Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz axioma #4376 üzenetére

    A földhivatalban tudnak szűrni négyzetméterre és egyéb paraméterekre az adatbázisukban? Tudnak segíteni megtalálni a lakást (anélkül, hogy az összes szóbajövő lakás tulajdoni lapját lekérdezném)? Kiadhatják a tulaj nevét? Elvileg tudom az utcát, a négyzetmétert, szobaszámot. Tulajdonképpen le tudtam szűrni 4 társasházra a lehetőségek számát. Közös képviseletet ellátó irodát hiába hívtam, nem tudnak infóval szolgálni, hogy megtaláljam a lakást. Mondjuk ha meg is találom a tulajt, akkor ő nem fogja ennyire nyomott áron kínálni. Már rég el tudta volna adni annyiért, ha annyiért akarta volna.

    Nekem is furcsa. Nincs kilakoltatva a tulaj (gondolom a banki kilakoltatási limit miatt, különben már rég kirakta volna a tulajt belőle). Nem hiszem, hogy a tulajdonjogot is megszerezheti a leendő vásárló, mert akkor így ki tudná játszani a bank a kilakoltatási limitet. Nem? Először arra gondoltam, hogy a lakás állapotától kell félni, de akkor inkább a tulajdonjog érvényesítéssel lesz a gond? Én se tudom elképzelni, hogy ennyire nyomott áron miért nem csapott már le rá valaki belső körből, aztán majd továbbadta volna.
    Ez inkább egy problémás követelésbehajtásnak, jelzálogjog továbbértékesítésnek tűnik, és a bank át akarja hárítani a feladatot a leendő "tulajra"?

    Vakon semmiképpen sem vágnék bele.

Új hozzászólás Aktív témák