Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz DeltaPower #98063 üzenetére

    hőszivattyús berendezésekhez egy külön óra és tarifa, jelenleg ezek az eszközök: klíma, fancoil, hőszivattyús bojler elméletileg, lényege, h 24ft - nálunk -, a mindenkori nappali tarifának a 60%-ába kerül, tehát majdnem a fele, olyan mint a vezérelt - éjszakai -, árban, viszont ez nem napi 8 óra szakaszos, hanem 7/24-es, fűtési szezonban - kb okt 15-márc 15 -, 24ft-tal számol, többi időben teljes nappali áron, az óra ezt külön is számolja, van egy téli, egy nyári, és egy teljes kijelzés a kijelzőjén
    ez egy 3,5kw-os daikin, 250e volt mindennel, wifi vezérlőt belealkudtam ( : 3 év gar, halk, kis fogyasztású, készenlétben talán 1-2w-ot eszik, hűtésre most kapcsoltam be először - kb 2 hónapja volt az éves kötelező karbantartás, akkor járatta a tag fél órát -, 0-n volt a számláló azóta is, mivel külön órája elég könnyű követni mennyit eszik
    az árban benne volt egy 160w-os fűtőszál is, szóval télen sincs gond tálca befagyással
    amikor kinn +5-10 fok van és már elkel benn a fűtés kb nem is fogyaszt, -10-től jön meg az étvágya, de a februári -15-20-nál sem ment órnáként 1kw fölé, úgy h a 160w-os fűtőszál is benne van, és 100 lég m3-t fűtött - az igaz, h elég jó elhelyezkedésű a lakás, és egy 9m-es szakaszt ami a szomszédtól választ el hőszigeteltem, de még sok helyen ömlött be a kinti levegő, pl a beépített redőnytoknál is, szóval ennél a fogyasztásnál csak jobb lehet -
    klímával mázlim volt, utólag derült ki h ezt a verziót japán piacra szánták, csak eu-ban kiürült a készlet és adták át belőle néhány 10e darabot, utolsók közt lehettem akinek még ez jutott
    hűtés/fűtésen kívül nyáron megoldja a párátlanítást is jórészt - ezért is kapcsoltam most be többek közt -, szóval régi épületnél áldásos hatása van ha vizesedne valahol, persze durva vizesedést nem old meg, de a lakásban keletkezett párát - fürdés/főzés/stb - semlegesíti
    h tarifa ingyen van, kérni kell az elműtől - ha a külső hálózat oké egyből leokézzák ők is, 3 nap az elbírálási idő -, órát viszik, regisztrált villanyász alakítja ki a helyét, ez fizetős, helytől függően 60-100e ft, kb egy keményebb szezonban megtérül az ára, de 2 alatt simán, ráadásul nem terheled vele a nappali hálózatodat, ami ugye 32a-ig ingyenes, utána amperenként kb 5e ft áfával, nem mintha sokat enne de számíthat ha elektromos sütő/főzőlap is van mosógép, esetleg mosogatógép mellett
    ezeöccáz' lesz ( :

    szerk:
    hétfőn kb 10 órakor kapcsoltam be, ma 10 órakor 19kw volt benne, 18 fokra állítottam és tényleg hűtőháznak lehetne a használni a lakást ( : 0,4kw-ot evett óránként, kb 25-7 fok lehetett benn
    télen meg olyan meleg volt, mintha központi fűtés lenne
    nagyban függ a hatékonysága a lakás elrendezésétől

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák