Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kw3v865

    senior tag

    válasz sziklaik #4880 üzenetére

    Nekem most kedden volt a Budaiban PRK műtétem, de nem a klasszikus, hanem a zero touch PRK. Ugyanez a kérrdés bennem is felmerült, ezt a választ kaptam tőlük:

    "A vizsgálat során az RMS értéket kell figyelembe venni a Schwind ajánlása alapján, mikor arról döntünk, hogy szükséges-e a hullámfront kezelés.
    Az Ön értékei jóval a határérték alatt vannak, így nem szükséges hullámfront kezelést végezni.
    Erről az opcióról nem dönthet a páciens, a Schwind ajánlását kell követnünk, mivel a német gyártó szerint a klinikai kutatások azt igazolták, ha olyan páciensen végeznek hullámfront kezelést, akinél ez nem indokolt (nincsenek jelentős szaruhártya eltérései), akkor azzal rosszabb látásélményt értek el, mintha a "sima" kezelést kapta volna a páciens.
    A konkurenciával ellentétben mi ezért nem teszünk árkülönbözetet a sima és a hullámfront vezérelt kezelés közé, mert az volt a tapasztalatunk, hogy ebben az esetben a páciens ragaszkodik a drágább kezeléshez, mert akkor az biztosan jobb. Pedig arról, hogy számára melyik a jobb az orvos tud dönteni, mikor megnézi a mérési eredményeket."

Új hozzászólás Aktív témák