Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Exodius #5799 üzenetére

    Nem, először nyilván a hiba forrását kellene megkeresni az előző válaszban leírt módon, azaz kipróbálni a külső házat illetve a külső SSD-t másik USB-porton és másik USB-kábellel, valamint másik PC-n és másik operációs rendszerrel / ugyanazon PC-n másik operációs rendszerrel is, stb.

    A külső háznál a firmware frissítése max. az utolsó utáni opció és kizárólag csak saját felelősségre alkalmazandó - mivel rossz esetben akár tönkre is teheti ("téglásíthatja") az eszközt, + a külső forrásból (nem a gyártótól) származó firmware használata elvileg akár garanciavesztést is eredményezhet - , meg akkor, ha más megoldás végképp nincsen. Na meg akkor, ha találni egyáltalán megfelelő firmware-t az adott külső házhoz, az abban lévő chiphez, ha már maga a külső ház gyártója nem biztosít ahhoz letöltési lehetőséget pl. a termék weboldalán.

    [ Szerkesztve ]

  • Exodius

    őstag

    válasz Exodius #5799 üzenetére

    Közben kipróbáltam másik gépen is, ami egy notebook. Még CrystalDisk markokat is tudtam vele csinálni, és órák óta nem dobta le a Win se. És a hiba valószínűleg az, hogy az asztali gépnél, hiába próbáltam hátul is meg elöl is, az SSD lebegett a levegőben, mert a rövid kábel miatt nem tudtam még stabil helyzetbe elfektetni sem a házat, míg ugye a laptopnál szépen fekszik az asztalon. Így valószínűleg nem volt stabil a kapcsolat, hiába könnyű a ház az SSD-vel, a lebegés, az lebegés.

    Vagyis: lehet tényleg optimálisabb lenne egy jó minőségű hosszabb kábel, hogy legalább a gépház tetejéig elérjen a ház, ahol elfekhet. Vagy veszek egy hosszabbítót, aztán elviszem a ház tetejéig onnan meg elég neki a rövid kábel is, de az meg:

    1. Hogy néz ki?
    2. Csak tovább bonyolíthatja a dolgokat.

    Szerintetek?

Új hozzászólás Aktív témák