Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz Sedwick26 #3881 üzenetére

    NAS-oknál néhány fontosabb szempont szerintem:
    - A gép erőforrása azért használható legyen, a routerek ezért is gyengék. Memóriából min 512 MB az ajánlott.
    - Kiforrott, stabil oprendszer fusson rajta. Az a jó ha sokan használják, mert akkor biztosan van rá bőven támogatás, sokféle app.
    - Ventilátor halk legyen, nekem mondjuk ez a legfontosabb.

    A konkrét típusra, nekem Synology DS213j van, teljesen elégedett vagyok vele. USB3-at nem tud, ennyiben elmaradott, de nem is bánom, mert USB3 és Wifi közötti zavarás felmerül (a NAS a Wifi routerem mellett van). A mostani utódja a DS216j, de a Synology NAS topikban bővebben érdeklődhetsz róluk, az utóbbi években már nem követem annyira.

    A DS213j-nál a zajszint 17.0 dbA-ra volt specifikálva. Normál üzemszinten nem hallom. Bár én még megspékeltem pluszban azzal is, hogy 2db 3.5" vinyó helyett 1 db 2.5" (egylemezes halk) vinyót használok benne, és még az is egy zajelnyelő 3.5" burkolatban van. Csendességmániás vagyok...

    A DS216j-re 18.2 dBA zajt írnak, szerintem még az is kiváló.

    Egylemezes NAS-t is vehetsz, de úgy gondoltam, hogy az egylemezes NAS-okban lévő ventilátor kisebb méretű, ezért szükségszerűen zajosabb. Bár érdekes hogy a DS116-ra 16.4 dBA-t írnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák