Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    Topikgazda

    válasz Vesztor87 #4723 üzenetére

    Hat szerintem egy kicsit el vagytok szallva ti mai fiatalok. Palyakezdokent ujepitesu 4 fore szamolt lakast akarsz, azzal szamolsz? Hat tudod, irigylem toled ezt a pesszimizmusba bujtatott optimizmust, hogy egyaltalan ez a kerdes felmerult...

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Vesztor87 #4723 üzenetére

    Ha azt mondom, hogy a haldokló nyugat ópiumában négyszer-ötször annyi idő lenne összekaparni egy lakást, akkor jobb? :D

    Amúgy meg időben kell gondolkodni, és el kell kezdeni a lakáselőtakarékosságot. Lehetőleg egyet ki kell pakolni addig a szülőknek, amíg pályakezdő nem leszel. Te kirakod a másikat, az már egy szerényebb másfél szobás lakás fele. A másik felét adja a párod és nagyjából megvagytok optimális esetben. Onnan meg előre kell lépegetni, ha van rá mód.

  • bandus

    veterán

    válasz Vesztor87 #4723 üzenetére

    szerintem az új építésű lakás alapvetően nem a 0-ról induló pályakezdőket célozza meg, nem is értem miért ezt hozod fel példának. nézzük azt is, hogy az ember általában nem egyedül vesz lakást, tehát ne egy fizuhoz viszonyítsuk a dolgokat. plusz ahogyan írták mások is igényfüggő a dolog. a lakásokat nézegetve amik nekem/nekünk tetszenek és gyereket is vállalnánk már oda, azok mondjuk olyan 30 M pénz, amit a jelenlegi helyzet alapján ~10 év alatt raknánk össze, ez a valóságban olyan 7-8 lenne, ha a 0-ról kellene indulni és nem lenne segítség. más kérdés, hogy nem akarunk lakást venni, pedig pl. egy panelre viszonylag hamar összeraknánk. érdekes viszont, hogy azok, azokban, akik viszonylag kevesebbet keresnek erősebb a lakásvásárlási ösztön, és megint elérkeztünk a korábbi témához :)

    a dolgot nem tudom mással magyarázni, mint valami régi beidegződés, hogy saját tulajdonú lakás márpedig kötelező, azonnal venni kell, bármi áron, csak legyen meg az a panel, vagy garzon. pedig pont a szerényebb keresetű embereknek kell jóval nagyobb áldozatot hozni, hogy összerakják az önrészre, a felújításra, berendezésre valót, plusz még hitelt is kevésbé jó feltételekkel kapnak. emellett azért nagy bizonyossággal kijelenthető, hogy az alacsonyabb keresetű réteg alacsonyabban kvalifikált, vagy ha nem is, de kevésbé tudja jól eladni magát és a tudását, vagy akár kevésbé ambíciózus/karrierista. ergo egy esetleges kirúgás esetén is kisebb az esélye szerintem, hogy a jelenlegi lakásától ingázó közelségre kaphat munkát. nem beszélve mondjuk olyan dolgokról, ha elviselhetetlen ember mellé költözöl, vagy melléd költöznek olyanok, akiktől nem tudsz pihenni, befújják a cigifüstöt az ablakon, stb. ezektől nem egyszerű megszabadulni és emiatt biztosan nem fogod eladni a lakásod, mert az a tiéd, megszerezted, mindegy mibe került. így marad az anyázás, falon átdörömbölés és frusztráltság.

    egy albérlet esetén ha 2 hónap alatt sem változik a dolog, akkor arrébb költözöl. szintén költözöl ha a város másik felén találsz tuti állást, vagy az ország másik felén, vagy pedig külföldön. szóval köszönöm szépen, nekem tökéletes az albérletünk még egy jó darabig, majd ha már nem lesz teher és nem kell nagy áldozatot hozni azért, hogy legyen saját lakásunk, ami olyan amilyet szeretnénk és elképzeltünk, a bankszámláink lenullázása nélkül, majd akkor költözünk :)

    a frissdiplomás fizukat pedig nem tudom hogy tudod egy összeggel jellemezni, mikor kismillió dologtól függ, kezdve a végzettségtől, iparágtól, országrésztől, egyéb kompetenciáktól, stb. google első találat a tisztánlátás kedvéért: [link]

    szóval röviden ez az én véleményem, biztosan lehet erről oldalakon keresztül vitatkozni :)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés