Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mindreader

    tag

    Sziasztok

    Read only módban elég rég óta itt vagyok, látom hogy vannak itt jó néhányan nagy
    tapasztalattal, elsősorban hozzájuk szólna most a kérdésem, csak közvetve jövedelem
    témában.

    Szóval abban várnék tanácsot hogy merre tovább: 15 éve fejlesztek egy vidéki helyi KKV-nál, elég sok mindennel találkoztam ennyi idő alatt, legfőképpen .NET vonalon mozgok otthonosan, de volt beágyazott (C/C++), mobilos (Kotlin), windows kernel driver (C/C++) projektem is. Ennek ellenére úgy érzem el ment mellettem a világ, nem képeztem magam olyan vonalon tovább amire most meglátásom szerint igazán igény mutatkozna. Illetve úgy érzem hogy szívesen váltanék olyan területre ami nem vagy nem csak a szoftverfejlesztésről szól. Ezért arra gondoltam hogy ha már úgyis neki kell állnom megtanulni jó néhány dolgot akkor elmennék inkább cloud irányba, dev oldalról átmenni inkább az ops felé ami mindig is érdekelt, van is valamennyi rálátásom (én üzemeltetem a saját infrastruktúrámat: VM-ek /VMWare + cloud/ + saját mail / web szerverek stb.). Első körben szeretnék egy AWS SAP-C02 certet. Tudom lehet az Azure-el többre mennék, de ezt már elkezdtem és tényleg érdekel. Ha a C02 megvan meglátjuk merre tovább. Kubernetes is érdekelne pl. Mivel a jelenlegi munkahelyemen szinte egyáltalán nem tudnám hasznosítani ezt a tudást mert egyáltalán nem vagyunk ilyen területen jelen, így az hogy más területen szeretnék a jövőben dolgozni együtt járna egy munkahelyváltással is.

    És itt jön a valódi kérdésem: Fejlesztői háttérrel mikor és milyen pozíciót lenne érdemes megpályáznom? Oké hogy összeszedek 1-2-3 certet (igazából nem is a cert a lényeg hanem hogy végigmenjek egy megadott tanulási folyamaton, ne pedig csak összevissza egyéni preferencia alapján tanuljam meg azokat a részeket amik szimpatikusak/érdekesek kihagyva esetleg fontos dolgokat), de az adott területen releváns tapasztalat nélkül mennyire kellene a nulláról kezdenem? Létezik egyáltalán a junior sysops/devops fogalma?

  • Mindreader

    tag

    válasz ody42 #33009 üzenetére

    Szia
    Nem kizárt hogy fejlesztői vonalon is belefolynék majd a dologba, de most az architect része érdekelne jobban. Igen, az SAA-C02-t kezdtem el jelenleg, mert igaz hogy majd a SAP-C02 lenne a cél, de amennyit láttam belőle az alapján gyorsan egyértelművé vált hogy feltételez bizonyos mélységű alap tudást/tapasztalatot. :) Igyekszem azért, de tényleg eszméletlen hogy mennyire szerteágazó az AWS, csak kapkodom a fejem. Amiket felsoroltál az pont az associate tananyag első harmada. Ezekhez már van is némi lövésem. :B

    @Xero:
    Köszi a megerősítést és az infókat. Igazából mivel a piaci átlag alatt keresek, lehet már junior szinten is megkapnám a jelenlegi bérem. Az meg már részemről egy nyertes helyzet ha többet nem is keresek, de már egy olyan pozícióban vagyok ahol tudok fejlődni, tapasztalatot szerezni. Am mitől undorító a Jenkins? :)

    @VirsLee:
    Meglátjuk mit sikerül meglépni. Állásajánlatokat azért még nem nagyon nézegettem a témában. Most úgy érzem hogy kicsit háttérbe szorítanám a fejlesztést.

Új hozzászólás Aktív témák