Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Teasüti #2616 üzenetére

    [link]

    Én softshellre ilyet vettem, a windstopper télikabátomra hasonló szerem van. A lélegző anyagokat olyan mosószerrel kell mosni, ami nem tömíti el a pórusokat, valamint ugyanebből az okból az öblítőt is hanyagolni kell.

    A téli bringázás mellett egy eléggé ütős érv, hogy nem jelentkezik az első tavaszi tekerés utáni fenékfájás, mert hozzá vagy szokva a nyereghez. Télen simán lehet tekerni mind terepen, mind városban, megfelelő ruha kérdése az egész. Egy jó windstopper télikabát, téli bringás kesztyű, sisak alá való sapka, aláöltözet, polárpulóver, szóval kell technikai ruházat (árban 3-4 havi BKV bérletből megvan az egész, azaz egy tél alatt visszajön), de ezek egy részét bringa nélkül is használnám. Például amióta van jó aláöltözetem, inkább vékonyabb nadrágokban járok a legnagyobb hidegben, mert a két réteg alul, és a plusz réteg felül sokkal kellemesebb.

    az egyetlen évszak, amikor az első kerék jó eséllyel blokkol és felnyalod a betont/jeget - jó esetben havat.
    Tükörjégen nem tekersz, hóban terepgumival vagy pont az ellenkezőjével, vékony országútival simán. Latyakban is lehet, csak kissé óvatosabban kell haladni, ezt amúgy a sózás mellékhatásai miatt inkább el szoktam kerülni. Én konkrétan nyár közepén nyaltam fel majdnem a betont egy felhőszakadás után, ami olyan sárréteget vitt fel az útra egy rövid szakaszon, hogy a bütykök pillanatok alatt megteltek vele, majd irányíthatatlanul csúszott a bringa.

    Mentségemre legyen, h én üzemszerűen gondoltam, pl munkába járás, A-ból B-be, stb.
    Télen én kétféle céllal bringázom: leesik a friss hó, és megyek csúszkálni, vagy a fent emlegetett célokra, azaz A-ból B-be és munkába. Az utóbbi esetben többek között egy laptopot is képzelj a hátamra. A tükörjég és az ónos eső el tud riasztani, mert az tényleg veszélyes, de a havazás és a -10 fok nem.

    egy nagyvárosban nem igazán lehet munkába járni ilyenkor kétkeréken, hacsak nem lehet átöltözni a munkahelyen. Még ha gyalogtempóban is megyek, a többi jármű úgyis összefröcsköl. Ilyenkor dobozban kell közlekedni.
    Egy nagyvárosban járok, és nem szoktam átöltözni télen (maximum alsóbb rétegtől szabadulok meg). Útvonalra olyat kell keresni, ahol nem 60-70 km/h-val húznak el közvetlenül melletted, és máris nem leszel koszos. A körülmények miatt kicsit óvatosabbra vett tempó jóvoltából még igazából kimelegedni sem szoktam.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Aktív témák