Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balinov

    félisten

    Sziasztok,
    segítséget,infót szeretnék kérni a témában.
    Úgynézki a tervezett (ősz)nél korábban,még a júliusi esküvőnk előtt lakást kell vennünk.
    Szerdán megyünk egy lakást megnézni itt Győrben,tetőtér,egyedi fűtés,4éves társasház,konyhát otthagyja a tulaj.11,9mFt az iá és úgynézki alkuképes. Párom státusz nélküli (még) közalkalmazott,nekem határozatlan idejü munkaszerződésem van,jelenlegi munkahelyemen 2 éve amugy már 97 óta melózok,bejelentve.
    Fészekrakót szeretnénk igénybevenni,félszocpolról lemondtunk,mivel ahoz már ebben a felállásban meglévő gyerkőcöt bekell mutatni. Önerőnk: ~400k-m a takarékba,kb 1mft kamatmentes önkormányzati kölcsön kinéz jóeséllyel.De:
    úgytudom, (otthoncentrumos hiteltanácsadó mondta) fészekrakóból kizáró ok,ha 5évre visszamenőleg valamelyikünk nevén ingatlan van. Nos, én 2001.okt 15-i keltü szerződéssel eladtam az akkor a tulajdonomban lévő építési telket,mely után ~400k-t leSZJA-ztam.Namost októberig nagyon nemhiszem,hogy tudunk várni (nyárvégén ki kell költüznünk az albiból).Kérdezném:van-e olyan bank ,amely eltekint ettől a kh-tól,rendelettől,akármitől méltányosságilag?
    Azt jól tudom-e,hogy közjegyző előtt kötött élettársi szerződéssel is ellehet a fészekrakós hitelt indítani (ill. az önk.hitelt is?)?

    Most melyik bankot ajánljátok? K&H számlavezető bankom,ma megyek be hozzájuk,hogy mit ajánlanak. Erstét hallottam még,hogy LTP-vel kombinálva ~10mft 35évre havi 40-45k körül mozogna a törlesztőrészlet.OTP-t szívemszerint kerülném.

    Várom a véleményeteket.
    üdv
    Balinov

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Új hozzászólás Aktív témák