Hirdetés

Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    A zöldes-kék könyv címe: Introducing Literature. Angol nyelvű novellák, versek műelemzésével vezeti be a fiatalokat az irodalom titkaiba. Feladatokkal segíti a művek megértését. Jó könyv, hiszen kettős haszna van, egyrészt gyakorlom az angolt, másrészt az angol irodalomról olvasok. A megyei könyvtárból kölcsönöztem ki. Amerikából érkezett egy nagyobb könyvadomány részeként. Könnyen lehet, hogy én vagyok az első, aki kivette. Kevésszer forgathatták. Új a tapintása. Azonban örülök, hogy itt van. Muszáj angolul tanulnom. Odakint már nem lesz magyar szó sehol az utcán, boltban, irodákban. Esetleg az albérletben, de ott is igyekezni fogok apámmal és a húgaimmal angolul beszélgetni.
    Ez egy érdekes kaland lesz! Utoljára kisgyerekként éreztem ehhez fogható szellemi izgatottságot, amikor magyarul tanultam. Mohón raktároztam el az újabb és újabb szavakat. Aztán hét évesen olvasással bővítettem tovább a szókincsemet. A Búvár zsebkönyvek sorozat és a magyar népmesék voltak a kedvenceim. Aztán jöttek az ismeretterjesztő könyvek. Tizenkét évesen átlapoztam és nagyobb részt kiolvastam az Emberi test két kötetét. Onnantól fogva tudtam, hol a májam, a vesém, a hasnyálmirigyem, és mi történik két ember közt testileg az ágyban vagy éppen szénaboglyában. Érdekes ösvényekre vitt a tudásszomj. A kalandvágyamat és a lelkesedésemet még nem veszítettem el. Akkor lennék elveszett ember, ha eme tulajdonságaimat elhagytam volna mint régi kacatokat. Minek is a nagy betűs életben kalandot keresni?... Akkor bújok a föld alá, ha már nem csábít a messzeség. Azonban most még nagyon is kívánatos az utazás, az erőm próbálgatása. Viszont tény, hogy kies hazámban semmi jó nem vár rám. Amit adni tudott, és amit adni tudtam, megtörtént. Nincs több dolgom a Föld eme szegletével.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Aktív témák