Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    Ma nyomtam egy hosszabb kört a Lime-mal. Mivel most is egy gyenge fékest
    fogtam ki, "kidolgoztam egy technológiát" az erős, kétujjas fékezésre: nagyon
    a végén fogtam a bal markolatot, így pont kiadta...:D Viszont! 18 km volt hátra,
    amikor felvettem, de olyan 12,5 km-t sikerült megtenni, mire már nagyon sírt...

    Amikor villogott az utolsó LED, még 17 km/h-val tudott menni. Utána viszont a
    rásegítés szinte megszűnt, még 10 km/h is alig-alig ment végül: lábbal hajtani
    50 Ft/perc bérleti díjért annyira nem megérős, így leraktam a cél előtt 1 km-rel.

    Szóval az akksi kapacitás becslése picit optimista. (Átlagsebesség 12,5 km/h,
    egyetlen emelkedővel a Boráros téren az aluljáróból kijövet...) Az a 22-23 km/h
    csúcssebesség járdára szerintem bőven elegendő. Tetszik, hogy jól adagolható
    a gáz, de ugyanez a biciklisávban érzésre nagyon-nagyon kevés, mintha állnék.
    Jó lenne, ha ott egy egészséges 30-at ki tudna gurulni. Tudom, nagyobb tempó
    nagyobb esés ha valami nem adja ki, de ott nem éreztem volna túlzásnak.:R

    Nem vagyok vmi nagy rolleres, a Lime-on kívül a Xiaomi M365-öt eddig egyszer
    próbáltam, de nem igazán közlekedésre, csak a térkövön forgolódtam, milyen...
    Ez most rendes közlekedés volt (pont úgy, mint az első alkalommal, a többi az
    csak "fun"). Kiváltottam, vele a BKV-t, ugyan sokkal drágábban, de gyorsabban!

    Alternatíva lett volna még az autó is, de dugóban az is kb. ugyanennyi idő, még
    ha annak a közvetlen költsége töredéke, a parkolással is lehet ám szívni, klíma
    sem ártana ilyen melegben (nincs benne) stb. Szóval jó buli volt, ám 3250 Ft.:D
    Pár ilyen még, és vehettem volna belőle a sajátot: ha már kocsival vagyok, bent
    lehetne a csomagtartóban, ha napközben el kell szaladni valamiért pár km-re.:B
    Mondjuk baromi ritkán autózom a városban, szóval ebből se lesz rendszer.:R

    Szerk: volt, hogy lesétáltam vele az aluljáróba a lépcsőn, úgy haladtam tova, hát
    nincs jó fogása a lépcsőn, állandóan nekiverődik az ember lábának. Kellemetlen!
    (Bizonyára user error, mert minek megyek lépcsőn: menjek be az autók közé.:B)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák