Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz VGYke #36662 üzenetére

    "moziban (mármint ahol jegyet kell venni) még is milyen jó és természetszerű"

    Egyáltalán nem az, szaggat rendesen, dezz kartárs ezt szokta úgy eufemizálni, "álomszerű" :)

    "Most speciel azt nem értem, miért nem minden TV tudja / képes a 24 (23.976) kép/sec megjelenítésre?"

    Megmondom a frankót: nem tudom :)
    Ha találgatni kellene, akkor arra tippelnék, hogy az okot ott kell keresni, hogy a szó szerint vett 24 fps (vagyis amikor egy képkocka látszik 1/24 másodpercig, aztán utána meg a következő ugyanannyi ideig, stb) nézhetetlenül darabos, emiatt konkrétan a mozikban is úgy működik a dolog, hogy 72 Hz-en megy a vetítés, csak éppen egymás után háromszor ugyanazt a képkockát mutatják. Namármost, LCD-n is villogtatni kellene, csakhogy a szimpla CCFL háttérvilágítás ehhez nem elég gyors, így kénytelen magával az LCD-vel variálni (időnként egy-egy teljesen fekete frame-et jelenítenek meg, hogy ott legyen a villogás), az meg valószínűleg csak 120 Hz-en működik jól (mert ott elég rövid a fekete villanás) és ezért van az, hogy csak a "100 hertzes" TV-k tudják a rendes 24p-t.
    Ez az én elméletem :)

    DRM is theft

Aktív témák