Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 426os

    őstag

    válasz Thrux #12443 üzenetére

    Sokáig én is úgy voltam vele, hogy nem kéne nagy hitelbe verni magam. De ha most lenne 30-40% önerőm (én is a fentebb taglalt fiatal generációhoz tartozom), akkor valószínűleg belevágnék.
    Az alapján amit írsz, ha beleugrottál volna korábban, sokkal előrébb lennél, 10 éven belül vissza is fizetted volna a hitelt. Persze utólag könnyű okosnak lenni, tudom.
    Nagy elvárásokkal kezdtem bele én is a "nagybetűs" életbe, de el kellett fogadnom, hogy 0-ról valóban nem realitás egy lakás kp-ra megvásárlása Bp-en, kell a hitel. A kérdés csak az, hogy mennyi idő után lesz az ember hitelképes és azt utána milyen gyorsan tudja visszafizetni. Ahogy a példád mutatja, minél tovább vársz, annál később jutsz oda, ahova szeretnél. Szomorú, de ez van. Persze ész nélkül nem kell hitelbe ugrani, de tényleg nem ördögtől való. Az albérleti piac sem sétagalopp, az egy dolog, hogy hogyan számolja az ember a bérleti díjat (kidobott pénz, mobilitás ára stb, ez többnyire egyéni felfogás/preferencia kérdése), de ha az ember csak egyszer találkozik az árnyoldalaival, akkor inkább a hitelt választja (én legalábbis így látom).

    .

Új hozzászólás Aktív témák