Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz Zebu #94221 üzenetére

    Egyetértek! Ha bizonytalan a méret, inkább a kisebbet kell megvenni. Én kétszer vettem nagyobb bringát, nagyon kényelmetlen volt. (Itt a fórumon is többen elkövették ezt a hibát). Stucnival meg nem lehet hatékonyan rövidíteni, ideges lesz a kormányzás tőle. (Kipróbáltam többször is, tudom). Annál stabilabb egy bicikli minél nagyobb súly van az első keréken. (Ugyanarról a bicikliről beszélek természetesen). Rövid stucnival nem terhel eléggé a kormányra a rider, kikönnyül az első kerék és állandó korrigálásra késztet. Az outiknál -például- gyakorlatilag nem előtted van a kerék, hanem alattad, így rövid tengelytávval és meredek villaszöggel is stabilak, nagyobb tempónál is. Montiknál a nagyobb tengelytáv, laposabb villaszög, szélesebb kormány kompenzálja ezt. Egyes montiknál persze sokszor látni nagyon rövid stucnit, de azok lejtőzésre szánt darabok, ahol az előredőlt bringapozíció miatt amúgy is nagy súly nehezedik a kormányra/az első kerékre.

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • StLui

    veterán

    válasz Zebu #94221 üzenetére

    Ehez képest én is a kisebbet vettem, leoltottak endoró Fb csoportban, hogy ez bizony nagy marhaság volt. M-es Focus enduro 182-es magassághoz. Azóta mentem 53cm-es KTM Kapoho e-MTB-kal, és bőven jó volt, (kb Focus-ban az L-es bringa lett volna) stucnit meg cseszhetem, mert lejtőhöz a rövid a jó, azt cseréltem is egyből az M-es bringán 100-ról 40-re, így még kisebb, rövidebb.

    [ Szerkesztve ]

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Új hozzászólás Aktív témák