Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz bpcicke #2277 üzenetére

    Üdv!

    Mondjuk menet közben szokás rádugni és lecsatlakoztatni, én is úgy szoktam.
    Természetesen lehet géppel együtt is indítani. Nekem is van egy Becrux és direkt a kedvedért most ki is próbáltam:
    HGST Travelstar 7K1000 (NTFS) + notebook + UEFI boot + USB 3.0 port + Win8.1 —► gép bekapcsoláskor elindul a Becrux is, majd Windows betöltése előtt-közben egy pillanatra leáll, aztán megint felpörög és miután betöltött az OS, akkor már teljesen ok. A Windows látja, fájlkezelőben is ott van stb.

    Konklúzió: vsz a te gépedben / BIOS/ UEFI beállításokban / Windowsban van a hiba és nem a Becrux a ludas, hiszen menet közben csatolva is ok. Hogy pontosan mi okozza, mit lehet vele kezdeni, azt nem tudom... :( Lehet ez is olyan rejtély, mint hogy egyes gépeken simán lehet 3.0 portokról is OS-t telepíteni pendrive-ról, feltelepíteni külső merevlemezre és 3.0 portól bootolni, míg másik gépeken nem és csak 2.0 portban működik a dolog...

    Amúgy milyen merevlemez van benne, csak adat van rajta, milyen fájlrendszer, boot sorrend ok, mi a hibaüzenet, a rendszer abszolút nem látja (eszközkezelő, lemezkezelő)?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bpcicke #2285 üzenetére

    Akkor jól gondoltam, hogy vmi hardveres hiba lesz és nem is akármilyen. Mert az, hogy a géped 2.0 portja nem ismeri fel, az elég tré...működnie kéne, mert a 3.0 visszafelé kompatibilis és pl. én notimon is gond nélkül megy 2.0 portban.
    Ez a chip felirat megint érdekes, mert amikor megvettem, frissen megtekintve, szabad szemmel is látható volt. De kis használat után már kevésbé kivehető. Melegedés hatására, vagy a fene tudja?
    MP Toolban, vagy HDS meg tudod nézni a VID-PID azonosítóját, illetve Windows tálcán biztonságos leválasztásnál a tray is kiírja.

    (#2284) batagy: a két oldalon megegyeznek a bin fájlok és firmware verziószámok, túl nagy eltérés nem lehet. Bár, míg a német oldalon a hivatalos MP Tool + bin fájl megoldás van, addig a Plugable oldalán lévő firmware-ek .exe fájlok. Ezekbe vsz belenyúltak, a manufactorer string is plugable, de attól még nyilván lehetnek jók.

Új hozzászólás Aktív témák