Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nikla

    tag

    Sziasztok,
    Itthon mivel a 3. martello (6 szervíz) is meghalt, áll a kávéháború, így azonnali válaszok életet menthetnek (J/K) :DD

    Jelenlegi "nyertesek":
    Dolce Gusto Mini-Me: 22e a gép + ~70/kávé
    pro: "kényelmes" és sokféle utánagyártású kávé
    Con: 70/kv

    Philips HD8651/19: ~72e + 30-60 ft/kv (elvileg 8gr/kv, gyakorlatilag inkább 20-t találtunk a neten)
    Pro: "olcsó" /kv
    Con: 72e és elég sok rosszat találtunk mellé darálás és heti 4 órás kötelező karbantartást kiemelve

    "e.s.e Pod": ??? a gép + 50-75/kv
    Pro: jó kávé és olcsó
    Con: nem találunk gépet csak ezt ami a keretbe befér:
    lollo coffeSzerk: viszont ahogy nézzük ez nem ESE Pod-os - a saját podjuk nem ese, de a videon ese-t rak bele..

    Max keret: 80e, de akkor a /kv-nak alacsonyabbnak kell lennie.
    + mivel a martellokkal ennyire rossz volt a tapasztalat, csak olyan gép amire rendes garancia van

    Tudtok kérlek pár kérdésben segíteni?
    1) Én nagyon Philips ellen vagyok, van valakinek gyakorlati tapasztalata vele?
    2) szimpatizálunk a podos rendszerrel, de gépet max delonghi-kat találtunk - kérhetünk iránymutatást?
    3) Dolce gusto MiniMe kapcsán van valakinek gyakorlati tapasztalata? - főleg strapabíróság a kérdés

    :R Köszönöm előre is :R

    [ Szerkesztve ]

    Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

  • Nikla

    tag

    válasz sz.zs. #62812 üzenetére

    Köszi,

    Az a "gond" hogy azóta is ezt próbálgatom, a faber slot plast-ról találtam videókat, de anyag csak olaszul van, a mini coffe-ről viszont semmit.

    Olasz amazon-on van vegyes értékelés egy régebbi gépükre, de az is 9 értékelő

    Ese pod-os: Youtube

    Az ha a gép főző része rézből van, jó? mert ők ezt emelik ki.

    jó lenne ha jó lenne :DD

    [ Szerkesztve ]

    Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

  • Nikla

    tag

    Sziasztok, egy pár napja vacilálok, mert úgy érzem az egyszerű kávés topic ehhez kevés, az itteni mélység túl sok.
    De inkább egy profitol fikázást mint egy hozzá nem értő től tuti tippet :DD

    Szóval szeretnénk fentebb lépni a kávé világában, de a kapszulát és az ESE asszonynál kizárt (ne menjünk bele), automatát én nem szeretnék mert arra a napi átlag 3 kávéra ami kettőnk közt elmegy túlzásnak érzem. (És a hangjától én falra mászom)

    Amit szeretnék: egy kézi darálót, egy egyszerűbb gépet és betanulni (beidomitani magam) az alapokra.

    A topic összefoglalót átrágtam többször és mindig eladók a 3. kivánalmam kapcsán; nem vagyok műszaki ember - azt már értem picit hogy miért fontos friss kávét frissen örölni, de mint mondtam a beidomitásnál elsőre mélyebben nem mennék - szóval a gép, a legnagyobb bajom hogy az ajánlott gépek vagy csak használtak - amibe félek belemenni mert nem értek hozzá - vagy 100 környéke.

    Tudtok kérlek ajánlani valamit az én hülye fél világomra?
    Mi lenne az a gép amit újonnan lehet kapni és azért 50nél megáll? Amihez nem kell gépészkedni de azért meg tudom rajta tanulni a szakmát?

    Köszi előre is. :)

    És igen, tudom hogy nem lesz olyan, a fele kidobódik az élménynek, de én úgy érzem inkább kicsiben szeretném elkezdeni és onnan megtanulni, mint belevágni a közepébe és "ott áll a teljes búvár cucc a szekrényben" legyen megint a vége, mert sokat akar a szarka....

    Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

  • Nikla

    tag

    válasz RetepNyaraB #113810 üzenetére

    Köszi, a piros nagyon jól is néz ki :D

    A szűrő keresgélése közben jött szembe az AVX - az ő gépeik milyenek?
    Mert ahogy nézem kb az van az a 60-as Delhongi és a komolyabb gépek 100-120 közt - így ha most delonghi+szűrőt - ezek meglepően drágák - akkor már majdnem ott vagyok ahol pl egy EM TB1 2021 ? - itt a fórumban csak az elődjéről találtam egy keveset, szóval gondolom hanyagolandó.

    A másik amit szeretnék megkérdezni az a saeco poemia - ez ugye jóval olcsóbb, így egy normális(abb) daráló férne bele.. viszont sokszor ehhez hasonlíthatják a dedicat..

    Tudom hogy a tanulás első lépése, hogy hülyének és elveszettnek érzi magát az ember.. de basszus, le a kalappal urak/hölgyek és kávéfőzők, soha nem hittem hogy ez ennyire bonyolult témakör :Y A legdurvább dolog a főzésről készült .shot file-ok :C

    Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

  • Nikla

    tag

    Sziasztok, az új konyhában végre van hely egy őrlőnek :DD

    Nem mellesleg jön asszony születésnapja :))

    Egy "nyitott kosaras" Dedica-hoz kéne (szóval nem annyira tartunk még az utón sehol).. de valami kéne :U

    Eddig jutottam: Dedica sajátja csak hekkeléssel jó presszóhoz (nagy kár, mert design és szín azonos is van :O )

    Ismerősi körből ajánlva lett: Csibo Darláló, AVX CG1 és egy Eureka Mignon amire emlékszem.

    Topicból Grafek-hada :DDD

    Jöhet használt/felújított tipp és plusz pontért legyen piros :P

    Keret - 50e környéke, de szeretnék végre Knock Box-ot is neki

    Hálás köszönet előre is - igen, tudom, olvashattam volna többet utána, ennyi futotta, köszönöm a megértést.

    Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

  • Nikla

    tag

    válasz RetepNyaraB #121376 üzenetére

    Köszi!

    Igen a mignon kapásból kilövésre került - a cél nem az hogy komoly őrlőt vegyünk, hanem hogy végre le tudjam asszonyt hozni a sárga csibóról - illetve maga a decica is szük keresztmetszet - de kézit nem szeretnék, mert arra nem lesz rávehető.

    Valami "kezdésnek jó lesz" Őrlőt keresünk, a kérdés az, hogy mit javasoltok?
    Nem ragaszkodunk semennyire semmihez - csak pl Graefből is 70 féle van 150 helyen, így már az nagy segítség lenne, hogy mit vadásszak és melyik boltot érdemes (esetleg) nézni. :K

    Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

  • Nikla

    tag

    Bah - úgy érzem a túlgondolás csapdájába estem, avagy segítség! :D

    Presszó :U

    Kéne egy őrlő amire akár asszony is rászoktatható - vagyis valami amit akár reggel 8kor álmosan is lehet üzemeltetni... így a mostani Graef-nek pakolnia kell és lehetőleg ne az legyen a megoldás, hogy single dose-oljam ki a hónapot előre ilyenekbe és nícs zéró :D

    Encore ESP-ről indult a nézelődés - tetszett hogy univerzális és kifejezetten baráti az ára - de megy az olvasgatás lassan 2 hete, most épp a Mignon Libra-t rendeltem meg majdnem mert kényelmes és halk.... de volt közben Rocky MD és Mazzer Kony nézelődés is, meg még minden más is, szóval erősen az a gyanúm, hogy túl kezdem gondolni a dolgokat a szintemhez - ami kb ott van, hogy már tudom, hogy mennyi mindent nem tudok.

    A keret 100 környéke (+/- 50 és az apró - inkább adok akár többet valami olyanért amit szívesen használunk).

    Viccet félretéve, mi lenne olyan őrlő ami már értelmes, mérleg és püfölés mentes flow-t lehetne vele kialakítani, de kellemes kávét eredményez ha belövöm és asszony csak nyomkodja? -- lehet egy használt Jurát kéne venni? :D

    Hálás köszönettel..

    Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

  • Nikla

    tag

    Használt Ferrari piros mignon specialita-t nem látott valaki jó állapotút eladó?

    Hol érdemes nézni? Avx fórum, Facebook marketplace?

    Köszönöm :R

    Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

Új hozzászólás Aktív témák