Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    válasz Zolien #696 üzenetére

    Eddig semmivel se roszabb mint egy LCD monitor. Sőt...a feketéje valami brutál mély.
    Sajnos ez a minőség 32" méretben elég drága...145k. De monitornak muszály jó minőséget venni, mert a fekete milyensége,az input lag, a kicsi válaszidő, nagyon fontos szempont egy monitorként használt LCD tv-nél.
    Aki ilyet akar venni, iparkodjon, mert jönnek az új szériák drágábban, persze semmivel se jobb minőségben. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Zolien #698 üzenetére

    S-IPS panelos a 7404, és az Ambilight-os változata is, a 8404. Ezeket egy tipusú panellal szerelik nem úgy mint a Samsungot, hogy zsákbamacska melyiket fogod ki. :U
    Tévedésben vagy. Nem lesz olcsóbb. Ezek el fognak tünni, és csak az új verziót veheted. Nem lesz árcsökkenés. Sony-nál sem volt. V5500 146k volt majd a kicsit módosított azonos Bravia Engine 3 ellátott V5800 jóval drágább lett. Aztán nézz szét, hol kapsz most V5500-öt. Sehol. Pedig sokkal jobban megérné azt venni.
    Kb. olyan messziről nézem, mint a 24"-es monitort de nagyon kényelmes. A fényerőt visszavettem 50-ről 30-ra mert brutális az 500cd/m2. A monitorok többsége 250-300cd/m2 tud. A kép penge, a feketéjét jobbnak érzem az S-MVA panelos monitoromnál, ami azért nagy szó, mert az MVA a feketében igen erős. A HD filmek...fantasztikusak ekkora méretben, ilyen nézési távolságról. Játékokat még nem néztem, de biztos jó lesz.
    Örülök hogy nem monitort vettem. :K

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Zolien #700 üzenetére

    Nem szeretném ha az én véleményem alapján döntenél, mivel erősen szubjektív, mit látok jónak, és te mit fogsz jónak, ill. zavarónak látni. :U
    A kérdésekre megpróbálok válaszolni, ahogy én látom. :R
    Mivel S-IPS panel van benne, így a betekintési szög evidens, hogy jó (176/176) ezért nem emeltem ki, csak a panel tipusát. ;)
    Szinek sokkal szebbek, mint az előző S-MVA panelos 24" ViewSonic monitoromnál. Ami az érdekes, hogy a feketéjét is mélyebbnek érzem. Pixeleket egyáltalán nem láttam eddig 60-70cm-ről, kb. 20-30cm-ről látni, de onnan se vészes. De ugye ilyen távolságból senki se nézi. Felhősödést nem érzékelek, talán közvetlen a 2 szélén 2-3cm szélességben van némi fényerő csökkenés, de nem zavaró. Tökéletes panel nincs, vagy itt, vagy ott, de kompromisszumot kell kötni, és ennél a tv-nél éreztem úgy, hogy a legkevesebb a kompromisszum. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • tkesy

    őstag

    válasz Zolien #700 üzenetére

    Mindenképpen szánj rá egy-két napot, hogy valahol megnézd az előre kiszemelt darabokat, mert így fórumolvasás alapján szvsz nem lehet dönteni, mivel mindenkinek más a szeme, meg a viszonyítási alapja...
    Nézési távolság: a 32"-ra max 1.3m adnak meg (1080-as felbontáshoz).
    Én egyébként egy 40"-ost nyúzok (ugyanannyiba került, mint zack philips-e) kb 1,2m -re ülök tőle, és teljesen meg vagyok elégedve vele, pedig abba sorozatba tartozik, amit az lcd-s topikban csak lehúznak... De szerintem néhány dolgot páran igencsak eltúloznak, ugyanakkor igaz, hogy mindenből ki lehet fogni sz@r darabot... Jó példa erre haver B650-e, 50k-val drágább volt (pedig eggyel kisebb méret) és jóval gyengébb a képminősége, mint az enyémnek...
    Betekintési szög 178 fok (emlékeim szerint, mert a gyári honlapon nincs fent, azt meg, hogy hol olvastam, nem találom), színekről meg színhelyességről max hw-es kalibrálás után lenne értelme szerintem beszélni, addig mindenki úgy állítja be, ahogy neki jólesik, homogenitás problémát pedig nem vettem észre az enyémnél... Persze lehet, hogy csak az én szemem a rossz... :)

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • tkesy

    őstag

    válasz Zolien #704 üzenetére

    adatlap :) egyébként Samsung B550

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • tkesy

    őstag

    válasz Zolien #706 üzenetére

    pedig 2x is fel van tüntetve :D

    A 220v -csak az 530-ról találtam tesztet, illetve a 650-ről... Amit tudtam, azt leírtam fentebb, de mondom, nekem nincs bevílágítási problémám sehol, homogenitási problémám se, (bár valaki elárulhatná, hogy csinálják azokat a fényképeket, magyarán miket állítanak a tv-n, mert én is megcsinálnám). Input lagot probáltam mérni, DVI-n volt rákötve a régi monitor (226BW) a vga-ra, HDMI-n pedig a tv, de semmit sem késett a tv a monitorhoz képest... És nem is érzem, hogy lenne bármi probléma játékok alatt (BF BC2 multi/single, Crysis Warhead, ME2, SH4, NFS Shift, Dirt2), se CAD programok alatt, se filmnézés alatt, (*.mkv) se netezés alatt...
    De ez szubjektív dolog, mert lehet, ami nekem jó, az másnak nem, de akik eddig itt voltak és látták a képét monitorként, azok padlót fogtak... :D

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • zack

    nagyúr

    válasz Zolien #703 üzenetére

    Drága ez a tv, de ha nem igényled a nagyobbat, akkor megéri beruházni. Én néztem 94cm tv-t 1,2m-ről és nekem túl nagy volt. Akkor döntöttem el hogy 32" kell, de abból a legjobb, amit vehetek PC-s használatra.
    Aki nagyobbat akar 100cm-nél, az vagy vesz egy tudásban és képminőségben gyengébbet ezért az árért, vagy vesz hasonlót mint az enyém de mélyen a zsebébe nyúl.
    Az enyém nem lilásodik ha oldalról nézem, ez biztos. Úgy tudom ez nem IPS jellemző, hanem inkább a MVA, PVA panelokat érinti. Az enyém minimálisan szürkül ha oldalról nézem, ami viszont IPS jelleg.
    Az pedig hogy melyik jobb melyiknél PC-re? Saturn-ban megnéztük laptop segítségvel. Magasan a Philips volt a legjobb képminőségben. Ez viszont nem annyira szubjektív, mert rajtam kívül négyen mondták azt, hogy "bazze, ez félelmetes milyen jó a Philips". A Sony cég kirendelt eladója speciel azt mondta ő is ezt a 7404-et fogja megvenni, annyira tetszett neki is a kép minősége, pedig a V5500-nek se volt rossz képe. :B Szóval rajtam kívül a többiek is ezt látták amit én, pedig néztünk B650-et, Sharp-ot, LED-es Sharp-ot, Sony-t, LG-t is.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák