Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • StLui

    veterán

    válasz trialboj #140525 üzenetére

    Minimális különbség van a biztosításban ha bejelölöd, hogy extrémsport, netrisken az union adja be meg még egyet de az nem tetszett. Én mindegyik bikeparkozásra ilyennel megyek. Hármunknak 8 nap volt 15eFt.
    Amúgy meg nyilván van benne valami amit írsz, de van másik oldala is a dolognak. Egyrészt nekem csak a szerencsén múlt, hogy a dunaparti kerékpár úton nem lett komolyabb bajom amikor szemből nekem jöttek, másrészt aki extrém sportol annak valószínűleg jobb a mozgáskoordinációja az átlagnál, tehát sok balesetet sokkal kisebb bajjal megúszhat. Persze van az a szint amikor pl egy YT videóért cserébe túlvállal az ember, illetve folyamatosan határon mozog. A másik veszély ha valaki alkalomszerűen szabadul egy komolyabb terepre, és túlvállalja magát a hirtelen lelkesedéstől vezérelve. Sőt tegnap pl a fiamon láttam, hogy edzésen elment egy sráccal a végletekig az ugró érkező egymástól távolításának versenyében, ketten folyamatosan növelték a távot, és megugrották. (lehet valószínű csak tagok láthatják, edzésből 1-2 részletvideó) De ugyanakkor fiataloknak kell is a többiek húzóereje.

    Seth nem minimális adrenalin fröccsért hanem pénzért csinálja. A másik srác valószínű nem, de ugyanez a síelés, sőt a futás, is, hány embernek hullik szét a bokája, úgy, hogy terepre sem megy, csak aszfalton lép félre.

    Érdekesség a tegnapi edzésről, volt egy apuka a 10-12 éves kislányával, apuka XC-vel, magasra húzott nyereggel, komolyabb technikás XC versenyekre készült, végén annyit mondott neki az edző, hogy ekkora ugrások után bármelyik XC pályát bevállalhatja, nagyon jól ment, ugrott vele. Persze kislány is ügyes volt, ő volt a legfiatalabb, és talán én a legidősebb, meg még egy hasonló korú apuka.

    [ Szerkesztve ]

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz trialboj #140525 üzenetére

    A személyi sérülés kockázatát nyilván mindenkinek saját magának kell felmérnie.
    Az egyéb károk tekintetében viszont lehet mit tenni csak oda kell figyelni, hogy egy sima utasbiztosítás nem elégséges a bikeparkozásra. Arra szépen meg kell kötni az extrém sport biztosítást.

    Nekem volt extrém sport biztosításom, amikor Semmeringben estem és varrtak. A biztosító szépen térít minden költségemet, sőt a poggyász kár keretén belül az esésben betört órám és az elszakadt mezemet is megtérítette már a biztosító. Ha sérülés van, akkor mindig érdemes először a biztosító assistance szolgáltatását hívni, akik sok esetben már eleve a kórházzal közvetlenül le tudják játszani a költségeket. Na meg egy extrém biztosítás az a helikopteres mentéseket is fedezi sok tíz mio HUF limitekkel.

    Szóval aki veszélyesen él, spéci biztosítást érdemes kötni.

Új hozzászólás Aktív témák