Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rambovits

    senior tag

    Sziasztok!

    Frissen végzett mérnök informatikusként megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy külföldön dolgozzak. Egyelőre nincs olyan szakirány amiben nagyon mélyen benne lennék, tudok programozni, UNIX szervereket üzemeltetni, és mostani munkahelyemen elkezdtem hálózatokkal foglalkozni. Úgy gondolom bármelyik területen el tudnék helyezkedni, hamar belerázódnék a dologba.
    A problémám, hogy 7 éve egy mukkot se beszéltem németül (előtte 12 évig tanultam, érettségiig), így nagyon lecsökkent a szókincsem, szakmai németem szinte 0. Angolom viszont jó. Mit gondoltok, Ausztriában és Németországban mennyire járható út az, hogy munkához az angolt kérik, a németet meg tanulom folyamatosan? Szerintetek lehet egyáltalán találni olyan helyet, ahol ez megoldott?
    Vagy inkább válasszak esetleg olyan országot, ahol az angol kell? (brit szigetek kizárva, inkább skandinávia, ott dolgoztam is gyakornokként).

    Szívesen várok minden építő jellegű kritikát.
    Egy másik opció lenne, ha itthon maradnék, és mélyebb szaktudást szereznék a hálózat designolásban, ekkor viszont nem tudnék félretenni, mert az albérlet, és a lakhatás kb. elvinné az egész fizetést.
    Jelenleg otthon lakom, de minden nap 1.5-1.5 órát utazok a munkahelyre, ami hosszú távon nem biztos, hogy okos döntés, nem akarom erre pazarolni a fiatalságom, ennek előnye az lenne, hogy tudnék félretenni kb. 1.5 albérlet árát.

    Nem azt kérem, hogy döntsetek helyettem, csak szeretném látni, hogy ki milyen okok miatt döntött külföld mellett.

    Köszi.

    A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

Új hozzászólás Aktív témák