Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz Csabroncka #11599 üzenetére

    Pedig teljesen nyilvánvalóan nem ismerhetsz ki valakit 100%-ig, sem adott pillanatban, de főleg nem évekkel későbbi énjüket nem tudod előre megjósolni, mivel az emberek változnak. Fizikailag is. Öregszenek, változik a testük, gondoljunk csak a hormonális változásokra, változik a gondolkodásuk, tapasztalnak, különböző behatások érik őket, új élethelyzetek állhatnak elő, egy baleset, egy betegség, egy új kapcsolat, vagy csak megváltozik a veled való kapcsolata, vagy te változol meg és arra reflektálva változik a viszonyotok, vagy ő maga. Tehát még ha adott pillanatban bizonyosan tudod is, hogy hogyan reagál valaki egy adott élethelyzetben, az nem garancia arra, hogy ével múltán is úgy fog. Soha nem tudod meg, hogy valójában kinek mi jár a fejében.

    Ennek ellenére én is úgy vagyok vele, hogy jöjjön aminek jönnie kell, ha nem a megfelelő társba invesztáltam az időmet és bizalmamat, akkor így jártam, nem írunk semmiféle papírt semmilyen közösen vásárolt tulajdonról.

    Define közös kassza. Mit jelent ez, közös számlát? Párommal nincs közös számlánk, nem vagyunk házasok, de együtt élünk, közös gyerekünk van, közösen vettünk és tulajdonlunk lakást, közösen fizetünk mindent, nincsenek elfelezve vagy más arányban szétosztva a költségek, de adhoc módon mégis szétoszlanak a költéseink. Nagyobb, húzósabb dolgokat általában én fizetem, mivel nekem van több bevételem. Lakással kapcsolatos rezsit befizetem, nem is tud róla, hogy mi mennyi. Egyik autó én nevemen van, másik az övén. Fel se merül dilemmaként, hogy ki mit fizet vagy hogy utólag valamit elkérjünk egymástól. Semmi surlódásunk nincs pénzügyekkel kapcsolatban.
    Valószínűleg más lenne a helyzet, ha hónapról hónapra ki lennénk számolva és nélkülöznünk kéne vagy egyikünknek kérnie kéne zsebpénzt a másiktól, hogy valamit meg tudjunk venni, de egyelőre nincs ilyen, van külön bevétele és megtakarítása mindkettőnknek, amit közösnek tekintünk, fizikailag vagy jogilag mégsem teljesen közös.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • darksamu

    csendes tag

    válasz Csabroncka #11599 üzenetére

    Gondolkozni valóban ráérsz akkor, csak már nem sok mindent tudsz csinálni...

Új hozzászólás Aktív témák