Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Doki-HUN1978

    senior tag

    válasz Buster17 #22590 üzenetére

    Ha Kenyában fogsz vad kempingezni, úgy joggal tarthatsz az oroszlánoktól, de itthon a rendőrtől jobban tarts!
    A vad kemping nem épp szabályszerű, aztán tekintettel a pénzgyűjtési moráljukra, olyan helyet válassz, ahol nem nagyon járnak!

    "A szórakozottság a zsenik erénye"

  • fpeter07

    veterán

    válasz Buster17 #22590 üzenetére

    Bear Gryllsnek most jelent meg egy új könyve. Gyorsan tanulmányozd át. :D A farkasokkal vigyázz inkább, noha én is az vagyok, az nem jelenti azt, hogy a többiek is ilyen békés állatok.

  • tvamos

    nagyúr

    válasz Buster17 #22590 üzenetére

    Szerintem jogos a felelmed! Eleg fura vilag van otthon.
    Es nem a bicajt feltenem!

    Amikor a gyerekkel bicajozni voltunk, megtamadtak nehany kutyakok.
    Noi Hauserrel, egy erekulessel, meg egy 20 kilos gyerekkel...
    Hamar kihajtottam magam.

    Itt mondjuk lehet, ha nem maszol at keritesen, ott tabort uthetsz.
    Meg el sem zavarhat senki, csak megkerhet, hogy menj onnan.
    Nem semmi!

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • sanzi89

    addikt

    válasz Buster17 #22590 üzenetére

    Mi is megyünk 3 napos túrára a hosszú hétvégén, 2 napot fogunk vadkempingezni. A jogi részéről annyit röviden, hogy vadkempingezni Magyarország területén szabad, ahol ezt külön nem tiltják, illetve talán nemzeti parkokban nem lehet még. De a törvény, ha jól emlékszem kiemeli, hogy életvitel szerűen nem táborozhatsz le valahova, de szerintem pár nap, vagy esetleg egy hétért a kutya se zargatna.
    Mi most a Tisza/Maros partján fogunk kempingezni Makó környékén, ilyen helyen sok horgász, nyaraló társaságok, családok szoktak lenni. Nem megyünk nagyon messzire a várostól, de nem is a városban táborozunk le. Aránylag közel - pár 100m, max 1km - valamilyen értelmesebb úthoz, de úgy, hogy a tábort innen ne lehessen látni. Vadállatoktól nem kell félni, ha arra mászkálnak, megérezne, és nagy ívben kikerülnek. Ha este táborverés közben nincsenek kutyák, és nem hallani kutyaugatást, akkor nem valószínű, hogy az éjszaka folyamán meglepnek. Szerencsére a határban kóborló vad kutyafalkák elég jól eltünedeztek a vadászoknak hála. Kretén emberek pedig sajnos mindenhol vannak, de szerencsére nem hallottam/olvastam még olyat, hogy sátrozókat megtámadtak volna éjszaka. Általában a lakókocsikat törik fel előszeretettel, onnan több értéket lehet elhozni. Ettől függetlenül mindig kéznél van egy kés, vagy viper... khmm valami amivel ütni lehet. Plusz egy méretesebb fahusángot se árt elrejteni a sátor tövében. Akinek van esetleg gázspraye vagy gázpisztolya nyugodtan magával viheti, jobb félni, mint megijedni. Plusz bármilyen bagatelnek is tűnhet egy-egy ilyen dolog én nyugodtabban alszok tőle. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Aktív témák