Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kekmen

    senior tag

    Kedden volt a Femto műtétem a Saint Jamesbe, mindkét szememre. Műtét után még eléggé ködös volt minden, de este már a német-brazil meccset elég jól láttam 3-4m-ről egy 15.6-os kijelzőn. A másnapi kontrollon láttak valami finom szemcsézettséget a lebenyszélen, ezért másnap és azt követően is be kellett mennem, de szépen javul azt mondták, bár hétfőig még kell a tobradex óránként. Műkönnyből az Optive UD-t javasolta a doktornő, tényleg jó cucc, csak elég drága. Jelenleg 1.0 mindkét szemem, a műtét másnapján a bal 1.2 volt, a jobb viszont csak 0.6. Szerintem femtonál is kell azért 1-2 hét, ha nem több, amire véglegesen beáll a látás. Ja és műtét előtt a jobb -2.25 Dsph -1.25 Dcyl 20 a bal pedig -2.50 Dsph -2.75 Dcyl 146 volt, ha ez érdekel valakit. :)
    A helyről igazából csak pozitívumot tudok elmondani, nagyon elővigyázatosak, mindig elmondták, hogy víz ne menjen bele, szabadban napszemüveg (felhős időben is), ne dörzsöljem és csepegtessek rendesen tiszta kézzel. Magánál az eljárásnál és az alkalmasságinál is nagyon profik voltak, a jobb szememről pl lebenykészítés után nem akart felválni, mert száraz volt a szemem, de megoldották. Árban szerintem a legjobbak, 198000/szem volt, ebből még lejött 50000 kedvezmény, tehát 350-ből még cseppet is vettem! :)
    Egyelőre ennyit a rövidtávú tapasztalatokról, hétfőn ismét kontroll.

    "Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

Új hozzászólás Aktív témák