Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-08-15 14:44:12

PROHARDVER!

CSAK az írjon, akit anyagi kár ért, CSAK az válaszoljon, akire panaszt tett
ami kell: üzletfél nickneve, apróhirdetés linkje! Milyen módon és mikor vetted át a terméket? Hogyan és mikor fizetted ki? Mi volt a probléma (nem küldte el, hibás a termék, letiltották, stb.)? Mikor jelezted ezt a másik félnek és mit reagált rá?
ha már jelentetted a Hardveraprón, itt nem kell
a válaszunk a hozzászólásodban lesz (link: "itt szóltam hozzá" doboz ikon)
a rendőrségi feljelentés menete 👮
más felhasználóról (kitiltásáról) adatvédelmi okokból nem adunk felvilágosítást
személyes adatok, privát üzenetek közzététele tilos (utóbbit nem látjuk)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#301) Balika911

Balika911
(nagyúr)

Mrdan206 vett tőlem két egyenes és egy derékszögű csatlakozót vízhűtéshez, kemény 1000 forintért.

Ezt máig nem fizette ki, pedig már két hete megkapta a csomagot. Kamuzik, "horvát mobilterminálról" ír, az IP érdekes módon ugyanaz, mint eddig.

Nem egy gengszter, inkább egy trehány suhanc, bár ez végeredmény szemponjából lényegtelen. Óvakodjatok tőle!

ment neki privi

[ Módosította: Kalandor ]

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#302) djtoomi válasza PHM (#299) üzenetére

djtoomi
(addikt)

Szóltam mindig,és ba is tartottam, kivéve gardener esetében de ez télleg nem volt bekalkulálva. :B ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#303) methos666

methos666
(csendes tag)

Üdv! pls segitsen vki! mert "gumicumi" zaklat engem.. rontja a bizniszt nekem a topicomban.. és csak baromságokat ir! kérlek töröljétek a kommentjeit! köszi

(#305) Speed(R) válasza djtoomi (#302) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Pff.. :DDD Az előző felszólítást írd be a másik topikba is, hogy akik ott követik a dolgokat, jelentkezhessenek. Csak aztán meg ne lepődjünk ;]

Felelőtlen vagy, nem érzed mennyi problémát okoztál a viselkedéseddel.
Az állandó variálások meg a be nem tartott ígérgetések sok bajt okoztak.
Rengeteg időt, pénzt (órákban mérhető telefonok) és ideget pazaroltam rád.

"ezért akárki akármit mond, semelyik törvény nem vonatkozik rám"
Ha ezt felnőttként is folytatod, elásnak elég hamar vagy tönkremész a megszegett szerződések, kamatok és határidőtúllépés miatti kötbérek miatt.

"saját pénzemből van, amit karácsonyra,erre-arra kaptam"
Majd ha megdolgozol érte, akkor a sajátod igazán. Addig ne menőzz ezzel ;)

Teljesen rendbenvan, hogy le vagy robbantva az üzletelésről, remélem így is marad minimum míg betöltöd a 16ot. Remélhetőleg komolyodsz is addigra.

Raktársöprés, mindenféle ritka jóság! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#306) methos666 válasza Kalandor (#304) üzenetére

methos666
(csendes tag)

elnézésedet kérem h nem linkeltem be..
ha én becsmérellem őt.. akkor biztos én irok neki ilyen priviket ugye?

%ne tégy közzé privit!%

És akkor ezek után még én becsmérelem őt.. tényleg.. jo h megszülelett ez a topic.. és h még én vagyok a hibás h szolni mertem.. de akkor elintézem majd én.. :R :R
köszi

(#307) raskolnikoff válasza methos666 (#306) üzenetére

raskolnikoff
(őstag)

privit ne tégy közzé mert baj lesz...jószándékból mondom :K

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#308) AntMan válasza methos666 (#306) üzenetére

AntMan
(csendes tag)

Ez haláli jó :C

(#310) Olasza válasza methos666 (#303) üzenetére

Olasza
(aktív tag)

Egy privát üzenettel hogy lehet üzletet rontani?!

(#311) pisti88+

pisti88+
(senior tag)

Az ijentől még nekem is felment a pumpa... /prohardver.hu/apro/elado_leadtek_7900gt/hsz_1-50.html A 15ös HSZT lesse meg mindenki komolyra sikerült nagyon sokáig gondolkozhatott rajta az illető az fix!!!

egy hét ban a jutalma

Pisti -(*_*)-™

(#312) pisti88+ válasza pisti88+ (#311) üzenetére

pisti88+
(senior tag)

:R :R meg is érdemli!!!

Pisti -(*_*)-™

(#313) Realradical válasza Ősember (#203) üzenetére

Realradical
(őstag)

Rajtam nem múlna a dolog, az adatbázist egy az egyben átadnám. Én örülnék a legjobban ha a végén kiderülne, hogy nem csak saját magunk szórakoztatására csináltuk a dolgot, hanem haszna is van. Napi 120-150 látogató fordul meg az oldalon átlagban.

Persze nyilván csak a PH! népszerűségét lovagolom meg, de akkor is. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#314) Ati007

Ati007
(őstag)

stuntmanmikenak nem ez az elsö megmozdulása a hirdetéseimben :[link] :(((

(#315) Genius007

Genius007
(őstag)

Üdv. Mindenkinek !

A történet a következő :
Meghirdettem egy VGA-t itt a PH-n ! Irt Gabex07(újonc) hogy kell neki a VGA-m.
Felhivtam, mondtam hogy nekem ma lenne jó a pénz, mert holnap már nem tartózkodom Pesten. Mondta rendben ! Kérdezte, hogy ma merre vagyok elérhető, mondtam neki, hogy a Kosztolányin D. téren vagyok, Ő meg a Móricz Zs. körtéren. Mondom oda szivesen kiviszem ! Ok,,, hivj vissza 10perc mulva. Gondoltam addig kimegyek a Móriczra. Kb10min. múlva felhívtam, 6x vette fel a telefont(ezzel még nem is volt gond...) mondom neki itt vagyok a Móriczon, nálam van a kari.... Erre Ő, én már nem vagyok ott .... :U :F
Sajna lejárt a pénzem, hívtam ujra fülkéből, kb. 3x kicsörgött, utána kikapcsolta a telefonját ..... Irtam neki Privát Üzenetet is, hogy akkor most kell a kari, vagy sem.
De arra sem volt hajlandó válaszolni ... :((( Pedig volt PH-n azóta.
Nekem semmi bajom nem volt eddig az újoncokkal, csak jobb vigyázni velük ! (Tisztelet a kivételnek !) De 2x is gondoljátok meg, hogy üzleteltek-e ezzel a Gabex07 (újonc)-al.
Meg nem az a 200ft telefon, meg az a 45min. ba***a az agyam, de ha nem kell neki XY ok miatt, akkor miért nem mondja meg... miért jó szivatni a másikat ... :U

:R

https://hardverapro.hu/apro/utolso_darab_magyarorszagon_nem_kaphato_intel_wire/hsz_1-200.html

(#317) audi100td

audi100td
(nagyúr)

Sziasztok,

szeretnék bejelenteni egy csalót: Operator10 néven fut, 18500 ft-al lopott meg.
senior tag-tól nem vártam volna, meg még ő írt ilyeneket hogy nem bízik senkibe, mert már több 10.000 ftal átverték, már az email címét is törölte.

Itt olvasható az adatlapja: http://prohardver.hu/tag/operator10.html

[ Szerkesztve ]

(#318) Genius007 válasza Kalandor (#316) üzenetére

Genius007
(őstag)

Oda is beirtam már ... ;)

https://hardverapro.hu/apro/utolso_darab_magyarorszagon_nem_kaphato_intel_wire/hsz_1-200.html

(#320) audi100td válasza Kalandor (#319) üzenetére

audi100td
(nagyúr)

köszönöm a segítséget, küldtem neki pü-t.

(#321) Cell1

Cell1
(csendes tag)

Üdv

Volt egy apróhirdetésem, az áru elkelt, hirdetés lejárt, inaktiváltam, de (gondolom gugliról) azóta is hivogatnak miatta, ha lehet töröljétek teljesen a hirdetést, köszönöm.

[link]

Sorry, ha rossz topic, ezt találtam a legközelebb állónak.

(#322) Nyugdíjas válasza Balika911 (#301) üzenetére

Nyugdíjas
(veterán)

Köszi,pont lenne vele üzletem hamarosan. Óvatos leszek az biztos:R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#323) mrdan206

mrdan206
(tag)

Válaszom: (#301)Balika911-nek
Na hello. Én nem geciségből nem fizetek neked hanem 1xüen sesem jutok el a bankig. De mihamarabb utalom a pénzed. Azt bevallom hogy már rég fizetnem kellett volna, de azért nem kéne ilyeneket irkálni... Igyekszem mihamarabb utalni a pénzt.

[ Szerkesztve ]

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#324) Met

Met
(veterán)

Nem lehetne itt is bevezetni, hogy lehessen osztályozni az eladót és a vevőt? Mint azthiszem a vaterán van.
Persze úgy, hogy látszik mi cserélt gazdát, ne az legyen, hogy a haverok vagy éppen alregen jó színben tünteti fel magát.

Nemrégen adtam el egy tápot Achilles-nek. Ki szerette volna próbálni előtte de nekem nem esett útba elmenni hozzá. Írtam neki, hogy semmi kifogásom a teszt ellen de baromira messze lakik, végül is meg egyeztünk, hogy kifizeti elviszi és 3 napon belül ha valami gond van visszacsináljuk a bizniszt.
Azért egyezet bele így mert látta, hogy milyen régóta lopom itt a napot :) Mondjuk az itt eltöltött idő nem jelent semmit, sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#326) PHM válasza Met (#324) üzenetére

PHM
(addikt)

Ma már a Vaterán sem egyszerű több néven regisztrálni. (Szerencsére.)
Az ellenőrzött vásárlói státuszhoz mobiltelefonos ellenőrzés, a teljes jogú tagsághoz
(hogy eladhass) bankszámla kell, ahonnét a jutalékot átutalhatod.
Ezzel együtt tudok olyanról, akinek van alregje, egyikkel vásárol, másikkal elad.
Ezenkívül pl az e-bay -en bevett szokás a következő:
Eladok összesen 93 pár zoknit 31 ügyfélnek.
Bezsebelem a pozitívokat, majd meghirdetek "x" mobiltelót, "y" MP4 lejátszót,
és "z" egyéb keresett terméket, persze olcsón, hogy sokan licitáljanak.
Mindenkitől beszedem a vételárat, aztán hitegetem őket egy darabig.
Mire az első negatív értékeléseket megkapom, árkon-bokron túl vagyok.
A szerencsétlen becsapott ügyfelek meg futhatnak a pénzük után.
Kicsi az ország, itt nincs hová bújni a felelősségrevonás elől, mégis láttam erre példát,
(igaz, kicsiben) pl. a Teszveszen.
Persze az ilyeneket kipenderítik, de addigra a károsultak száma akár a százat is elérheti.
Ezzel együtt a jelenlegi pontozási rendszert jónak tartom, ad némi támpontot.
(PHmegbízhatósági oldal)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#327) Met válasza PHM (#326) üzenetére

Met
(veterán)

Hol találom a jelenlegi rendszert? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#328) PHM válasza Met (#327) üzenetére

PHM
(addikt)

Itten:
"Phmegbízhatósági oldal idáig frissítve!"
By greatchaos.
Ebben a topicban találtam.

[ Szerkesztve ]

(#329) Belba válasza valentinho (#300) üzenetére

Belba
(őstag)

"... A szüleim tudnak az üzletekről...Mivel még édesanyámmal is küldtem el postára először a dolgot, mert nemtudtam hogy kell utánvéttel feladni.Úgyhogy először tájékozódj légyszi, mint vádaskodsz. És igaz, hogy nem a saját keresetemből vettem, mivel 16 évesen nemsok embernek van kereste, de én gyüjtöttem, raktam félre erre a gépemre is a pénzt..."

Kedves Valentinho !

Látom, nagyon fontos számodra, hogy válaszoljak a beírásodra, mert még privátban is elküldted a hozzászólásod linkjét...

1. Én nem vádaskodtam, csupán néhány (számodra kellemetlen) kérdést tettem fel.
2. "Messziről jött ember azt mond, amit akar." Biztosan én is ezt állítanám a helyedben, hogy a szüleid tudnak az üzleteidről... Azért szívesen megkérdezném őket is.
3. Ha MÉGIS tudnak az üzletelgetéseidről, akkor nagyon csodálkozom a szüleiden! Nekik pontosan tudniuk kellene, hogy ezt egy kiskorú nem teheti meg!!!!!
4. Ha egy rágógumit vagy golyóstollat cserélsz el a haveroddal, az még nem olyan nagy baj, de a szüleidtől, rokonaidtól kapott ajándékokat, tőlük kapott zsebpénzen vett értékes műszaki cuccokat nincs jogod eladni! Nem azért kaptad ajándékba, hogy seftelj vele.
(Milyen pénzt tettél félre?... A zsebpénzedet, amit a szüleidtől kaptál?... Amiért ők dolgoztak meg?...)
5. Én már 13 éves korom óta dolgoztam nyári munkán, manapság is ismerek diákokat, akik nyaranta dolgoznak vagy akár egész évben is, mert a szüleik pl. rokkantnyugdíjasok... (Igazán majd akkor fogod megbecsülni a cuccaidat, ha a saját munkád keresetéből vetted meg.)

Lásd be : 16-17 évesen tanulnod kellene, sportolni, olvasni, nem pedig műszaki cuccokkal üzletelgetni! Ha valami eladandó holmitok van, akkor azt a szüleid adják el, ez nem a te dolgod. :((

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#330) valentinho válasza Belba (#329) üzenetére

valentinho
(aktív tag)

Erre inkább nem mondok semmit.Nem offolom szét a topikot! :R

http://soundcloud.com/tinnyo

(#331) Belba válasza valentinho (#330) üzenetére

Belba
(őstag)

Nézd, nyilván te 16 évesen másképp látod és másképp gondolod, de te sem örülnél 20 év múlva, ha a 16 éves fiad pl. eladná az általad vett számítógép alkatrészeit vagy mondjuk a mobiltelefonját, vagy neadjisten a télikabátját...

Tényleg, én sem szeretném szétoffolni a topicot, csak azért válaszoltam, mert privátban elküldted a topic-hozzászólásod. Választ vártál, hát itt válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#332) Incubus válasza Belba (#331) üzenetére

Incubus
(tag)

Jól tetted, ezek a mai fiatalok.....sajnos nagyon el vannak szállva maguktól, h a szülők (tisztelet a kivételnek) nem értenek a mai technikához és ők meg igen. Talán emiatt is érzik magukat feljogosítva - tévesen - az üzletelgetésre...

(#333) Olasza válasza Belba (#329) üzenetére

Olasza
(aktív tag)

A fiatalokat "lehülyézni" nem szép dolog. A zsebpénzt azért kapja a gyerek, hogy szabadon gazdálkodjon vele. Ezt max. a szülei kérhetik számon rajta, de egy idegen férfi (ebben az esetben Te)!? Amúgy is inkább a hobbyjára költse, mint pia, drog, stb. Nincs olyan hardver,amin az ember nem bukna. Pl. magyarázd meg egy olyan szülőnek, aki a videót sem tudja kezelni, hogy az 1,5 éve 40k-ért vett 6600gt miért nem elég. A kor nem csak bölcsességgel jár, hanem begyepesedéssel és a fiatalok lenézésével is, csak nézz a tükörbe. Egy gyerek a saját kárán tanul, és inkább most tegye, mint 18 évesen, amikor már bármekkora hitelt is felvehet.
A szülőnek pedig nem kötelessége másikat venni helyette.

(#334) Gh0sT válasza Belba (#329) üzenetére

Gh0sT
(addikt)

Az elkövető kérésére törölve.

[ Módosította: Atlantis ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#335) PHM válasza Gh0sT (#334) üzenetére

PHM
(addikt)

A szívemből beszéltél!
Ezzel együtt gyakorló szülőként bizony én sem vagyok hibátlan.
Hiába, a pokolba vezető út is jóindulattal van kikövezve...

(#336) valentinho válasza Gh0sT (#334) üzenetére

valentinho
(aktív tag)

Itt most az váltott ki ekkora vitát, hogy bemertem írni, hogy 16 éves vagyok és ennyi idősen adok-veszek. :U Ilyenekkel jött, hogy a fiatalok eladják a 60ezer forintos telefonukat 5-10 ezrekért...Akinek annyi esze van, hogy annyi pénzért eladja a telefonját, akkor sztem úgy kell neki. :(

http://soundcloud.com/tinnyo

(#340) audi100td

audi100td
(nagyúr)

Az Operator10 néven futó felhasználó account-ját valószínüleg feltörte egy szerb hackerbanda és folyamatosan lopják a hírdetők cuccait (tőlem kb. 18.000 ft értékben), idézném az emailt amit írtak nekem (elnézést a csúnya kifejezésekért):

"Tudod az a baj veled magyarokk hogy nem tugyatok elviselni a vereseget, meg beismerni hogy buzi voltatok.most legalab megtugyatok mi is az a reszketes, te kocsogok.ha ciganyozni es yugozni megtanultatok akkor mostan majd ez is menni fog.kicsinalunk mindanyiotokat teveled egyutt.radasul olyan baromok vagy hogy azt sem ertit ki vert at beneteket, es anak az idiota fasznak irkaltok meg mindig.kar hogy nektek nemfog jo uj ev leni mar.gondolkgyal kisocsem szerinted ki csinalja a mubalhet veletek is hem?ugyhogyan enkab gondolkoggyal es majd te magad es rajovol hogy nem jo dolog velunk kekcedni te kis raklo!eztet tartsd jol az eszben, es vigyazal a personal computer hogy mit rakol raja.Dobro?"

[ Szerkesztve ]

(#341) kvcska

kvcska
(csendes tag)

Sziasztok.nekem is lenne egy kicsit fura esetem.Történt hogy rendeltem egy 6800gs vga-t.meg is kaptam,igaz kicsit többért mint amennyit megbeszéltünk telefonon.üsse kő.átvettem.gépből ki 6600gt,bele 6800gs.monitor lámpa zöldre vált,kép nincs.kiegészitö tápkábel nem volt benn,igy gondolván hogy ezért nem indul telefonáltam.közölte velem,hogy nem volt a dobozában nála sem,ha szerez egyet elküldi.majd egy hét mulva meg is érkezett a másnapra igért kábel.rá a vga-ra.igy sincs kép.monitor indul de kép nincs.hmmm.gondoltam havernál megnéem hátha ott jó lessz.nála sem jó,sőt három gépben is ugyan-ez a hiba volt.kép nincs.ismét telefon.azt mondta hogy küldjem vissz,és megnézi.vissza is küldtem de még eddig semmi.ez nekem megint plussz kp-m ba került.igy lett a 12900ft-os vga-ból,több mint15000 ft.nevet még nem irnák hogy kitől vettem,mert talán annyira becsületes lessz,hogy kicseréli,vagy a lóvét visszaadja.még csak most vásároltam előszőr a PH-n.de ez eléggé elvette a kedvemet. :((( még annyit hogy olvastam hogy nem nagyon szeretnek üzletelni újonccal.itt most én vagyok újonc és úgy néz ki hogy engem ejtett át egy régi motoros.(aki mellesleg elég nagyban nyomja)

vick

(#342) Sopronman

Sopronman
(csendes tag)

Üdv! Nekem is van egy processzoros estem egy olyan eladóval, aki igen aktív itt. Most is kínál pl. egy 125 eFt-os notebookot. Ha 2008.01.04-ig nem kapom vissza a 21 eFt-omat, felkerül az eset.

(#343) S.Feri

S.Feri
(őstag)

:(

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#345) DarthPeeter válasza Belba (#331) üzenetére

DarthPeeter
(aktív tag)

Hogy egy kicsit hozzászóljak a témához.Én 17 éves vagyok és elég sűrűn adom veszem az alkatrészeket a gépemben, de én ezt úgy csinálom, hogy nem vetetek magamnak alkatrészt vagy PC-t a szüleimtől,hanem inkább amit erre szánnak összeget, azt kérem tőlük és abból én döntöm el mit veszek.Szerintem nincs korhoz kötve az, hogy ki,hogy dönt a dolgairól,eladja-e vagy sem.Persze most nem jogilag értem.
Ja és igen.Nem tartozom azok közé akiknek a szülei több tíz vagy százezer forint nagyságrendű ajándékokat vagy csak simán cuccokat kapjak tőlük.Nem minden család teheti ezt meg.Ezért dolgozok én is egész nyáron, hogy amit én meg akarok venni azt meg is vehessek.Ráadásul nem is könnyű fizikai munkát szoktam végezni, hanem pl kamionrakodást nem éppen a legkönnyebb árukkal.
Ja és az én szüleim tudnak mindenről és azt is tudják, hogy nem vagyok az a fajta lökött gyerek aki átverné a másikat vagy irreálisan kicsi vagy nagy összegekért adnám el a dolgaim.
Bizonyos szempontból szerencsés vagyok,mert a bátyám nagyon sokat segít nekem az eladásokban, DE ennek ellenére önállóan végzem az üzleteket.
Ezzel, csak azt akartam elmondani, hogy ne nézz minden fiatalt meggondolatlan éretlen kis taknyosnak.

(#346) Realradical válasza DarthPeeter (#345) üzenetére

Realradical
(őstag)

Ott a pont...15 éves korom óta barterolok cuccokkal... (26 vagyok)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#347) hoci0016 válasza kavicssli (#12) üzenetére

hoci0016
(csendes tag)

Énis újonc vagyok mégis sikerül mindenkivel kijönnöm, és eddig csak pozitív visszajelzést kaptam :)

(#348) PHM válasza hoci0016 (#347) üzenetére

PHM
(addikt)

Na ja.
De 3 napos reggel ezt nem nehéz teljesíteni. :)
(Nem bántó szándékkal mondtam, csak a kisördög...)

(#349) Nyugdíjas válasza audi100td (#340) üzenetére

Nyugdíjas
(veterán)

Ez vicc?:F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#350) shteer válasza Balika911 (#301) üzenetére

shteer
(félisten)

én is adtam már el neki, előre utalás ellenében - nem volt gond

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.