Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iwu

    addikt

    válasz Lauda #7010 üzenetére

    a kutyaszőrözésbe nem szólok bele (én sosem keféltem a juhászt pl...), de amit ebben a támában mondott wwhy, az teljesen igaz.
    szerintem menj vissza az alapokhoz.
    a stabil fekszik a legfontosabb egy kutyánál szerintem, mert ha bmi után megindul séta közben, ezzel az életét mentheted meg.
    ki kell vinni totál közömbös helyre, és elkezdeni a kemény trenírozást.
    rövid pórázzal, lábmellett, ül, fekszik. és ha nem csinálja, igen is fel kell lépni keményen.
    a goldim megtanulta a 3. v 4. sétánál (3 éves kutya), hogy nem ugatjuk a kerítésen túliakat...hagytam hosszabb pórázt neki, és ha ugatva megindult, akkor jött a parancs, hogy rossz!, majd a következő másodpercben úgy rántottam vissza, hogy csak úgy nyekkent...meglepődött, nem tudta, mi van...
    következő kísérleténél megint a parancs, majd utána a rántás...3.nál meg már a parancsra megszeppent, és megállt...
    kellemetlen, meg én is sajnáltam a blökit, de kell a fegyelem, és célravezető..
    lényeg, hogy először mindig a tiltó parancs, majd utána a negatív élmény...hamar megtanulja, hogy ha a parancsodra megáll, elmarad a negatív élmény.
    ezt nagyon következetesen kell csinálni, az fontos!
    sose hagyd rá a kutyára, hogy az legyen, amit ő akar. ha már lankad a figyelme, akkor is hajtsd végre az utolsó gyakorlatot, és csak utána kezdjetek el játszani...
    üdw,iwu

    ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

Új hozzászólás Aktív témák