Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Redneck #110070 üzenetére

    Csak azt felejted el, hogy te kb fele annyi vagy súlyban mint ez a fickó, meg azért egy zsír új Acera/Alivio szint az bőven van olyan, ha nem jobb mint a régi Deore. 50 ezer körül nagyon nehéz feladat egy 120 kilós embernek olyan bringát vennie, ami csak átlag felhasználás mellett is megbízhatóan működik hosszú távon! Értem én, hogy még sokak fejében mindig az él, hogy a bringa az 20-30 ezertől indul, mert anno a madaras teszkóban lehetett ennyiért is venni valami gagyi utánzatot, de a valóság az, hogy régen is, és ma is kb egy átlag havi bér egy normális minőségű új kerékpár! Tetszik, nem tetszik, ez van. Mivel itt jelen esetben csak 50-60 ezer a rászánt összeg, ezért csak is a régi, de akkor minimum közép/felső kategóriásnak számító bringák jöhetnek szóba. Ezek képesek elviselni a 120 kilót, ha műszakilag rendbe vannak. Hiába mondta el neki már vagy 10 ember, nem érti, vagy nem hiszi el, és csak csak visszatér a gagyi utánzatokhoz, csak mert új.

  • c4bB

    csendes tag

    válasz Redneck #110070 üzenetére

    szerintem rosszak a hasonlataid.
    (magánvélemény,nem akarok vitát indítani,és meggyőzni se akarjon senki,hidegen hagy a téma,de laikusként a hi-fi high end dolgokat úgy érzem túlzásba viszik,főleg h szvsz az emberek nagy hányada valamilyen mértékben halláskárosult,de ha nem,akkor sem túl gyakori az abszolút hallás,normál ember meg nem biztos h észreveszi az eltérést a jó és a csúcs hifi között).
    a vizes i7 böngészésre meg egyértelmű overkill,divat,kihaénnemség,franc tudja mi van mögötte,szintén nem ide tartozik.

    viszont,ha 120 kilósan nem jól választasz bringát,annak valós következményei lehetnek.
    a teljesség igénye nélkül:
    -szar,gyenge canti fék,nem tudsz megállni,elesel,elütnek,meghalsz.
    -szar semmirevaló első teló,amellett h beül alattad és nem látja el a funkcióját,ami miatt esetleg elesel,simán előfordulhat h elreped,eltörik (láttam már ilyet) és megsérülsz,meghalsz.
    -gyenge minőségű nyeregcső,eltörik,beleáll a seggedbe,lehet h nem halsz meg,de könnyen lehet,h jobban örülnél ha mégis.
    -gyatra kormány,eltörik,elesel,beleharapsz a stucniba vagy a padkába,esetleg meghalsz.
    -szimplafalú felni,összerogyik a kerék,ha a hátsó,esetleg megúszod,ha az első,lásd az előző pontot.
    -eltörik a fos váz,hadd ne ismételjem magam.
    -elszakad a lánc,eltörik a hajtás,minimum lábad töröd.
    -stb stb.

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Redneck #110070 üzenetére

    Ugyan én nem 10 éve űzöm a montizást, de abban még én is biztos vagyok, hogy 160k-ért, ha alaposan szétnézel, bőven lehet akár (nem túl vadulós) terepezésre alkalmas montit is találni :K . 50k-ért újan viszont képtelenség... Amúgy szerintem a használttól laikusként sem kell félni, ha azt szervizből veszed. Felétek boltokban, szervizekben nem árulnak használt bringát? Nálunk eladás előtt le szokták szervizelni őket, legalábbis ami nem hulladék kategória, azt biztosan.

    K Norbi: Ha jól látom belefért egy kis terep is :)

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz Redneck #110070 üzenetére

    Én úgy vagyok ezzel,hogy ha van pl.egy márka,brand,mely megbízható,bizonyított a piacon,és ismert,azzal valószínűleg már nem fogsz kellemetlen meglepétésekbe futni.Pl.Cube,Kelly's,Cross,Giant,Specialized,vagy Trek,de válaszhatod innen,vagy innen és még sok ilyen helyről bármelyiket,melyek ugyan újabban lenyúlnak az utolsó fillérért is,gyártva belépőszintű termékeket,hisz ma a fennmaradásuk ezt megköveteli, nagyon ritka és véletlen kivételektől eltekintve,ipari hulladékot ők mégsem szoktak gyártani.Lehet az Shimano TX váltóval szerelt,legolcsóbb és kőnehéz Cube,vagy Trek belépőszintű váz,attól mégsem kell félj,hogy rendeltetésszerű használat mellett eltörik alattad és nyakad szeged,vagy pl. majd összevissza vált.Egy Tourney,vagy Sram X3 váltó sem fog cserben hagyni,csak mikor esetleg megzakkansz és bepróbálkozol vele egy Salzkammergut hosszú távon,esőben,vagy egy kőnehéz alap Superior váz sem fog alattad ketté törni,hacsak nem bolondulsz meg és kezdel déházni és több métereseket ugratni vele.Hogy mit nevezünk sz@rnak az nagyon relatív,hisz itt is van aki az Acerától el van ájulva,de olyan is aki szidja az XT-t mint a bokrot,mégis mindkettőnek igaza van,hisz különböző felhasználási szint mellett,bizony nem csoda,hogy különböző módon teljesítenek.

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák