Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz King Unique #6020 üzenetére

    + Ha a nemrég a pendrive-os topikban leírtakat nézzük, akkor inkább az a vicc, hogy azok az extra gyors pendrive-ok (vagy inkább pendrive-szerű külső SSD-k) is max. 10 Gb/s alapú USB 3.2 Gen 2 adatátviteli sebességet tudnak jelenleg, sőt sokáig max. 5 Gb/s USB 3.2 Gen 1 (= USB 3.0) szinten voltak, ellenben az USB 3.X / USB4 / Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 - M.2 PCIe NVMe alapú gyárilag készre szerelt külső SSD-k és külső házak már korábban és most is annak a többszörösét.

    [ Szerkesztve ]

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #6020 üzenetére

    "Ebben a topikban nem rémlik, hogy előzetesen bárki is állított volna ilyeneket."
    Én állítom, és most.

    Már bocs, de nem tudom te kinek a pártján állsz. Világosan le van írva az általad is linkelt Axagonnál, h. 900mA amit tud, és szerintük ez elég mindenre IS! Biztos azért nagyobb a lemezek áramigénye, mert nem értenek egyet a gyártók a globális felmelegedéssel. Vagy szerződésben vannak a világ összes energiaszolgáltatójával vagy nem tudom... Az egész marketingszöveg egy katasztrófa de a kedvencemet azért idézem: "• A doboz sávszélessége / adatátviteli sebessége 1000 MB/s (1 GB/s) körül van, a USB 3.2 Gen 2 csatlakozó korlátai miatt." 1000 sebből vérzik, úgy adja elő, mintha az interfész lenne a legfőbb akadája a nagyobb sebességnek. Igen, nem tud többet, de maga az eszköz sem. De még mindig nem ez a lényeg! Úgy látszik a lényeg az ami nem ment át, még egy fél napot kellett volna körmölnöm... A lényeg, h. egy középkategóriás meghajtót sem tud fullra meghajtani. De még a 130€-s kategória sem! Még egyszer leírom másképp más szavakkal, hátha most átmegy. A 130-160€ ház max. 2800/2100 a full sebesség, miközben 80€ egy 2TB-os 3500-as meghajtó. Már csak az a kérdés, h. ki van kiért? Azért kell egy lemez, h. legyen egy semmit érő házunk, vagy van egy 7000/5000-es lemezünk, és beletesszük egy házba...? De nem százezermillióért bakker! Ez olyan mintha az autód gumija többe kerülni mint a fél kocsi. De mutass nekem egy akár Thunderbolt 3-4-5 120 vagy 100 milliós verziót is, amivel ezek a hulladékok elérik egy középkategóriás lemez sebességét, ja és ár érték arányban azért legyen partiban, ne kerüljön többe a leves mint a hús!

Új hozzászólás Aktív témák