Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xtend

    senior tag

    válasz Luissimo #24902 üzenetére

    A szintlépés magamhoz értendő. Előtte volt egy 6€/hónap seedboxom, amin ftp-n keresztül (fentebb leírtam) streameltem a filmeket, de mivel osztott seedbox így a feltöltési sebesség nem volt állandó. Értsd ezalatt néha jól streamelte a 4K-t, néha az 1080p is bufferelt (itthoni net gigabites az bírta volna).
    Ezután lett a lépés, dedikált szerver, dedikált sávszéllel, torrent kliensel (szigorúan csak linux képfájlokat töltök vele meg családi videókat ugye!!!), Plex media szerverrel,VPN, a hálózati forgalom encryptelve, igényes (🤣😂) domain hozzá véve,stb, stb.
    Persze lehetne otthoni NAS-om is de ahol élek, a havi áramszámlám 60-70€/hó úgy hogy átlagos háztartási dolgok mennek, nem megy sz.gép éjjel nappal, így olcsóbban kijövök (nem kell hiperszuper 1000 magos gép, meg 64GB memória a szerverre erre a célra). Meg így nekem kényelmesebb, bárhol vagyok a világon streamelni tudom a filmeket (szigorúan családi filmeket) Plex-en keresztül, nem pedig "jajj nem érem el az otthoni NAS-om, biztos áramszünet van". Plex player általában minden okos tv-n megtalálható.

    És igen pénzbe kerül, mint minden manapság, és persze jó az MS/Exoshark, stb nagy köszönet illeti a készítőket, csak ugye ott agyontömörített mp4-ek vannak, sose lesz FHD meg 4k minőség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák