Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HuMarc

    addikt

    válasz Pocee #221 üzenetére

    Magyarországon ha madárinfluenzáról beszélünk, akkor a H5N1-re asszociálunk, nem pedig a 2009-es sertésinfluenzát is okozó H1N1-re. A H5N1-nek 11 év alatt 638 fertőzöttből 379 áldozata volt, (ebből egy volt Ázsián/Észak-Afrikán kívül, mégpedig Kanadában, 2013-ban), míg a 2009-es sertésinfluenza-járványban megfertőződöttek száma ~650 000 volt, ebből a halottak száma 14 - 18 000 ember. Szerintem nem ugyanaz a kettő (a H1N1 sokkal könnyebben fertőz, de a szervezet nagyobb eséllyel küzdi le, míg a H5N1 nehezen fertőz, de 59% eséllyel nem éled túl). A H1N1 (egyik alfaja) okozta az 1918-1920 közötti spanyolnátha-járványt is (halálozási ráta: ~3% a fertőzöttek körében, halottak száma 25-50 millió ember).

    Kikérem magamnak, miszerint vakon bízom az orvostudományban. Szerintem én kevésbé vakon bízom benne, mint amennyire elvakultan itt egyesek (khm...) támadják.

    Többen is írtátok ebben a topikban, hogy ti bizalmi alapon hisztek/nem hisztek el dolgokat. Mert a sógornőtök, az unokaöcsétek, a feleségetek vagy akárki más mondta, akiben megbíztok. Nos, nekem az egyik legfontosabb célom az életben a tudás, és nem a hit. Én tudni akarom, hogy mi van a gyógyszerben, hogy milyen hatásai vannak a testemre stb.

    Egy eléggé beszédes példa: Nagyon nagy különbség van aközött, hogy elhiszed a tanítónőnek első osztályban, hogy 2+3=5, vagy meg is érted. Mert ha csak elhiszed neki, akkor később ezzel a tudással semmire nem mész. Ha látni fogod ezt az összefüggést, hogy 2+3=, akkor tudni fogod, hogy 5, mert a tanárnő azt mondta. De arra a kérdésre, hogy 2+2+3=?, már nem fogod tudni a választ, mivel csak egy tényt tanultál meg, az okait, és a következményeit nem ismered. A példám látszólag banális, de ha azt mondom nektek, hogy a fluor elektronegativitása 4 (pontosabban 3,98), akkor biztos lesz olyan, aki pontosan tudja, mit jelent ez, meg olyan is, aki csak néz, és megkérdezi magától, hogy ez kit érdekel. Pedig fontos, például emiatt nincsen olyan foszfor-klorid, amelyben a foszfor és a klór háromszoros kovalens kötődéssel kötődik egymáshoz.
    __________________________________________

    Én az elmúlt 5 évben nem voltam lázas, és antibiotikumot sem kaptam. Ha meg voltam fázva (tehát minden ősszel-télen egyszer-kétszer) ittam Coldrexet, vagy valami paracetamol-tartalmú porból kevert cuccot (mostanában legalábbis), és semmi bajom nem lett tőle. Ha nem Coldrex-szel kelsz és fekszel hetekig-hónapokig (ami elég valószínűtlen a szörnyű íze miatt), hanem megfázás esetén megiszol két-három ilyet egy hét alatt (tehát egy évben olyan 5-10 darabot) akkor semmi baja nem lesz a májadnak. Az antibiotikumot ne vedd be, ha nem olyan súlyos a láz, de a paracetamoltól nem lesz bajod. És ha gondolod ezt elmondatom vegyészekkel is.

    Glenda: A lázcsillapítót is okkal akarják beadni az orvosok 38°C-os láz felett (alatta nincs értelme), mivel 39°C fölött már veszélyben vagy, 40°C meg már kórház, mert kicsapódnak a fehérjék. És az orvosok azt hiszik, hogy szükséged van a szervezetedben lévő fehérjékre :U

    negyedes: Te elolvastad a kérdéses hozzászólást? Szerintem fuss neki még egyszer :U Pont arról írtam, hogy a H1N1 nem egy tipikus "nathavirus", mint amilyen pl. a rhinovírus, ami ellen tényleg felesleges a védőoltás.

Új hozzászólás Aktív témák