Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PALEDOG

    kezdő

    válasz Stihl024 #952 üzenetére

    Ismerem a stihl zsírt. Tudom milyen színű. Apám FS400 asába csak azt használ 15 éve. De láttam én már fekete zsírt és nem volt grafitos az sem.
    Igen, a Lítium vagy kalcium (mostmár inkább komplex) a sűrítőanyag.
    Vannak különböző adalékok. Mint korrózió gátló, nyomásálló, tapadás javitó.
    A grafit és a Mos2 szilárd adalék. A tapadásért külön adalék felel.
    A hőállóság függ a sűrítő és grafit keveréktől. Javítja a grafit de pl kalcium komplex magasabb hőállóságú grafit nélkül is.

    Idéznék az egyik prospektusból a grafitos zsirokról:
    Ezen kenőanyagokból a nagysebességű mechanizmusok és csomópontok felhasználásának korlátozása is tulajdonítható az alkatrészek gyártásának nagy pontosságával. Ezekben az esetekben a grafitrészecskék megzavarják a kontakt geometriát, ami az alkatrészek gyorsított kopását eredményezi.
    Hol van a grafit kenőanyag? Az ilyen kenőanyagok alkalmazási köre hatalmas - mind az iparban, mind a lakossági igényekre használják. Nehézipar, közúti, különleges, olajtermelő, mezőgazdasági gépek karbantartásához sok esetben ezek az anyagok kiváló megoldásnak tűnnek.A hagyományos grafit kenőanyagokat az alacsony sebességű mechanizmusok nagy terhelésű súrlódási csomópontjainak fenntartására használják.

    Igazából a pisztolyozás lehetséges mellékhatásairól még senki nem mutatott fel semmilyen tényfeltáró bizonyítékot, sem cáfolta meg. Ötletnek nem rossz. :) Annál semmi nem károsabb mint ahogy a drága szomszédom kaszál. Derékig erő fűnek áll neki eleve. Leszedett szórásvédővel 3x több kiengedett damillal. Hiába nyelezné. Csak nem pörög fel azba szerencsétlen motor. Kb fele fordulaton szegény gép csak bőg mint a tehén akinek a tőgyére léptek. És ezt minden alkalomra kb 3-4 napig. Reggeltől estig. Próbáltam segíteni, de eredménytelenül.
    Milyen Balázsra gondolsz?

Új hozzászólás Aktív témák