Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hurenzon

    senior tag

    válasz axioma #7277 üzenetére

    Már minden banknál kötelező az úgy nevezett technikai számla, ami csak a törlesztés miatt kell. Ennek nincs díja de nem is kapsz kamat kedvezményt és egyéb kedvezményt pl. Közjegyzői díj, ertekbecslesi díj vissza fizetését. , folyósítási jutalék elengedése...

  • nandow

    aktív tag

    válasz axioma #7277 üzenetére

    Köszi a választ!

    3 éves kamatperiódussal néztük a hitelt (3 év múlva végtörlesztenénk fundamentákkal), és a törlesztőt a teljes 3 évre írják, szóval akkor itt talán nincs "átverés".
    8 milliós hitelt 10 évre, 3 éves kamatperiódussal kb 82e Ft-os törlesztővel adnák úgy, hogy ehhez kell náluk nyitni egy számlát, plusz kötni egy lakásbiztosítást. Elég jó ajánlatnak tűnik ahhoz képest, amit a többi banknál mondtak.

    A számlavezetésnek meg az én helyzetemben lenne egy 450 Ft-os díja, de ezt szerintem a hitel miatt elfogadom, plusz jelenleg otp-s vagyok, annál nem lesz rosszabb ez sem, az én szokásaimat figyelembe véve. :)

    Ahogy olvasom itt a hozzászólásaid, elég jól érted a fundamentát. Ezzel kapcsolatban is lenne egy kérdésem. Anyukám nevén is indítottam egyet, hogy majd ha lejár, átruházza nekem, és azt is a hitelbe nyomnánk bele. Az Unicreditnél erre azt mondták, hogy ezt csak úgy lehet, ha anyukám bejelentkezik hozzánk a lakásba (amin ugye van a hitel) állandó lakcímre. Ez azért elég furcsán hangzik. :)) Nem az van, hogy simán lemond róla, én leszek a kedvezményezett, és én lakáscélon belül azt csinálok vele, amit akarok?

Új hozzászólás Aktív témák