Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kw3v865

    senior tag

    Sziasztok!

    Lézeres szemműtéten gondolkodok, voltam most általános kivizsgáláson (normál szemészeti, tehát még nem valamelyik lézeres cég) és a doki szerint 95%-os valószínűséggel alkalmas vagyok a műtétre. Ő a PRK-t és a LASIK-ot is ajánlja, mindkettőt jónak tartja, de a PRK után kicsit érzékenyebb lehet a fényre a szem, tehát azért a LASIK kicsit jobb (bár én amúgy is napszemüveget hordok, ha napra megyek, megszoktam már, hogy beltéren se veszem le a dioptriás napszemüvegemet).
    A másik nagy kérdés, hogy hol csináltassam. Alapvetően a Sasszemet, a Focusmedical-t néztem ki, de ő (szegediként) ajánlja a pár hónappal ezelőtt nyílt szegedi Mediversal Vision-t. Szerinte a technika számít igazán, és ők tényleg a legújabb gépekkel dolgoznak. A szakmai háttér is egész biztosan rendben van náluk, komoly tapasztalattal rednelkeznek. Tehát kényelmes lenne számomra, hogy ezt a helyi céget válassazm, azonban komoly hátránya, hogy bizony drágább, mint a két budapesti nagy cég, nem is kicsi a különbség.
    Van esetleg valakinek tapasztalata velük?
    Ami miatt még gondolkodok: vajon mennyi valószínűsége van, hogy tényleg elhagyhatom majd a szemüveget? -4 és -2 a két szemem dioptriája, ha a műtét után -1 -re javul, az számomra csalódás lenne, haszontalan pénzkidobás. Nyilván benne van a pakliban, hogy lassan az évek múlásával elkezd kicsit romlani, de jó lenne azért 5-10 évig szemüveg nélkül élni.

  • kw3v865

    senior tag

    válasz Pttypang #4870 üzenetére

    A feleségének is azt ajánlotta, és neki bevált. Mi a baj vele?

  • kw3v865

    senior tag

    válasz Pttypang #4872 üzenetére

    Ez tény, de fele annyiba is kerül. Még ha pár napra (vagy 1 hétre) táppénzre megyek PRK után, akkor is jelentős a különbség a VISUMAX-hoz képest. A SMILE talán a legjobb, de az meg horror áron van.

  • kw3v865

    senior tag

    A lézeres látásjavító szemműtéteknek milyen hátrányai vannak? Tudományosan igazolt tényekre, szakmailag bizonyított válaszokra vagyok kíváncsi most, tehát ezúttal nem személyes tapasztalatok érdekelnek engem. Sajnos erről nem igazán találok információkat (a klinikák érthető okokból nem teszik ki az ablakba, leginkább csak azt olvastam, hogy valamivel szárazabb lesz a szem, de ez is függ attól milyen fajta beavatkozás történt).Tételezzük fel, hogy tökéletesen sikerül a műtét, 100%-os vagy még jobb látásélességgel. Laikus vagyok a témában, de ez egy fizikai beavatkozás a szaruhártyán. Ez nem "gyengíti" valamilyen szinten a szemet? Valamennyi anyagot eltávolítanak, ennek kell, hogy legyen következménye. Nyilván itt mérlegelni kell a nyereséget (látásélesség javulása) és a veszteséget, és a mérleg nyilván pozitív, de nehezen tudom elképzelni, hogy nincs semmilyen negatív hatása a szemre, mint rendszerre vonatkozóan.

  • kw3v865

    senior tag

    válasz sziklaik #4880 üzenetére

    Nekem most kedden volt a Budaiban PRK műtétem, de nem a klasszikus, hanem a zero touch PRK. Ugyanez a kérrdés bennem is felmerült, ezt a választ kaptam tőlük:

    "A vizsgálat során az RMS értéket kell figyelembe venni a Schwind ajánlása alapján, mikor arról döntünk, hogy szükséges-e a hullámfront kezelés.
    Az Ön értékei jóval a határérték alatt vannak, így nem szükséges hullámfront kezelést végezni.
    Erről az opcióról nem dönthet a páciens, a Schwind ajánlását kell követnünk, mivel a német gyártó szerint a klinikai kutatások azt igazolták, ha olyan páciensen végeznek hullámfront kezelést, akinél ez nem indokolt (nincsenek jelentős szaruhártya eltérései), akkor azzal rosszabb látásélményt értek el, mintha a "sima" kezelést kapta volna a páciens.
    A konkurenciával ellentétben mi ezért nem teszünk árkülönbözetet a sima és a hullámfront vezérelt kezelés közé, mert az volt a tapasztalatunk, hogy ebben az esetben a páciens ragaszkodik a drágább kezeléshez, mert akkor az biztosan jobb. Pedig arról, hogy számára melyik a jobb az orvos tud dönteni, mikor megnézi a mérési eredményeket."

Új hozzászólás Aktív témák