a netet: 40", FullHD, LCD, legyen olcsó.. találtam egy Samsung, LG refurbished termékeket forgalmazó boltot. Cimborámmal bementünk Pestre megtekinteni a kiszemelt M86 vagy. 87-es tvt. Ami még a weboldalon kiírt árnál is kedvezőbben 206k összegért megvásárolható 1 év garral. (gari időt most hagyjuk)
    Én előtte élőben nem is nagyon figyeltem a flat tv-ket. Max egy szemvillanásra a multiknál ahol 1080as demók mentek rajtuk. De csak ránéztem. Szép éles, részletes. (ami nem ujdonság. DTP-zek, egy 24"es Dell 1920*1200-as monitoron, 50-80cm-ről. Van egy 30"as Samu is ami 2500*akárhányas felbontással bír.. Munkagépek... Tehát tisztában vagyok a részletességgel, a natív felbontás tűéles képével.)
    De tv adást még nem néztem rajtuk!! Megérkezünk bekapcsoljuk. Jött az első sokk. Nagyon gáz volt!! Kása és diavetítő. Akkor nézzük meg az N-est. Az egy kicsit gyorsabb volt, jobb volt a sárgája. De továbbra is számomra moslék kép. Aztán állítgattam kicsit. színe beállítva nagyjából. M-esen jobb volt a fekete de keményen letörte a sötétebb részleteket. Ami nem biztos, h szerencsés. Akkor még az F-est is kapcsoljuk be mellette. Akkor még nem tudtam, h LCD-n a 100Hz mennyire kell a szememnek, nem is kerestem. Jó, már ment a 3db 40es Samu. Alattuk egy 50es FullHDs Plazma figyelt. 50P96os. Akkor ha már úgy is ott van az is, kapcsoljuk be. Nézzük meg azt is.... Hát... Ordítóan jobb kép. Nincs az a furcsa szaggatás, Nincsenek idegen színű zajos maszatok a szürke zakóban, bőr színű az emberi bőr...
    Úgy mentem oda, h megveszem az LCD-t. De eléggé elkenődve kijöttünk. Amúgy a plazma 6hónap garival volt 350k. Akkor ez még jó ár volt. Ma ugye már 400ért ott az 50PF96os FullHD LG (Eworld) és 428 körül a Samu PS 50A5xx. (sokhelyen)
    Elkezdődött a sakkozás. Pro és kontra mind2 oldalnál. Elkezdtem járni a műszaki boltokat. Sztem a Plazmáknak sokkal életszerűbb a képvisszaadása. De ez ugye LCD topik szóval:
    -LCD-k: Már tudom, h amit először láttam TV adást, annál azért van jobb is. Valamint, h 40" kevés nekem 2,5-3 m-ről. És itt jön a bajom: iszonyatosan bántja a szemem ha nagyobb változás van a képernyőn. Megnéztem már töviről hegyire amiket kapni lehet. Sony, Sharp(sztem a legéletszerűbb képet ezen láttam), JVC, Samu M, N, F, A- 4es, 5ös sorozat, a 656 ost még nem kapcsolgattam az még lehet kivétel, bár kétlem. Árkád MM-ben ott az 52w4000, "friss" modell. DVDről talán a Karib3 ment rajta. Hát egyáltalán nem tudtam élvezni amit láttam.
    Nem a brandek, hanem ez a technológia számomra katasztrófa. És elsősorban nem a fekete ill esetlegesen annak hiánya, hanem a mozgás miatt. a kedvező ár miatt az Mes szériát elég sokat nyúztam az F-essel egyetemben. De sajna állíthatok én mindent. Szaggat. És sajnos ez nem csak úgy jön elő, h egymás mellett van sok-sok tv és az egyik roszabb a másiknál. Sok üzlet, különböző jelforrások. Sajnos rohadtul látja a szemem ha kevés a frame/sec. Vagy nem tudom, h mi okozhatja.
    A 100 Hz sokat segít rajta! Viszont a Philips AUREA LCDje volt talán az egyetlen ahol a folyamatosság nem ment annyira látványosan a kép egyes területeinek romlására. Ott is volt azért, de szinte elhanyagolható. Vmi ps3-as játék ment rajta mondjuk és nem TV adás, vagy film. (de ez az ára miatt kukás nálam) Ha minden igaz nemsokára lesz egy Philips fal az egyik műszakiban. Ott kint lesznek az új 2 mseces modellek is. Hát kíváncsi leszek.
    Eddig nem vettem észre de a mozi vetítés sem folyamatos nekem. Nem folynak össze a képkockák. BR rippek is slideshow-k. Ez nagyon rossz érzés.
    Annyira ráállt a szemem/agyam, h ha nagyon figyelem, az itthoni 72-es pana 50 Hz-esen sem folyik rendesen a kép.
    Annó azért nem vettem 100Hz-es CRT-t mert nem tetszett a kép. Néztem samut, panát, sonyt. Kásás volt a bőr, és a mozgásnál mintha változott volna a részletesség.
    A számítógép által generált mozgásnál nem látom ezt a zavaró jelenséget. Azért gondolom, h az fps lehet a gond.
    A plazmáknál nem érzem ennyire ezt a fajta szaggatást. De ott meg ghosting, beégés, és olajradiátornyi fogyasztás :)
    Summa summárum: megmozdulásig lenne miből válogatni. De ha megmozdul a kép, hát akkor felborul a pH érték a számban. Az új modelleknél azért érzek némi javulást a pl: A4xx A5xx.
    Valami komoly 5let?

  • oldbone'76

    tag

    válasz Alex91 #12928 üzenetére

    "... ne azt keresd, h hol szaggat.."

    LCD-n sajnos egyáltalán nem kell keressem. A kisebb méretről meg: egyedül a képátló mérete miatt vennék laposat.

  • oldbone'76

    tag

    válasz wassermann #13367 üzenetére

    Szerintem ez relase, és személy függő. Ha péppé van tömörítve akkor elég gáz. Én 24"-es monitoron nézek néha filmeket méteren belülről.

  • oldbone'76

    tag

    válasz Cifu #13371 üzenetére

    Hát... Elég kritikus alany vagyok LCD témában... inkább nem is mondanék semmit erre.. 52" *4000, ha jól tévedek fél millió forint és szaggat? ..."Gratulálok Emese"
    Amúgy valamelyik nap néztem egy műsort, talán magellán, az adót sem tudom... Lényegtelen a téma, de a friss felvételek szaggattak mint állat, a bevágott régi snittek folytak. Szar érzés, h ennyire látom a különbséget. Ráadásul mindezt CRT-n.

    Cifu!
    A BMW - Skoda hasonlathoz még annyit, h felbontás ide, vagy oda... elég szörnyű, ha a Skoda "kecsketejjel" ugrrál ;)

    [ Szerkesztve ]

  • oldbone'76

    tag

    válasz Alex91 #14407 üzenetére

    Ha jól tévedek akkor valaki venne ilyen TVt és érdeklődött emiatt. És mintha azt olvastam volna, h a Thomson "halott". Aki dögkútból akar enni, annak lelke rajta...

  • oldbone'76

    tag

    válasz Scoobyka #14409 üzenetére

    Nekem spec nem volt rossz tapasztalatom thomson crt-vel. Sikeres volt cimborámnak. De ez nem jelenti azt, h az lcd-ik is jók.

    [ Szerkesztve ]

  • oldbone'76

    tag

    válasz wassermann #14523 üzenetére

    Tönkreteheted a TV-d !!!

    Erre azért nem mernék mérget bevenni! Te igen? Minden fejhallgató 32ohmos? Ezt sem hinném...

    Mindamellett nem fogja szétbontani a szobát a kimeneti teljesítmény az tuti. :D

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák

Hirdetés