Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaben92

    őstag

    válasz arcitec #216716 üzenetére

    Vezettem pár helyen, de normális közlekedési kultúrát itt Finnországban tapasztaltam először (de ahhoz is el kell jönni legalább egy 100km-t a fővárostól). Nincs dudálás, egymás letolása, gyalogosokat mindenki átengedni a zebrán, autópályán ha nagyobb a forgalom és jönnek az autók a felhajtón mindenki szépen áthúz a belsőbe, hogy gond nélkül fel tudjanak jönni, stb. Viccen kívül öröm itt vezetni.

    Most leszek kiutálva, de az egyetlen kivétel ez alól a "bármely koskormánnyal szerelt biciklin ülő p.raszt"... MTB, trekking, city, stb. megáll a pirosnál, figyel a zebrán meg úgy általában. De a koskormánytól egyszerűen elmegy az emberek esze. Tavaly nyáron állok a jobbra kanyarodóban a kereszteződésben (piros a lámpa nekem, keresztforgalomnak zöld), balról egyszercsak egy outi áthúz előttem és megy jobbra. Koma aki jött balról úgy lépett bele a fékbe. A buszmegállót konkrétan odébb kellett rakni, mert fék és körbe nézés nélkül verettek át az úton a busz mögül kibukkanva... Piroson ugyanígy... Keresztforgalom ha nincs akkor menjünk, kiegészítő zöldnél balra kanyarodó meg ugye nem létezik... Alapjárton nyugodt ember vagyok de annál a bizonyos lámpánál ha kiegészítő zöldnél fordulok balra már egy ideje nem nézek körül... Mindenképp ő a hibás, nekem nem lesz bajom, az autó javítását ráverik, én kapok a javítás idejére márkakereskedésből egy UX250h-t, ő meg megtanulja egy életre...

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Új hozzászólás Aktív témák