Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vision

    veterán

    válasz #41635072 #24998 üzenetére

    Te is tudod jól, hogy nem a valóságot írtad le. :) Dezső a büdös életben nem jutna sem csokhoz, sem babaváróhoz. Még stat is volt róla, hogy a tipikus 10m Csok igénylő felsőfokú végzettségű középosztálybeli. Babaváró dettó, a deviáns egyedek by definition ki vannak belőle zárva.

    Valahogy mindig te akarod definiálni az igazság fogalmát, mindenki más meg buta…

    Épp ellenkezőleg. Azt állítom, hogy ez a fogalom definiálhatatlan. Ugyanis ami valakinek előnyös, az másnak bizony hátrány lesz. Az ingatlanpiac jellegéből fakadóan zérus összegű játék.

    Te is azóta vagy ilyen nagy támogatáspárti, mióta érintett vagy benne, és nem csak saját családod részéről.

    Ember, 15 év IT munka után tudtam megvenni az első ingatlanomat. Miről beszélsz? De ez nem Orbán, Gyurcsány, vagy a pirézek hibája. Egyszerűen így alakult a világgazdaság. Vagy az USA lecsúszó középosztálya is rájuk mutogasson? Vagy a Britek? Vagy a német, aki nem tud Münchenben lakást venni?

    Közben meg a mindenhonnan, középiskolából is kibukott, drogos, többnyire munkanélküli (igénylés előtt elmentet azért 3 hónapot kubikolni) volt osztálytársaim meg hopp házhoz jutottak, se hitel se semmi. Ajándék ház.

    Oké, csak neked NEM az a ház kellett, hanem egy fővárosi ingatlan. Most is vehetsz olcsón házat, nagyanyámé eladó. 14 milláért a tiéd. Pár havi fizud. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Eagl3

    veterán

    válasz #41635072 #24998 üzenetére

    Amennyire vissza tudok emlékezni a CSOK és babaváró támogatás kb. az első egy-másfél évben jelentett igazi támogatást. Ezután jött el az az időszak, hogy a kivitelezők, szakmunkások és az építőanyag forgalmazók "vérszemet kaptak" és szépen hozzáigazították az áraikat a támogatások összegéhez.
    Én is úgy gondolom, hogy ettől a ponttól a 20-30 éves egyedülállók/gyermektelenek (vagy csak egy gyereket vállalók) jelentős hátrányba kerültek a vételt illetően, gyakorlatilag a legtöbbnek kilátástalan lett a saját tulajdonú ingatlan és ahogy említetted folyamatosan árazódtak ki a piacról.
    Viszont a te gondolkodásod is szélsőséges szerintem. Egy normális új építésű vagy újszerű (modern) lakást, pláne házat senki nem kapott "ingyen" a támogatások révén. A támogatásokon kívül sokan erőn felül vettek fel hiteleket, ezzel gyakorlatilag évtizedekre elkötelezték magukat minden téren.
    Az én véleményem is az, hogy egy relatív szűk réteg az, aki valóban jól járt a támogatással. És ezek nem a nincstelenek.

Új hozzászólás Aktív témák