Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    Sziasztok!

    Segítséget kérnék!
    Monitor vs. LCD tv a kérdés lényege. Csak PC-hez lenne használva, monitorból DELL U2410 H-IPS panelos lett kinézve, míg LCD tv-ből a jobb full HD-s 32" darabok...Samu B550, B650, LG 32SL8000, Philips 32PFL7404...tehát 110-150k között.
    Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen viszonylag komoly tv, tudhatja azt képminőségben amit egy full HD-s monitor? Azt tudom hogy kissebb a pixelméret egy monitoron, ami nem tudom tv-nél mennyire lenne zavaró, ill. mivel csak PC-hez lenne használva minden szempontból jónak kell lennie. Film, játék, Word-Excel, internet....
    Mert ha azt mondjátok hogy érezhetően nem lesz rosszabb egy H-IPS panelos monitornál, akkor inkább vennék +20cm nagyobb képátlót, mert csak nagyobb élmény.

    Illetve az lenne a legfontosabb kérdésem, hogy a mai 32" LCD tv mezőnyben melyik gyártó melyik tipusa lehet a legalkalmasabb csak PC-s használathoz? Melyek a legfontosabb szempontok egy műszaki adatlapon a PC használatot figyelembe véve?

    Tudom sok a kérdés, de nem tudok dönteni, és rosszul semmiképpen se akarok járni.
    A DELL U2410 jó monitor, de akkora mint a mostani S-MVA panelos monitorom. Nem lenne előrelépés képátlót tekintve, ezért csábít a 82cm...

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Sirpi #622 üzenetére

    Már kezdtem ráhangolni magam a 32"-es LCD-re erre elbizonytalanítottál. :DDD Milyen távolságból nézted a 32"-est? Fényerőt visszavetted? Mert ezek sokat számíthatnak, mivel az egyik fényereje 200-300 cd/m2, a tv meg kb. a duplája.
    Lehet hogy te vagy az emberem! :C Látom S-PVA-s DELL-t nyúzol. Minőségben rosszabb a tv-d (érdekelne a tipusa) ? Filmekre evidens hogy jobb az LCD tv. De a játék, és a web...sarkallatos pont, ahogy azt írtad is.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    Nos...elég sok tesztet, és fórumot átolvastam, hogy szubjektívebb véleményem legyen melyik LCD tv helyettesíthetne egy monitort csak PC-s használatban. Vagy 6 tipus volt még (kb. 10 órája foglalkozom a kérdéssel megálás nélkül) az elején ami potenciálisan szóba jöhetett, de ez így a nap végére lecsökkent kettőre.

    1. Sony KDL-32 V5500 144k
    2. LG SL8000 157k

    Mivel "only PC" üzemmód a lényeg, így a plusz fícsörök annyira nem számítanak, így jött képbe a V5500. SL8000 igaz tele van fícsörrel, de még ez alkalmas a Sony mellett arra PC-s üzemmódban, hogy normálisan lehessen játszani vele, ha éppen kedvem szottyan. Persze a 170k alatti mezőnyben...
    A Sony felé azért húz jobban a szívem, mert sok Sony cuccom volt, és van is, és nagyon elégedett vagyok a minőségükkel, bár tény, szinte mindig drágább mint a konkurencia.
    Nincs szükségem a 100Hz-re, és bár fapados, extráktól mentes a tv, tesztek alapján jó a feketéje, szépek a színei, és minimális az input lag. Érdekes mert a 100hz miatt a W5500 már közel sem ennyire jó játékra. A 2 tv között nincs nagy difi árban, de az LG esetében túl sok extrát fizetek ki, amit sosem fogok használni. Ott van még a kevésbé jó fekete, és a tükröződő felület ami kicsit riaszt. Képmnőségben elvileg a Sony-nak jobbnak kell lennie, de majd elcsattogok, és élőben is megnézem őket, bár fogalmam sincs melyik multiban fogom meglelni mind a kettőt. :U

    Ha valakinek van bármilyen tapasztalata a 2 tipusról ne tartsa magában. :DDD

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    Voltam a Duna Plaza-ban levő Saturn-ban. A srácok a tv osztályon félelmetesen segítőkészek voltak, le a kalappal, minden tiszteletem az övék! :C :C
    Szereztek "házon belül" laptop-ot, HDMI kábelt, és hozzá egy FEAR játékot is...és elkezdtük megnézegetni melyik milyen, van e érezhető input lag. Ők is kiváncsiak voltak erre, tehát kapóra jött nekik is ez a nem túl szokványos kérés.
    Sony V5500 volt az első...tök jó tv, szép szinekkel, és igazi feketével. Elégedett voltam a Desktop képi megjelenítésével is, ill. azzal is ahogy a FEAR futott. Lag-ot nem éreztünk. A második az LG SL8000 volt...igazából azért mentem be a Saturn-ba mert ezt akartam elsődlegesen megvenni jövő héten. Mit mondjak. Már akkor sem kellene, ha fél áron kínálnák. Életben még csak nem is szép, iszonyatosan tükröződik ami nagyon zavaró, és ez itthon is látszani fog lámpafénynél. Nem szépek a szinei, átmeneteknél sávosodott nem is kicsit. Amit produkált feketében, az meg kritikán aluli. Tényleg szürke a fekete, és zavaróan szürke ez a szürke, pedig nagy fényben néztem, ahol elvileg nem is kellett volna ennyire szembetűnőnek lennie. Az egyik kiállított SL8000 darabnál az üveglap mögötti rész csúnyán be volt porosodva ami szintén brutál ronda és zavaró is volt. Persze leszedni az üveglapot nem lehet házilag, max. ha elviszed szervízbe. Konklúzióként pedig azt a következtetést vontam le, hogy köszönöm szépen, de tv-be LG-t soha, mert minden porcikájából az igénytelenséget sugallta számomra. Lag-ot itt sem éreztünk egyébként.
    A következő a Samsung B650 volt. A panel fényes felülete itt is zavaró volt, de az LG-nél azért mindenképpen egy fokkal jobb. A feketéje nagyon tetszett, de más úgy igazából nem fogott meg benne. Nem éreztem természetesnek a szineit, de ugye ez erősen szubjektív. Lag-ot itt sem éreztünk érdekes módon, ami azért meglepett a neten keringő tesztek olvasása után. Összességében nem keltett rossz benyomást, de a tükröződő panel itt is zavart, és ergonómiailag sem volt az igazi.
    Majd jött a Philips 7404...miután ezt megláttam, eldöntöttem, nekem ez fog kelleni. Szép és természetes szinek, mély fekete, Sharp panel dohog benne, PC-vel összekötve ez tünt a legszebbnek már a desktop használat alatt is. A FEAR itt is jó volt, input lag-ot nem tapasztaltunk. A kép minősége a Sony-val vetekedett, de a desktop láthatóan szebb. Ergonómiailag nekem ez tetszett a legjobban, és képminőségben is ez lett a befutó nálam.
    Megnéztük még a LE600E LED-es Sharp-ot is aminek iszonyat szar betekintési szögei voltak, és elég rondán kékesedett a feketéje. Itt elektronikai gondok voltak, mert a laptop (Win7) nem tudta felismerni a tv tipusát. Ahhoz képest hogy LED-es volt, jól és lag mentesen ment a FEAR de 170k-t nem adnék érte, mert ez a betekintési szög nagyon karcsú. DH77E is néztük, itt sem volt semmi gond, vagy zavaró tényező, persze lagot se tapasztaltunk, de az eddigi etalon Philips-hez képest túlárazott és fapados, és a desktop képminősége is pocsék, gondolom az elektronikája nem kezelte túl jól a PC-s használatot.
    Szóval részemről egyértelműen a Philips 7404 vagy a 8404 a befutó, de mivel mind a kettőben u.a. panel van, és csak az internet tv + ambilight-ban különböznek, mindezt 30k-val többért, így lehet lemondok az extra világításról, és a 7404-et veszem 144k-ért.
    Remélem másoknak is segítettem, akik PC-s használathoz szeretnének LCD tv-t választani. Persze ez egy szubjektív vélemény, de mindenképpen ad némi támpontot a választáshoz.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz zsolt1129 #636 üzenetére

    Pont előtted van leírva a válasz. :U :F
    Ha arra vársz hogy engem bárki is cáfolni fog, vagy megerősíteni...Arra várhatsz.
    Úgy tudom hasonló szempontok alapján eddig még csak én nézegettem az LCD-ket, pont azért hogy a legjobbat vegyem. Nekem édes mindegy, melyiket veszed, de három lehetőséged van. Vagy figyelembe veszed amit írtam a választásnál, vagy elmész, és hasonló szempontok alapján kipróbálgatod laptoppal. A harmadik, hogy gép előtt ülve választasz, de ez lutri, és több mint valószínű, mivel PC-s használathoz mindegyik tv minősége ill. elektronikája más (LG, Samsung, Philips, Sony, Sharp) ezt a 2 szememmel láttam.
    Az én sorrendem a következő lett:

    1. Philips
    2. Sony
    3. Samsung
    4. LG

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Stirlitz #638 üzenetére

    Köszi! :R
    Sajnos több, és átfogóbb, ill. alaposabb teszt kellene, ebben a témában.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz hcs57 #641 üzenetére

    Na! Ennek örülök, hogy más is látja amit én. :K
    ATi kártyával fogom használni (Asus 4890), szóval nagy vonalakban jöhetnek a trükkök, mert kíváncsi lennék mire vonatkozik a trükközés. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz hcs57 #643 üzenetére

    Köszi! :R
    Ettől a beállítástól mi fog történni? ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz hcs57 #645 üzenetére

    Köszi. De én valószínűleg csak DVI-HDMI kábellel fogom összekötni, mivel nincs a VGA-n HDMI port. Máshogyan nem is tudnám. :)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz hcs57 #648 üzenetére

    Köszi! :R Akkor erre a két beállításra figyelni fogok. :K

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz hcs57 #651 üzenetére

    Az még egyelőe várat magára sajnos. :F
    Várom a pénzt amiből venni fogom a tv-t. Messziről jön a lóvé, és csúszik is egy keveset a kínai újév miatt, ami náluk egész múlt hétre munkaszüneti napokat jelentett.
    Jövő héten remélhetőleg megjön a pénz. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Emu #664 üzenetére

    Köszi! ;)
    Még nem vettem meg...nem rajtam múlik, azóta várom Taiwan-ból a pénzemet. :F
    Kedden azt az infót kaptam hogy már elindult az utalás, de az lehet akár 2 hét is mire ideér a tranzit bankokon keresztül. :(
    E hét végére elviekben meg kellene jönnie.

    Közben több oldalról is elbizonytalanodtam. Lenne egy Samu 305T Plus moncsi 130k-ért, ami mindenképpen elgondolkodtató, és még mindig ott van hogy marad a 24"-es méret és inkább egy H-IPS DELL monitor 112k-ért.

    A tv mellett még mindig több minden szól, többek között az asszony is nyugodtabb lenne nyáron, mert külön tv-n tudnám nézni a foci vb-t, ill. a Forma1-et, MotoGP-t.... :DDD
    Elképzelhető, hogy az XBox360-at is átraknám, szintén azért, ha esetleg játszanék, az asszony tudjon filmet nézni. Azon kívül a 2560*1600-hoz több mint valószínű a 4870 X2 VGA-m is kevés lenne. Másik 24"-es monitort, csak azért vennék, mert a tv-hez képest 33k maradna a zsebemben.
    Nehéz döntés na. :U :)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Syrkan #686 üzenetére

    Fogalmam sincs mitől lehet. :F
    Ezért félek én is tv-t venni monitornak, mert ki tudja milyen megoldhatatlan problémába ütköznék, végülis nem elsődlegesen pc-hez tervezték a tv-ket. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    Tessék skubizni az aláírásomat! :))

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Zolien #696 üzenetére

    Eddig semmivel se roszabb mint egy LCD monitor. Sőt...a feketéje valami brutál mély.
    Sajnos ez a minőség 32" méretben elég drága...145k. De monitornak muszály jó minőséget venni, mert a fekete milyensége,az input lag, a kicsi válaszidő, nagyon fontos szempont egy monitorként használt LCD tv-nél.
    Aki ilyet akar venni, iparkodjon, mert jönnek az új szériák drágábban, persze semmivel se jobb minőségben. :U

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Zolien #698 üzenetére

    S-IPS panelos a 7404, és az Ambilight-os változata is, a 8404. Ezeket egy tipusú panellal szerelik nem úgy mint a Samsungot, hogy zsákbamacska melyiket fogod ki. :U
    Tévedésben vagy. Nem lesz olcsóbb. Ezek el fognak tünni, és csak az új verziót veheted. Nem lesz árcsökkenés. Sony-nál sem volt. V5500 146k volt majd a kicsit módosított azonos Bravia Engine 3 ellátott V5800 jóval drágább lett. Aztán nézz szét, hol kapsz most V5500-öt. Sehol. Pedig sokkal jobban megérné azt venni.
    Kb. olyan messziről nézem, mint a 24"-es monitort de nagyon kényelmes. A fényerőt visszavettem 50-ről 30-ra mert brutális az 500cd/m2. A monitorok többsége 250-300cd/m2 tud. A kép penge, a feketéjét jobbnak érzem az S-MVA panelos monitoromnál, ami azért nagy szó, mert az MVA a feketében igen erős. A HD filmek...fantasztikusak ekkora méretben, ilyen nézési távolságról. Játékokat még nem néztem, de biztos jó lesz.
    Örülök hogy nem monitort vettem. :K

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Zolien #700 üzenetére

    Nem szeretném ha az én véleményem alapján döntenél, mivel erősen szubjektív, mit látok jónak, és te mit fogsz jónak, ill. zavarónak látni. :U
    A kérdésekre megpróbálok válaszolni, ahogy én látom. :R
    Mivel S-IPS panel van benne, így a betekintési szög evidens, hogy jó (176/176) ezért nem emeltem ki, csak a panel tipusát. ;)
    Szinek sokkal szebbek, mint az előző S-MVA panelos 24" ViewSonic monitoromnál. Ami az érdekes, hogy a feketéjét is mélyebbnek érzem. Pixeleket egyáltalán nem láttam eddig 60-70cm-ről, kb. 20-30cm-ről látni, de onnan se vészes. De ugye ilyen távolságból senki se nézi. Felhősödést nem érzékelek, talán közvetlen a 2 szélén 2-3cm szélességben van némi fényerő csökkenés, de nem zavaró. Tökéletes panel nincs, vagy itt, vagy ott, de kompromisszumot kell kötni, és ennél a tv-nél éreztem úgy, hogy a legkevesebb a kompromisszum. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Zolien #703 üzenetére

    Drága ez a tv, de ha nem igényled a nagyobbat, akkor megéri beruházni. Én néztem 94cm tv-t 1,2m-ről és nekem túl nagy volt. Akkor döntöttem el hogy 32" kell, de abból a legjobb, amit vehetek PC-s használatra.
    Aki nagyobbat akar 100cm-nél, az vagy vesz egy tudásban és képminőségben gyengébbet ezért az árért, vagy vesz hasonlót mint az enyém de mélyen a zsebébe nyúl.
    Az enyém nem lilásodik ha oldalról nézem, ez biztos. Úgy tudom ez nem IPS jellemző, hanem inkább a MVA, PVA panelokat érinti. Az enyém minimálisan szürkül ha oldalról nézem, ami viszont IPS jelleg.
    Az pedig hogy melyik jobb melyiknél PC-re? Saturn-ban megnéztük laptop segítségvel. Magasan a Philips volt a legjobb képminőségben. Ez viszont nem annyira szubjektív, mert rajtam kívül négyen mondták azt, hogy "bazze, ez félelmetes milyen jó a Philips". A Sony cég kirendelt eladója speciel azt mondta ő is ezt a 7404-et fogja megvenni, annyira tetszett neki is a kép minősége, pedig a V5500-nek se volt rossz képe. :B Szóval rajtam kívül a többiek is ezt látták amit én, pedig néztünk B650-et, Sharp-ot, LED-es Sharp-ot, Sony-t, LG-t is.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Baltazár84 #715 üzenetére

    Ha játékokra van monitorod, és ez a szempont nem fontos annyira, akkor lényegét tekintve olyan monitort keress, aminek szép a képe desktop módban, mert az input lag, és a response time teljesen mindegy mennyi az esetedben.
    Én ezt a hármast javaslom pc-hez:

    1. Philips
    2. Sony
    3. Sharp

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz zsolt1129 #717 üzenetére

    Ez egy monitor, amiben van tv tuner. :U Fogalmam sincs milyen lehet.
    Egy Tn panelos monitorral biztos rosszabbul fogsz járni mint egy komolyabb panellal szerelt tv-vel. Járj utána milyen panel van ebben a Samu-ban. Ha Tn, akkor felejtsd el.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz zsolt1129 #719 üzenetére

    Szerintem ne vedd meg. Spórolj inkább még 1-2-3 hónapot mert ez a tuneres monitor Tn panellal közel 100k-ért egy kalap meleg fingot se ér. :(

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Senerity #721 üzenetére

    Játékos 37"-es tv-t ennyiért felejtsd el. Max 32" méret, de a 140k még így is karcsú. :U
    32"-es méretben a következőket nézd meg játékra:

    Sharp LC-32LE600E 160k
    Sharp LC-32DH77E 170k

    Sony KDL-32EX500 174k

    Philips 32PFL7404H 144k

    Samsung LE-32B650 T2W 144k
    Samsung LE-37B550 A5W 148k

    Én ezeket ajánlom. Persze kaphatsz 37" méretben 140k alatt LG-t, Samsung-ot, de ezek nem hinném hogy pc monitornak alkalmasak lennének. Az LG-nek nincs feketéje, a Samu-ról meg azt mondják játékra nem az igazi input lag szempontból. Továbbá a B650 Ultra Clear panelja iszonyat tükröződik, ami engem nagyon zavarna. B550 jó lehet 37" méretben, de ha filmet is néznél rajta, hiányozni fog a 100Hz.
    Ezek mind full HD-s tv-k. Játékra ekkora kijelző méretnél baromság HD Ready-t venni. Mert messziről kell nézned ahhoz hogy ne lásd a pixeleket. Én 94cm HD Ready-t próbáltam 1,5m-ről és nagyon nem volt jó. Ellenben a mostani full HD-s 82cm Philips minden gond nélkül használható akár 70cm-ről is.
    Ez csak irányadó, én mindenképpen a fent említett konkrét tipusokból választanék a Samu-kat kivéve. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz rainmen #724 üzenetére

    Ez egy baromság.
    A full HD-nek pont az az értelme hogy közelebbről célszerű nézni, mert, bizonyos távolság után tök mindegy hogy HD Ready vagy Full HD, mert nem látszik a különbség, és elveszik a full HD minősége és részletessége. CRT tv-nél megint más a nézési távolság, de ez nem keverendő össze az LCD, és ezen belül a FullHD nézési távolságával.
    Egyébként mindenki más nézési távolsága esküszik. Ha neked 4m-ről kényelmes nézni egy 72cm tv-t akkor nézd onnan. Mindenki onnan nézi, ahonnan kényelmes. Én 70-80cm-ről nézem a full HD-s 82cm LCD-t, nem vagyok szemüveges, és a szememet se érzem fáradtabbnak mint amikor kissebb monitort néztem.
    Szóval mindenki onnan nézi ahonnan akarja, felesleges bármilyen ideológiát favorizálni.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Baltazár84 #723 üzenetére

    Rossz topikba vagy a kérdéseddel. [link]

    Keress vissza, mert többször tárgyalva lett már a téma.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz boy25 #727 üzenetére

    Sajnos erre nem tudom a választ, mert nem néztem az 5-ös szériát. Így elsőre, biztos hogy más panel van benne.
    Amit láttam eltérést:

    50000:1 kontra 80000:1
    8ms kontra 3ms
    50Hz kontra 100Hz

    Hogy ez gyakorlatban mit jelenthet, azt meg kellene nézned. A 100Hz hiánya nagy gond, mivel ezt tudnád kamatoztatni filmnézés közben. A 8ms válaszidő pedig játékok alatt hátráltatna, bár ezt a gyakorlatban kellene megnézned.
    30k-val olcsóbb mint a 7404, ez nem kevés, de ezért elég sok minenről le kell mondani.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz boy25 #729 üzenetére

    Passz...neten valahol. :DDD
    De ebből célszerű kiindulni ami a Philips honapján is van:
    [link]

    Szóval az 5ms lehet a valós. Az 50000:1 din. kontraszt sokat nem számít, de szerintem biztos nem 100Hz-es, és ez azért számít.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz rainmen #731 üzenetére

    Alap monitornak jó lehet. Sajnos a jobb panellal szerelt monitorok jóval drágábbak.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz joey04 #733 üzenetére

    PC módba használod? :U Ha igen, akkor vedd le a képélességet 0-ra a tv beállításainál. Lehet nem az élesség, már nem emlékszem, de valami képi beállítás okozza a fehéres keretet, de véleményem szerint nem vagy PC módban.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz joey04 #738 üzenetére

    Hogy kapcsoltad be a pc módot?
    Mert úgy tudom Samu-nál van dedikált HDMI pc-hez, amit át kell nevezni "PC"-re.
    Dedikált portra tetted, és meg is csináltad az átnevezést?

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz zolynet #737 üzenetére

    Szia!

    Engem zavar a fényes tükröződő felülete, ami az ultra clear panelnak köszönhető, de ez szubjektív. A legnagyobb probléma a Samu-nál a "panel lottó". S-PVA, S-MVA, P-MVA panellal is szerelik, és persze az S-PVA (ami saját panelja a Samu-nak) adja a legjobb minőséget, amiből a legkevesebb van. 37"-es méretben nem használnak saját panelt, csak 42" -es méretben és felette, szóval esélyed sincs a jobb panelost kifogni.
    Tehát nem túl jó a helyzet a Samu-nál a panelmizéria miatt. :F

    Sony EX500-ról jókat mondanak, de nem olcsó. 37"-es méretben 198-200k. A Philips 7404 42" méretben szintén 200k, ahogy a B650 is e körül van 42" méretben, csak ugye még így se biztos hogy kifogod az S-PVA-t, mázli kell hozzá. Ezt a két gyártót ajánlom a saját szubjektív véleményem alapján, és inkább várj még 1-2 hónapot, és pótolj hozzá a 174k-hoz 26k-t.
    Persze a döntés a tied. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz joey04 #740 üzenetére

    1.3 HDMI-HDMI kábellel + átalakítóval (DVI-HDMI) próbáltad? :U Így működnie kellene.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz zolynet #743 üzenetére

    Nálam is 25m2 nappaliban van a 37" Samu, de a kanapé az nem a falnál van, hanem a szoba hátsó harmadában. Ha a falnál lenne elbírná a 46" méretet is.
    Nem a szoba mérete számít hanem hogy milyen messziről akarod nézni. Mi 2,5m nézzük kb. a 37"-es Samu-t, de tervben van egy 46"-os tv, és akkor teljesen hátra tudnánk tolni a kanapét. :K A 32" Philips-et 80cm-ről nézem, tehát ez a méret alkalmatlan filmnézésre tv-ként 2-3m-ről. Persze én szeretem a nagy képernyőt, mert jobban bele tudom élni magam a filmbe és játékba egyaránt. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz joey04 #746 üzenetére

    Előtte próbáld ki, de szerintem a kábel lesz a gond! :K Ne költs feleslegesen, mert egy normális 24k aranyozott, árnyékolt, zavarszűrős HDMI-HDMI kábel igen drága. Ha meg nem oldja meg, kiadtál érte egy csomó pénzt.
    Mondjuk ha a Media Markt-ban veszed, és nem jó, akkor 72 órán belül visszaviheted, és még a pénzt is visszaadják. MM-ban ami jó kábel, az a házimozis Pro Series Hama. ;)
    Sima kábelt nem vennék, de ez szubjektív. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák