Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JJJ

    csendes tag

    Sziasztok,

    A segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémával kapcsolatban.
    Körülbelül 2 évvel ezelőtt vásároltam a fórum ajánlásai alapján egy SHARKOON Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0 külső házat, amit a eddig nagy megelégedéssel használtam egy 4TB-es WD Green merevlemezzel backup háttértárként.
    Most szerettem volna egy másik, nagyobb merevlemezt helyezni bele, de nagy ijedséggel tapasztaltam, hogy a külső házból kikerülő HDD-t a számítógép nem látja, illetve partíció managerrel igen, de allokálatlan lemezként 3 partícióval, holott egybe volt formázva.
    Az elveszett adataim feletti siránkozás közben, visszaraktam az eredeti házba, ahol tökéletesen működött megint.
    Az új HDD-vel a helyzet pepita, a HDD SATA-n tökéletesen működik , a házba helyezve nem.

    Most elolvastam a fórum összefoglalóban a" Mért nem ismeri fel az OS a gépben (I)(SATA)(/I) particionált HDD-t az USB-s külső házba téve, avagy fordítva?", amin vásárláskor átsiklottam, feltételezve hogy ez a rész az alacsonyabb kategóriás rack-ekre vonatkozik valószínűleg.

    Kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne ezt az inkompatibilitási problémát leküzdeni? Hogy lehetőleg kedvem szerint cserélgethessem a HDD-ket ha szükséges, és ne kelljen ilyenkor TB-okat mozgatni és újra formázni / particionálni a lemezeket.

    Köszönöm előre is a segítségeteket!

Új hozzászólás Aktív témák