Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz máyköl #9558 üzenetére

    Állítólag a 4S home gombjával már nincsenek gondok. De amúgy gondolom, nem olyan egyszerű a kialakítása egy iPhone méretű eszközön, mint egy iPad méretűn. :)

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz máyköl #9561 üzenetére

    Már bejárta a világot, de ide még nem ért.[link] :DDD :DDD

    Most Brooklynban van, 27-én indul a Kennedy reptérre, és ha minden jól megy, akkor 28-án már a kezemben lesz. :DDD

    Egyébként számomra még mindig kétséges a létjogosultsága. Pl. fogalmam sincs, hogy fogok róla fórumozni, és számos esetben 3-4 ablakot nézek egyszerre a gépemen (plusz zenelejátszó vagy film, stb.) Na de majd meglátjuk.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz blokad #9570 üzenetére

    Más kérdés, hogy ezek a 4 ujjas bűvészkedések sokkal fárasztóbbak, mint a home gomb megnyomása.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz vadászcsiga #9577 üzenetére

    Ha borogatni nem is, de intenzív használat mellett tuti sajogni meg zsibbadni fog tőle estére.

    Úgy gondolom, hogy az ember mindig a kényelmesebbik utat választja, ez pedig szerintem egyértelműen a home gomb.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz vadászcsiga #9579 üzenetére

    Most is be tudok számolni: két hónapig anyámnál voltam tavaly nyáron, és huzamosabb használat után (egyhuzamban 3-4 óra) igencsak tornáztatni kellett a csuklómat. Ráadásul még csak gesture-öket se használtam. Pl. az iPhone ilyen tekintetben sokkal kényelmesebb, mert egyedül a hüvelykujjal könnyedén használható minden funkcióra.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Malachi #9581 üzenetére

    Egy jó notival, jó billentyűzettel, jó touchpad-del
    10 óra folyamatos használattól se fárad el a kezed. Ez is saját tapasztalat. Viszont annak örülök, hogy te elismered, ugyanis van olyan, aki arról akart meggyőzni, hogy egy iPad semmivel se fárasztóbb, mint egy laptop. :D

    DanielK: jaja! :DDD

    Viszont azzal, hogy egy laptopon vízszintesen elhelyezkedő felületet tapizol, iszonyúan kényelmessé válik a használat.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz vadászcsiga #9584 üzenetére

    Én ilyet biztos, hogy nem mondtam. :)

    Malachi!

    Úgy, hogy a notimat akarom majd az iPaddel kiváltani. :) Persze, munkaeszköznek esélytelen, hogy kiváltsa. Vagyis, ha elkezdem a szakdogámat, vagy csak akár egy fordítást kell csinálnom, ahol egyidejűleg szeretném látni a forrásszöveget, a szótárt és a szövegszerkesztőt, akkor is bukta a dolog. De a mindennapos tartalomfogyasztási használatban is problémát jelenthet. Van, hogy azon veszem észre magam, hogy 3-4 ablak van egyszerre a kijelzőn megnyitva, és még mellette a vlc player is, amin megy közben egy film. Szóval meglátjuk, a cél mindenképp az lenne, hogy kevesebbet üljek a gépnél. De azt kapásból kizártnak tartom, hogy virtuális billentyűzettel normálisan lehessen fórumozni, legalábbis egy hosszabb hozzászólás megírása tekintetében.

    "mit lehet annyi ideig FOLYAMATOSAN csinálni egy ilyen holmival?"

    Nézd, amikor én itthon vagyok, megy a gép. Ez nálam egy természetes dolog. Persze, semmi érdemlegeset nem lehet csinálni 3-4 órán át, max híreket olvasni, facebookozni, fórumozni, kedvenc oldalakat látogatni, haverokkal chatelni, stb. Ha nincs valaki konkrét feladatom, akkor ezekre használom a gépet. De ezt egész nap tudom megállás nélkül ismételgetni. Miért, más nem ugyanezeket csinálja, ha otthon van, és épp semmi dolga? :U

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Malachi #9589 üzenetére

    "mert nem tartod folyton a képernyőn az ujjadat"

    Már aki. Én pl. össze-vissza kattintgatok folyton, elkezdek egy cikket olvasni, a felénél megunom, aztán már tök mást olvasok 1 perc múlva, azt is megunom, és így tovább. :DDD

    "hejdesok hosszú hszt írtam már a telefonról éjszakánként! nem gond."

    Pont ez az. Telefonról sokkal kényelmesebb gépelni, mint iPad-ről, nem vicc. :) Nyilván nem azért, mert könnyebb lenne eltalálni, hanem azért, mert támasztva van a csukló, és hüvelykujjal lazán elérsz akárhova. Legalábbis iPhone-on.

    "és gond nélkül váltogat köztük a telefon"

    Váltogat. De nincsenek egyszerre a kijelzőn, ez a lényeg. Tény, hogy a többablakos megjelenítés kesze-kuszává teszi a képernyőt, de 10 hüvelyken már lenne értelme annak, hogy több ablakot is láss egyszerre a kijelzőn. Bármilyen munkafeladat egyik legfontosabb eleme, hogy több ablakot láss egyszerre a kijelzőn. Na, jól megindokoltam, hogy minek nekem iPad. :DDD

    vadászcsiga!

    Inkább egy bluetooth billentyűzet, így ugyanis majdnem ott lennék, mint egy laptoppal. Majd folyton ki-be rakosgatom belőle? Ráadásul egy jó tok is van már hozzá, akkor abból is folyton kicibálni. Több lenne vele a baj, mint amennyit ér a dolog.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Ragnar95 #9595 üzenetére

    Köszi, de még most fölösleges, megvárom, míg megérkezik a cucc, aztán úgyis eldől, mivel hogyan tudok megbarátkozni a mindennapos használatban. ;) Meg azt se tudom, milyen iOS-sel jön, az 5.1 nem is JB-zhető, ha jól rémlik. :F Bár Kínából érkezik, lehet, hogy még valami 4.2.1 lesz rajta. :DD

    Kommy!

    Ha a képernyő fölött tartod a kezed, és úgy gépelsz, az sokkal fárasztóbb, mint kézben tartva hüvelykujjal gépelni. Oké, iPhone-nál sincs támasztva a csuklód, de nincs is igénybe véve. Igen, a széthúzható billentyűzettel, az még nem is jutott eszembe, mikor én használtam, akkor még nem volt ez a funkció.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz máyköl #9598 üzenetére

    "Manchester85: Végül így fullra, mindennel együtt, mennyire jött ki az iPaded?"

    380$ volt adóval együtt, nekem ez 83 ezerbe fájt. Ugyanúgy 1 év Apple gari van rá, ugyanazok a tartozékok (töltő, kábel) egyedül a doboza más egy kicsit. [link] Remélem, 1 év múlva elmegy 70-ért, és akkor minden évben cserélek. :DDD Bár a mostani új iPad nem valami szimpi, és mikor kipróbáltam, elég durván meleg volt a cucc az iStyle-ban.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz vadászcsiga #9600 üzenetére

    Remélem is, mert akkor olyan pert akasztok az Apple nyakába, hogy gazdag ember leszek. :DDD Egyébként végre kiderül, hogy mikortól indul a garancia, ugyanis nem lett kibontva, aktiválva a cucc, én fogom aktiválni 3 héttel a futár megérkezése után. Kíváncsi vagyok, hogy melyik dátummal indul majd. Jaja, de már megérkezett 1 hete, hozzám meg 2 hét múlva jut el.

    Malachi!

    Reméljük, nem. :DDD Egyébként volt a vámról egy cikk az origo-n, ennek az értéke pedig nem haladja meg a vámköteles összeget. (430 euró) [link] Mondjuk nem mai cikk már ez, de nem hiszem, hogy csökkentették.

    Amúgy ez a vámolás is olyan dolog, hogy neked kell eldöntened, hogy van-e elvámolnivalód, vagy nincs. Amúgy csak szúrópróbaszerűen megy az egész. Szerintem hacsak valaki nem bőröndszámra hozatja be a dolgait, nem nagyon fogják megvámolni. Én még semmi komoly ellenőrzést nem tapasztaltam a ferihegyi reptéren.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz máyköl #9604 üzenetére

    Na, az nem rossz ár. Mondjuk handrásnak ez a dolga. Mindenki idióta Apple fan-nak tartja, de gondoljunk csak bele: van egy Apple boltja, ez a dolga. :DDD

    "Te az I4 -ed mikor cseréled?"

    Na, ez egy jó kérdés. Elvileg 2 évente tervezem, igen, de ilyen árak mellett én szerintem be is fejeztem ezt a luxustevékenységet ebben a formában. Anno a 3G-t 60k-ért vettem ikon 200-ban, és 35-ért ment el tavaly, úgyhogy ezt egy gazdaságos vételnek tartottam. Az iPhone 4-et viszont már sima két évvel vettem díjcsomag nélkül, (110k) ugyanis a telefonos szokásaimba a like díjcsomag illeszthető bele a legjobban. Úgyhogy megvettem részletre, mobilelőleggel együtt 60k-ba fájt, és mivel így sokkal olcsóbb a telefonszámlám, így a részletfizetést szépen áthárítottam faterre, aki eddig is kifizette a telefonszámláimat. :DDD

    Szóval elvileg ez a váltás is csak 25k pluszt jelentett nekem a 3G-hez képest. Viszont mivel fater is rákapott erre az iPhone mizériára, és szívesen aláír, így szerintem majd megbeszélem vele, hogy adja nekem a régit. Ő a mostani csomagjában 30k körül vehetne egy 4S-t a vodánál, 3 hete le is járt a hűsége, de megbeszéltük, hogy érdemes most már megvárni az újat. Vip tagként évente vehet telefont, így ha októberben megveszi az újat, akkor következő októberben megint vehet, és nekem adhatja az előzőt. Egyébként legrosszabb esetben is 1,5 évente vehet telefont, mert havi 8k fölött már 1,5 évente lehet, a VIP-hez pedig 20k-s átlag kell, amit mindig félévente néznek. Most is úgy vettem az i4-et, hogy megvártam, míg kijön az új, tehát már megszoktam, hogy eddig se a legújabbat vettem meg. :DDD 180k két év hűséggel a 4S. Sajnálom, de nekem ez már sérti az önérzetemet, és mivel apámnak eleve 15k-s számlái vannak, így egyszerűbb szerintem, ha inkább ő ír alá egyedül, és nekem adja a "régit", amit 10k-ért függetleníttethetek. Nem fogok vagyonokat költeni egy szaros telefonra. Eddig se költöttem, ezután se fogok. Ennél a díjcsomagnál pedig egyszerűen nem tudok jobbat, mert gyakorlatilag 2-3 emberrel beszélek 90%-ban (barátnő meg két jó haver, mind T-s) így őket ingyen hívhatom, másokkal meg facebook chat, facetime, imessage, stb. 2500 havonta a telefonszámlám, eddig meg 7-ről indult. Tehát ha ebben a csomagban akarok maradni, akkor 180-ért vehetnék 4S-t pl. Szóval majd fateren keresztül, 2-2,5 évet meg ki kell húzni egy telefonnal egy normális embernek. :)

    Malachi!

    Jaja, egy ismerős amerikai állampolgár hozza. ;)

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz máyköl #9607 üzenetére

    "Húú de jó dolga van valakinek, apu fizeti a telefonszámlát... "

    Elsőre blikkre tényleg jól hangzik, de sokkal több dolog van neki a "számláján" ennél, amibe most nem fogok belemenni, úgyhogy a látszat messze nem az, mint aminek tűnik. :K Ráadásul ő kb. azt is lesz*rta, hogy 1 éve még 5 évvel korábbi díjcsomagban volt 40-50ft-os percdíjjal, amíg én el nem intéztem, és még sorolhatnám, úgyhogy meg is érdemli, hogy fizesse. Persze, egy normális családi viszonyban magától értetődik az önzetlen segítség, de ez nem az a helyzet. :)

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz eszgé100 #9614 üzenetére

    Vagy veszek hozzá a bluetooth billentyűzetet, és akkor minden marad a régiben. :) Egyébként meg telóról is szoktam ám írni. Hétfőn, szerdán, csütörtökön szinte biztos, hogy ha fórumozok, akkor az telóról megy. ;)

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz tildy #9652 üzenetére

    Ez nagyon szép és jó, csakhogy az iPhone szervizelése nem így történik, legalább is itt Magyarországon nem. A tulaj minden esetben egy új (refurbished) készüléket kap, a telefonon csak külsérelmi nyomokat, illetve a beázást jelző indikátorokat ellenőrzik. Nincs olyan Magyarországon, hogy hivatalos iPhone szerviz, és mivel a régi készülék az Apple tulajdonává válik, így kizárt, hogy ők azt a tényleges javításkor még nyilvántartsák, hogy ez most kié volt, és garancia megvonva. A szolgáltató vagy az APR megállapítja a hibát, és ha nincs külsérelmi nyom, már küldik is az új telefont. Volt olyan, aki egy kijelző alatti porszem miatt kapott egy vadi új telefont Lévén, hogy az E-care konkrétan HTC szerviz, így teljesen más a történet. Az iPhone-os szervizelési procedúra sokkal körülményesebb, és az elbíráló "szervizes" semmilyen konkrét szervizelési hozzáértéssel nem rendelkezik, és nem is állhat neki a telefont bütykölni. Aki elbírálja a garanciáztatást és ahol ténylegesen javítják az eszközöket, azt egy földrész választja el egymástól, amit az is egyértelműen igazol, hogy minden garanciáztatás esetén új készüléket kapsz, vagyis soha nem a sajátodat kapod vissza. Persze Angliában lehet, hogy máshogy van, de nekem anno a Starking azt mondta, egész Európában cserélik a telefonokat, nem javítják. Az USA-ban viszont nem így van, személyes tapasztalatom van róla, hogy a bubis érintőt helyben cserélték nekem a Genius Barban.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz icecave #9654 üzenetére

    Most nem azt mondta, de mikor nem voltál itt, akkor igen. :)

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz máyköl #9690 üzenetére

    Ez az iphonehungary nevezetű oldal akkora hulladék, hogy akkor se olvasnám, ha ez lenne az egyetlen Apple termékekkel foglalkozó oldal. Anno volt egy kamu iPad akció az egyik partneroldaluknál, amiről később egyre inkább kiderült, hogy kamu. Az a két szerencsétlen szerkesztő a végsőkig kiállt az oldal mellett, és mindenki (köztük én is) le lett hülyézve, mert hogy volt akció, és kész. Napokkal később bezárt a bolt, megszűnt az oldal, és bebizonyosodott, hogy mégse volt, de addig is minden szkeptikus júzert diktatórikusan kivágtak, és szentül védték azt, amiről fogalmuk sincs. Bocsánatot azóta se kértek. Nem az volt a baj, hogy ők más véleményen voltak, hanem hogy a teljesen egyértelmű csalásra gyanakvókat zsigerből szankcionálták, közben ők se tudtak hivatalosan semmit. Ilyen embereknek még az aláírását sem olvasom el, mert azt sem hiszem el nekik...

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz joey04 #9700 üzenetére

    Emlekszel? :DDD Volt egy macveszem nevű oldal, ami 1 óra erejéig 80k-ért hirdette az iPadet. Aztán persze senki nem kapott semmit, miutan megrendelték. Kb. en voltam az egyetlen, aki azt mondta, ez egy rohadt nagy átb*szás, az ihungary meg nagy mellénnyel tiltakozott a rágalmazás ellen, engem ki is vágtak, úgyhogy leírtam ott, ahol tudtam. :) Pár nap múlva megszűnt a macveszem, az a kelme vagy ki a p*csöm meg úgy tett, mintha mi se történt volna. :U. Az volt a baj, hogy mindenki közellenséggé vált náluk, akiben felmerült az átverés gyanúja. Ha diplomatikusan tartózkodtak volna, vagy egyszerűen meghagyják mások számára a kételkedés lehetőséget, semmi gond nem lett volna. De az volt a hülye, meg paranoiás, aki ilyet mert feltételezni, mert ők ismerik a fiúkat, és ilyet sose csinálnának...) Kb. ennyi volt az érv, meg, hogy már két ember beírta, hogy "megkapta", igaz, hogy másik 100 meg nem, de az nem számít. U A szememben közröhej tárgyává vált az a két bohóc, amit csak maguknak köszönhetnek. :)

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Malachi #9704 üzenetére

    Hidd el, aki azt állította, hogy kamu, meg átverés azt kb. lehülyézték. :U Utána valamiféle nyilvános beismerést tettek, de tőlem ugyan nem kért senki se elnézést, amiért még én voltam a hülye, hogy ilyet merek feltételezni.

    Tudod, egy vitában sose az a baj, ha bizonyos emberek mást gondolnak, és nincs egyetértés, hanem az, amikor az egyik fél tényként vallja, hogy amit ő állít, az maga a megkérdőjelezhetetlen igazság, és mindenki más, aki nem így gondolja, az buta összeesküvés elméleteket gyárt. Mindenki, aki csalást sejtett, az így volt kezelve. Ha nem is lett kivágva, de elmagyarázták neki, hogy hülye vagy fiam, fogd már fel. Ezek után az, hogy írtak egy cikket, hogy tévedtünk, bocsi, az nekem kevés. Eleve nem viselkedik valaki így, akinek fogalma sincs, miről van szó. Én se állítottam biztosra, hogy csalás, csak én ezen az állásponton voltam. A gond az volt, hogy ennek a véleménynek semmilyen formában nem adtak lehetőséget. Aztán 3 napi huzavona után egy bocsival el lett intézve. Epic fail, ez a helyzet... :K

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz vadászcsiga #9720 üzenetére

    Attól nem lehet ennyire bekészülni. ;]

    Jah, nekem nem vált be. :U

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    Én tudok android tortát sütni. Az a titka, hogy hagyni kell állni a fagyasztóban. :DDD

    Icecave, én már nem köszöntelek, már letudtuk korábban. :U.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    Kicsit off az offban. Folyamatos téma az iPhone ára itthon (nálam legalábbis :DDD ), és a leghitelesebb viszonyítás nyilván az amerikai árszabás. (Most tekintsünk el attól, hogy de ott jobban is keresnek, stb...) A lényeg, hogy az árak ezen a linken tekinthetők meg.

    A legolcsóbb csomag 60$ (13 000ft), amiben 450 perc van és 300MB net. SMS nincs benne.

    A Sprintnél 80$ a legolcsóbb csomag (17 500ft), amiben szintén 450 perc van, viszont a net és az sms korlátlan. Bár jól hangzik, de én speciel nem tudnám kihasználni se a korlátlan sms-t, se a korlátlan netet, így viszont ez is drága csomag.

    A verizonnál szintén 450 perc az alap, 2 giga nettel, 70$-ért. (15 500ft), sms nélkül.

    A telefon pedig minden csomagban minden szolgáltatónál 200$+adó, tehát 215$ (47 000ft)

    Magyarul az USA-ban kb. 50 ropi egy iPhone, és havi 13k-val mindenképp számolni kell, amiben se sms nincs, se normális adatforgalom (csak 300MB). Ha normális netcsomagot is akarunk, akkor 15 ezer alatt nem ússzuk meg, ha sms-t is akarunk, akkor meg már 18k körül jár a havi számlánk. Tény, hogy 18 ezerért többet adnak azok a csomagok, mint amik nálunk kerülnek ennyibe, viszont arra esély nincs, hogy valaki olcsóbb csomaggal iPhone-t vegyen.

    Bár a hazai készülékárak botrányosak, de a havidíjak jóval rugalmasabbak, és olcsóbbak, ami 24 hónap alatt rengeteg megtakarítást eredményezhet. Ha az USA-ban élnék, nem biztos, hogy ilyen konstrukciókkal aláírnék.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz r4z #9867 üzenetére

    Idézek a hozzászólásomból:

    "Most tekintsünk el attól, hogy de ott jobban is keresnek, stb..."

    Igen, nagyobb, és? Ezzel nem lehet mit kezdeni, a műszaki termékek árait sose ahhoz mérik, hogy az adott országban hogy keresnek. Viszont van olyan amerikai szolgáltató, ahol 40-50$-ért unlimited minden. Tehát ezeknél a drágább szolgáltatóknál burkoltan részletekben fizeted ki a készülék teljes árát. Meg még annál sokkal többet is. A pénz az mindenhol pénz. Ráadásul a független készülék ára ott olcsóbb, mint itt. Ennek a "jobban keresnek" elcsépelt közhelynek ebben a témában semmi jelentősége. Hisz a pénz mindenhol pénz, a független ár meg ott sokkal olcsóbb, mint itt. Vagyis nem akkora biznisz aláírni, mint amilyennek elsőre tűnik, akárhogy is keresnek.

    Csizma!

    Mit gondoljak át? Ha akarsz valamit mondani, írd le nyugodtan. Ha nincs mit mondanod, akkor meg nem tudom, minek szólsz hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Mr.Csizmás #9871 üzenetére

    Az a baj, hogy te most hoztál egy másik példát, egy másik országból, ahol 25 euróra (7200ft) kijön egy csomag, amiben perc, sms, net egyaránt van, amiben ráadásul ingyen van a telefon. (Ha jól értelmezem.)

    Ezt én nem is vitatom, biztos így van, ugyanis nem egy embertől olvastuk már itt a fórumon (egyik-másik fejlettebb nyugat-európai országból) hogy milyen jó csomagok vannak, főleg kisebb szolgáltatóknál. (Pl. az angliai Three).

    De az USA-ban ez van, ez a három (nincs three :DDD ), kivéve néhány regionálist, amik csak 1-2 államban érhetők el.

    Úgyhogy amit te írsz az amerikai piacra vonatkozóan, az egy feltételezés, amit én írtam, azok meg tények.

    Én is egy saját példával jövök akkor, egy közeli rokonéval.

    Az USA egyik legígéretesebb CDMA alapú szolgáltatója a Metro PCS. Már 40$-ért unlimited talk, sms és net van, amiből 250MB 4G sávszélességű, utána lassítás. Ő is ebben van, mert egész nap telefonál szinte, és nem akarja számolni a perceket. 50$-ért pedig már 2,5 giga van teljes sávszéllel. Más kérdés, hogy ennél a szolgáltatónál max gagyi droidos telók vannak 200$-ért, viszont hűségidő sincs. Na most keresd ki a 3 nagy iPhone-t forgalmazó szolgáltatónál, hogy mennyiért kapsz unlimited talk-ot, message-et és 2 giga netet.

    100$ alatt semmiképp nem jön ki. Vagyis minimum a duplája, mint a Metro PCS-nél. Ez két év alatt alsó hangon negyed millió forint. Ennyiből lassan két független iPhone 4S kijön ott. :U

    Szóval tök mind1, ki mennyit keres. Nem csak az adott fizetéstől függően lesz valami drága, hanem a készülék független árától és az aláírt csomagoktól függően is. Ha egy másik szolgáltatónál fele annyiért kapod meg ugyanazt a szolgáltatást, akkor bizony a hűségidő alatt kamatostól visszafizeted a telefon teljes árát. Innentől fogva ez fizetéstől függetlenül drága.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz r4z #9876 üzenetére

    Már hogyne lenne értelme? Egyszerűen azt hasonlítottam össze, hogy objektív számokban nézve mennyibe kerül itt és mennyibe kerül ott. Mert alapvetően mindenki azzal jön, hogy az USA-ban mennyire olcsó iPhone-t venni. (Csak 200$)

    Nekem a havi számláim nem érik el a 3000ft-ot, 1520ft-os csomaggal. És nem azért, mert nem használom a telefonomat. 3 T-s számot ingyen hívhatok havi 100 óra erejéig, és kb. ennyi emberrel telefonálok rendszeresen. (2 jó haver és barátnő, a többiekkel FB, whatsapp, imessage, vagy csak pár perc telefonálás). Így nekem 110k-ba fájt az iPhone 4, ami most 135 ezer lenne. Mivel lenne jobb nekem, ha egy 20 ezres csomagban lennék, viszont ugyanazokkal telefonálnék, de nem lenne 100 óra a csomagomban.

    Már bocs, de szerintem te nem érted, amit leírtam. Egy amerikainak (főleg egy Amerikában élő magyarnak) nem számít, hogy 100$-ért vagy 50$-ért kapja meg ugyanazt a szolgáltatást?
    Főleg, ha be is váltja a pénzét forintra.

    Tök mind1, ki mennyit keres az USA-ban. 50k-ért kapsz meg egy telefont 2 év hűséggel, és havi 15k-t ki kell csengetned mellé. Ez a telefon függetlenül 150 ezer. Megéri az a 100k mínusz, amikor más szolgáltatónál fele annyiért kaphatnál ugyanolyan csomagot? Nem, ugyanis 100k-ért cserébe 250-et fizetsz vissza.

    Ha én elégedett vagyok a jelenlegi csomagommal, amiből 3000ft-ra kijövök, akkor miért akarnék egy 15k-s csomagot? Nem értem, mit nem értesz ezen. Az, hogy ott jobbak a keresetek, az egy másik kérdés. De a telefon független ára meg ennek ellenére is olcsóbb. Ezzel a logikával élve annak is drágábbnak kéne lennie. Ha egy olcsóbb telefonért kell drágább havidíjat fizetnem az itteni viszonyokkal összehasonlítva, akkor az szimplán rosszabb feltételű. Ennek semmi köze a keresetekhez. 2 év alatt közel fél milliót kell számlák formáiban kifizetni egy amerikainak, ha szolgáltatónál akar venni iPhone-t. Egy másik szolgáltatónál fele ennyiből kijönne a számlája. Én a 3000-es havi számláimmal viszont nem az iPhone vásárláshoz mérten választok csomagot, mert ugyanilyen feltételeket más szolgáltatónál nem találnék. Bár tény, hogy a készülékkedvezmény is elenyésző. De legalább nem fizetek potyára. Érted már, vagy nem? :U

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz eszgé100 #9878 üzenetére

    Lehet, de az USA-ban mégsincs így. :U Legalábbis az iPhone árak.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz DanielK #9880 üzenetére

    Basszus, nem igaz, hogy nem érted. :U

    A készülék árához kell viszonyítani, nem a gazdasági helyzethez. A készülék ára 650$+ adó, ez kb. 700$= 150 ezer forint.

    Tehát ennyiért hozod el a kártyafüggetlen modellt. Ehhez képest, ha szolgáltatónál (AT&T, Sprint, Verizon) veszed meg, akkor 50k-ban van a telefon (215$) és minimum 14-17 ezres csomagokkal kell számolnod. Európában sokkal olcsóbb csomagok is vannak, mert nálunk a készülékárak is rugalmasak. (Olcsóbb havidíj, drágább készülékár.) Viszont mivel az amcsiknál 200$ egységesen a telefon, így gyakorlatilag olcsó csomagok sincsenek. Viszont más szolgáltatóknál, ahol nincs iPhone, ott ugyanezeket a konstrukciókat (perc, net, stb) sokkal olcsóbban is megkaphatod.

    Lényeg a lényeg: egy kártyafüggetlenül 150 ezres telefonért nagyon drága a 20k-s unlimited-es havidíj 50 ezres készülékárral 24 hónapon át, hogyha más szolgáltatónál (pl Metro PCS) fele ennyiért kapod meg az unlimited csomagot. Ugyanis, a készülékáron csak 100k-t nyersz, a havidíjon viszont 250 ezret buksz. Mit nem értetek ezen? :U

    Nálunk előfizuval drágább az iPhone, mint az USA-ban függetlenül. De ott nem tudsz 1500ft-os csomaggal előfizut kötni, csak minimum 10x ennyiért. És ha neked nem kell 15 ezres csomag, akkor nem fogsz előfizuval iPhone-t venni.

    Nem a két társadalmat hasonlítom össze, hanem azt, hogy mennyit fizetsz ki két év alatt, és mennyibe kerül a kártyafüggetlen telefon. Nem igaz, hogy ezt ennyire nehéz felfogni. :U

    Nálunk 3 szolgáltató van, amiből elvileg bármilyen csomaggal vehetsz iPhone-t. Tehát, ha nem veszel iPhone-t, akkor is ebből a 3-ból választasz. Az USA-ban viszont óriási különbség van havidíj árakban bizonyos szolgáltatók között, így a készülékkedvezmény összességében kisebb, mint amennyivel drágább ugyanaz szolgáltatás összevetve egy másik szolgáltatóval (szintén az USA-ban). Írjam le számokban, hogy megértsétek? :U

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    Na akkor számok:

    4s két év hűséggel: 180k+ (24x1500)= 216 ezer. Elméletileg ennyiből ki tudok jönni a T-nél. Függetlenül 190k lenne.

    Legolcsóbb lehetőség az USA-ban, ha sms-t is akarok a csomagba, az 80$-os: készülékár= 47 ezer+ (24x17000)= 455 ezer. Ez 300 ezerrel drágább az amerikai gyári független készüléknél szolgáltatással együtt.

    A virginmobile-nál [link] 35 dollárért is van plan, ami lehet, hogy nekem elég, (300 perc, korlátlan sms, net) de ilyennel nem tudok iPhone-t venni, emiatt potyára fizetek egy drágább csomagot, ha szolgáltatónál akarom megvenni.

    Két év alatt ez: 150 ezer (független iPhone) + (24x7700)= 150 ezer+ 184 000=334 000ft.

    És korlátlan netem van, nem 300MB, amit az AT&T ad ennyiért. Ráadásul 120 ezer forinttal olcsóbb.

    Én nem tudom, hogy te mit számoltál ki, de a T-nek nem 5000ft a legolcsóbb csomagja, és a vodafone-nak se 6300. Összehasonlítottam, már csak meg kéne értened. A 3 iPhone-t forgalmazó amerikai szolgáltató drágábban adja a szolgáltatásait, mint mások. Nálunk viszont nincs más szolgáltató, így ha neked mátrix kell, akkor még "meg is éri" iPhone-t venni. Ellenben az USA-ban ha iPhone-t akarsz venni szolgáltatónál, fel kell adnod a rugalmasságodat, és minimum 70-80$-os csomagokkal számolnod (ha meg unlimited kell, akkor még nagyobb az árbeli differencia egy olcsóbb szolgáltatóhoz képest) és jobban átgondolva, egy ottani olcsóbb független árhoz képest ez elég csúnya lehúzás.

    Nem tudok mit csinálni, ha nem érted, amit írok. :U Objektíven számok alapján hasonlítottam össze a dolgokat. A vodánál is van 2000ft-os csomag fiataloknak, és azzal is megvehető az iPhone. Ahogy a T-nél meg 1500-as csomag.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz DanielK #9896 üzenetére

    Elég komoly tévedésben vagy. :U Bármilyen csomaggal vehetsz. A zárójeles részt nem értem.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz DanielK #9898 üzenetére

    Voda Menj a lakossági tarifákra. Aztán a mátrix 7 alatt lesz egy olyan, hogy további iPhone-nal elérhető tarifák. :)

    A T-mobile-nál szintén bármilyen csomaggal megveheted. Ami nincs a listában, arra a "sima két év hűség" ár fog vonatkozni.

    Ez nem meggyőzés kérdése, szimplán nincs igazad. :U

    Philoxenia!

    Nem dominóról beszéltem.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz DanielK #9901 üzenetére

    Hidd el, a másikat is benézted, ugyanúgy mint ezt, csak az még mindig nem esett le. :)

    Elmondtam az objektív érveket.

    1. az USA-ban fix ára van a készüléknek (200$) Ez már eleve magában foglalja, hogy a csomagok kevésbé rugalmasak. Nem fognak 20$-os csomagot adni mellé. Nálunk igen, ugyanis ezzel emelkedik a telefon ára is. De ez még mindig jobb, mert valaki inkább a beszélgetésen spórolna, mint hogy fizessen egy csomó havidíjat.

    2. az USA-ban vannak olcsóbb szolgáltatók. Amelyik iPhone-t árul, az eleve drágábban ad mindent. A 3 grácia, szidják is őket rendesen. Ergo, ugyanazt a szolgáltatást drágábban kapod meg. Ez is egy objektív tény, szívesen linkelek neked csomagárakat. Én nem iPhone miatt vagyok T-s, hanem mert egy számomra kedvező csomag van a T-nél. Ergo, semmilyen kompromisszumot nem kellett kötnöm az iPhone vásárlásához e tekintetben. (Csak a hűség, de előfizu amúgy is kell. :U ) Ez is egy óriási különbség a magyarral összehasonlítva. Bármilyen csomaggal, szolgáltatónál megvehetem (kivéve a telenort), max drágább lesz a telefon. De a független ár fölé nem fog menni, az iPhone-t forgalmazó amcsi szolgáltatók árkülönbözete viszont igen.

    Azt nem lehet eldönteni, hogy egy amerikai pénztárcához mérten mennyire sok egy 100$-os csomag, de azt igen, hogy van olyan szolgáltató, aki 50$-ért adja ugyanezt, és hogy az mennyivel kerül kevesebbe. Ezek objektív tények. És az is objektív tény, hogy ha Amerikában olcsóbb a független készülékár, és drágábbak a csomagok, akkor elvileg mindkettő érv a hűségnyilatkozat ellen szól. Ahogy az is, hogy vannak olcsóbb szolgáltatók és vannak drágábbak. Nálunk nincs ilyen. Tehát nem kell szolgáltatói szinten kompromisszumot kötnöm. (kivéve, ha telenoros lennék). Csakhogy az USA-ban jóval nagyobb árbeli eltérések vannak. És az is objektív tény, hogy a legtöbb amerikai agyilag zokni, és fogalma nincs, mire mennyi pénze van, mert a legtöbbjük hitelkártyákból építi fel az egész életét. :U Én csak annyit írtam, hogy az USA-ban se épp olcsó mulatság iPhone-t venni. Ami szintén tény, ugyanis más szolgáltatónál 1000x olcsóbb ugyanazt a szolgáltatást megkapni, így lényegében burkoltan a készülék részletét fizeted vissza sokszorosan burkoltan, nem pedig a szolgáltatás igénybevételéért kapod a kedvezményt.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    Ha már árak: most nézem, a Galaxy S II. a T-nél dominóval már csak 117 ezer.

    Nem mennék bele a szokásos iPhone-Samsung flémbe, hisz egyértelmű, hogy az iPhone a jobb. ;]

    Na jó, viccet félretéve, nem kérdés, hogy egy GS2, 4S összehasonlítás már csak egyéni preferencia kérdése, hisz mindkettő mellett és szemben is szólnak érvek.

    A 4S két év hűséggel 180k. Vagyis másfélszer drágább előfizuval, mint a dominós GS 2. Komolyan mondom nevetséges. Oké, hogy lassan jön a GS 3, de ettől még nem lett rosszabb a GS2. Illetve attól még nem fog többet tudni a 4S, mert később jön az új iPhone.

    Komolyan mondom, nonszensz, hogy két rivális csúcsmodell közül az egyik kétszer annyiba kerüljön, mint a másik.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz iphoneresell #9939 üzenetére

    Ez hülyeség. Legalábbis ebben a formában. Hol voltak az Apple elkötelezettek, mikor a cég csődközeli állapotban volt? Persze akkor is voltak Apple fanatikusok, de akinek tényleg minden mindegy, csak alma legyen, azoktól bőven csődbe is mehet a cég. Nem a fanatikusok tartanak fenn egy céget, hanem az elégedett vásárlók, de ők bizony le is tudnak ám morzsolódni, ha nem szolgálják ki őket. Csak a névért emberek milliói nem fognak megvenni egy terméket.

    Én se voltam soha Apple fanatikus, egyszerűen megvettem anno a legjobb érintőkijelzős eszközt, ami 2009 tavaszán elérhető volt. Szerintem ahhoz kétség nem férhet, hogy akkor a konkurencia még gyerekcipőben járt. Azt hiszem, anno az i7500 Galaxy-t próbáltam, vagy valamelyik első droidos Samsungot, és a hányinger kerülgetett a kezelhetőségétől.

    Nálam nagyon egyszerű a képlet: anno azért vettem iPhone-t, mert az hozta magasan a legjobb felhasználói élményt. Megszoktam, megszerettem, ezért nehezen is váltok, hisz tudom, hogy rendben teszi a dolgát, sosincs vele gondom. Tehát úgy gondolom, hogy az a milliónyi Apple fanatikus is inkább az évek alatt felgyülemlett elégedett vásárló, mintsem fanatikus.

    De a kiforrott konkurencia, és az iPhone-hoz hasonlóan felhalmozódó Galaxy tábor is a jele annak, hogy a verseny kiegyensúlyozott, A multitouch, az alkalmazásbolt, gyorsan és pontosan reagáló kezelőfelület ma már nem iPhone privilégium. Anno az iPhone 3,5" kijelzője hatalmas volt, ma már kicsi. Tehát rengeteg minden változott, viszont ebbe nem fér bele, hogy 2x annyiba kerüljön, mint egy Galaxy csúcsmodell. Hisz akkor se került kétszer annyiba, amikor szárnyait bontogató androidok voltak 3" képátlóval, förtelmes kezelhetőséggel illetve még förtelmesebb windows mobile-os készülékek.

    Egyébként nagyobb csomagokban a szolgáltatók több kedvezményt adnak az iPhone-ra, tehát ott még mindig megéri. Pl. MM XL-ben 30k a 4S és 54 a GS2. Gondolom ezzel akarják az iPhone eladásokat feljebb tornászni, de ha a kis csomagokat vagy a dominós árakat nézzük, akkor ott pont fordított a helyzet. Tehát aki nem 16 ezres csomagban gondolkodik, annak nagyon nem éri meg iPhone-t venni GS 2 helyett, ha vacillál a kettő között.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz r4z #9943 üzenetére

    Mi esett le? Sose mondtam mást. Nem mondtam egy szóval se, hogy "csak a zájfón a jó", viszont számos tekintetben úgy gondolom, hogy nekem sokkal jobban megfelel, mint egy GS 2 mondjuk. Nem akarok semmit állítgatni, kényelmes típus vagyok. Ilyenek, hogy csengőhang meg sms hang változtatások sose érdekeltek. (Ezzel nem azt mondom, hogy ennyivel tud többet egy GS 2, inkább azt, hogy ha már e téren se érdekelnek a telefonban rejlő állítgatások, akkor számomra a droid hosszútávon semmiképp nem lenne sikeres platform.) Több beállítás, hosszabb, többlépcsős kezelőfelület, ennek én csak a hátrányát látom. Nem is beszélve erről a romozásról, se eleje se vége. Persze lehet, hogy valaki ebben a szórakozását is leli, annak nyilván más. De azt se tudom, mire jó ez a sok bütykölés, a témák, widgetek nem érdekelnek, amikor iOS-en 3 érintéssel, 5 mp alatt benn vagyok bármelyik alkalmazásban Ebben nyilván az is szerepet játszik, hogy az iOS-t szoktam meg.

    Pl. mikor volt egy kis kitérőm omnia 7-re, folyton megnyomtam valamelyik érintős gomb-ot, a bing keresőt vagy a visszát, baromi idegesítő volt. Később, már figyelnem kellett, hogy hol foghatom meg a telót, nehogy véletlenül megnyomjam. iPhone-on pedig esélytelen, hogy a home véletlenül nyomódjon meg. Ezek mind olyan apró kis finomságok, amik miatt az iPhone nagyon jól használható, és még ezernyi ilyet tudnék felsorolni.

    Kíváncsi vagyok, érdekel persze, kipróbálnám stb, hisz mindenkit űz a változatosság iránti vágy, de úgy gondolom, hogy egy idő után ennek csak a hátrányát látnám. Ráadásul az iOS UI-ja nekem sokkal szimpatikusabb. (No nyilván nem a homescreen-é, de azt ritkán nézegetem.)

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz r4z #9945 üzenetére

    Jah ok, de ez csomagfüggő is. Máshol, külföldön a szolgáltatóknál kb. mind egy árban van (iPhone, csúcssamu, csúcs HTC) És a nagyobb csomagokban, mint írtam is, nálunk is. Aki eleve abban a csomagban venné, annak nem drágább. :U

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Malachi #9957 üzenetére

    De arról mondjuk azért tehet, hogy az új modell megjelenéséig ugyanazon az áron adja a telefonokat, ami egy másfél éves ciklus esetén azért igencsak gázos már.

    114 ezer kártyafüggetlenül a 3GS. Egy 3 éves telefonról beszélünk. Ugyanennyibe kerül dominóval a GS2, ami elvileg a 4S riválisa.

    Tehát az Apple Samsung riválisa ár tekintetében nem az aktuális modell, nem is az eggyel korábbi, hanem a kettővel korábbi, tehát visszamenőleg a 3. telefon. Azért ez mindennek a teteje, úgy gondolom.

    Szolgáltatói kínálatban szerencsére ez a különbség nem jön ki, (eltekintve a magyartól) ugyanis az Apple is láthatta, mikor a pofátlan magas 400$-os áron megjelent az első iPhone. A siker messze a várakozások alatt maradt.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz iphoneresell #9959 üzenetére

    Talán azért, mert hardveresen a Samsung 2011-es csúcsmodellje, ahogy az Apple-nek a 4S. Ők vannak párban, ez miért nem nyilvánvaló?

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Malachi #9964 üzenetére

    És ha veszel most egy 3GS-t 114-ért, azt mennyiért adod el másnap? :U Alig a feléért...

    Tartják ja, mert az Apple is tartja. Tehát más telefon használt ára hiába esik jobban, ha az új ára is csökken. Ezt figyelembe véve egyáltalán nem tartja olyan jól az árát az iPhone.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Malachi #9970 üzenetére

    "gondolom azért magas az ára, hogy ne érje meg újan megvenni."

    Miért, az Apple-nek az a célja, hogy ne érje meg újonnan megvenni? :DDD

    "van valami igazi érved az ellen, amit mondtam? igazat és tényeket írtam, nem a véleményemet."

    Mire gondolsz? Nem akarom, hogy enyém legyen az utolsó szó. De ha 190-be kerül egy dominós 4S, és azt 120-ért se lehet eladni, arra nem mondanám, hogy jól tartja az árát.

    Máyköl!

    Használtan lehet, hogy jól tartja, de ha újonnan vennéd meg 150-ért, akkor kevesellnéd érte a 90 ezret. Egyébként abban ne bízz, hogy nyár végén is el fogod tudni adni ennyiért, mert a múltkor mintha valami ilyet írtál volna.

    Ne a használt meg a csomagárat számoljátok már. És ha valakinek nem jók ezek a csomagok? Én Like díjcsomagban vagyok, barátnővel gyakorlatilag napi 1 óra telefonálás megy. Lebeszélek havonta 3000-4000 percet, és 3000ft alatt van a telefonszámlám. Nincs az az isten, hogy én ezt elcseréljem egy médiamániára, ahol 10 ezerért van 400 percem, miközben 2-3 emberrel beszélek szinte csak, de velük sokat. (Másokkal facebook, skype, stb).

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz máyköl #9975 üzenetére

    Mert most is neccesen ér annyit. Nyilván exponenciálisan esik az ára az idő múlásával. Te se gondolhatod komolyan, hogy egy telefon értéke csak addig esik, amíg te meg nem veszed, aztán megáll, és tartja az értékét. :U (Nyilván az megint más kérdés, hogy vehet valaki ügyesen valamit jó áron, de ha 1 évig használsz valamit, az eléggé kizárt, hogy 1 év után se veszítsen az értékéből.)

    Malachi!

    Tegnap írtam épp egy rakás regényt az iPhone árakról. Az USA-ban a legolcsóbb csomag is 14k iPhone-hoz, és majdnem 50 ezer vele a 4S. Médiamánia XL-ben pedig 30k a 4S. Mi az eltérés?

    Itt egy német T-s ár. 40 euró a havidíj (12 ezer) és 270 euró (81 000ft) a készülékár. Azért én nem látok egetrengető eltéréseket. Különadó, áfaemelés, gyenge forint. Persze jó érzés szidni a T-t is, de sztem nincsenek itt akkora eltérések, max társadalmi téren.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz #9978 üzenetére

    Jah, 2 hétig 200 fölött lesz, aztán már 170, 2 hónap múlva 140, fél év múlva 130 alatt lesz,

    Az iPhone meg októberben is 195 lesz, és rá egy év múlva szeptemberben is 195 lesz. Viszont a használt árak csökkenni fognak.
    Ezért éri meg iPhone-t csak a megjelenéskor venni, míg egy Samsungnál sokat eshet az ár 1-2 hónap alatt is. Remek példa erre a T-mobile oldala. Szinte minden telefon ára esik idővel, az iPhone-é nő. Persze a használt iPhone-nál is csökkennek. No komment...

    Én nem tudom, hogy te miről beszélsz, SÖ! Kétszer annyiba kerül az iPhone 4S, mint a GS2, pedig megjelenéskor majdnem ugyanannyi volt a kettő. Akkor miről is beszélünk?

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz #9983 üzenetére

    Amit még be se mutattak? Akkor jó, mert én tényekről beszéltem. :)

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Ragnar95 #9986 üzenetére

    Ez így igaz. Viszont pont ebből kifolyólag iPhone-t gyakorlatilag csak a megjelenéskor érdemes venni, vagy egy újabb megjelenésekor a régebbit. Már ha nem használtan akarja venni az ember.

    Gyakorlatilag ezzel a módszerrel a leggazdaságosabb, ha újonnan veszed. Viszont messze nem tartja olyan jól az árát, mint ahogyan egyesek hiszik. Hisz a használt ára az iPhone-nak is esik, de az új ára nem. Egy GS2 most 90 körül megy, de 117-ért megvehető dominóban. Ez annyi, mint az iPhone 4 használt ára, csak az 40 ezerrel drágább újonnan. Tehát ha a tényleges árat nézzük, akkor bizony nagyon is szarul tartja. A Samsungon meg pont az bukik a legtöbbet, aki a premierkor veszi meg. Pont fordítva működik. :U

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Xero #9990 üzenetére

    "Ettől függetlenül, még mindig jobban tartják az árukat, mint a többi tech termék."

    Pont az az, hogy ez egyáltalán nem feltétlenül igaz. Megveszel egy 3GS-t 114 ezerért függetlenül (apple store ár) mennyit fog érni másnap? 65-öt a legjobb indulattal.

    Megveszel egy Galaxy S 2-t 117-ért (dominós ár) és simán elmegy másnap 85-90-ért.

    Abban a tekintetben valóban jól tartják az árukat az Apple termékek, hogy viszonylag sokáig eladhatók magas áron. Ezzel csak az a gond, hogy az újonnan megvásárolható ár is ugyanaz marad, ami viszont inkább hátrány, mint előny.

    Hozok még egy példát: 3GS vs. HTC Hero. Ugyanakkor jött ki, ugyanolyan drága volt, stb:

    Megvetted a HTC herot a premierkor 160-ért, és most 25 ezret se ér.

    Megvetted a 3GS-t a premierkor, és most 50 ezret ér.

    Hurrá, a 3GS jobban tartja az árát. Igen ám, de mi van, ha a Hero-t akkor vetted meg, mikor már 70 volt, de még mindig el lehetett adni 50 körül? A 3GS akkor még mindig 160 volt, és el lehetett adni mondjuk 80-ért. Akkor melyik tartja jobban az árát?

    Hiába tartja jól a használt árát az iPhone, ha a a bolti ára is ugyanolyan magas. Ugyanis a vevőt csak az érdekli, hogy ahhoz képest mennyit ér, mint amennyiért vette.

    Ha a GS 2-t megveszem 117-ért, és eladom 90-ért, vagy veszek egy iPhone 4-et 160-ért, (mindkettő dominós ár) és eladom szintén 90-ért, akkor melyik is tartotta jobban az árát?

    A jó ártartás az nálam csak azt jelenti, hogy mennyiért vettem, és mennyiért adtam el. És ha az új ár nem esik (Apple-nél 1 évig tuti hogy nem) akkor minél később veszem, annál kevesebbet ér, viszont én ugyanannyiért veszem.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Malachi #9995 üzenetére

    Továbbra se értem, ugyanis a T-nek semmi köze a hivatalos Apple Store-hoz.

    De akkor jöjjön a bizonyíték:

    USA Apple Store ár: 375$. Ez egy adómentes ár, tehát a forgalmi adó még minden állam adórendszerének megfelelően hozzájön.

    375x220= 82 500ft. Ennyibe kerül az USA-ban a 3GS nettóban. Ehhez adjunk hozzá még 27%-ot! 82500x1,27= 104 775ft. Nálunk ez 10 ezer forinttal többe kerül, na bumm. 104 ezret ér a 3GS szerinted? Szerintem nem. Jól tartja az árát, ha megveszed és holnap eladod? Nem. Akkor meg? Nem értem, mit akarsz mondani, és hogy jön ide a T-mobile. :U

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Xero #9998 üzenetére

    "Az, hogy a régi iPhoneok árát mesterségesen magasan tartják az egy dolog. Ezt nem szabad alapul venni az értéktartásnál."

    Miért nem? És ha nekem csak arra van pénzem, akkor mi van? Az iPhone 4-emet is akkor vettem, amikor kijött a 4S, mert sokalltam az utóbbi árát, viszont 110-ért már megfelelő volt az i4. Meg mi ez, hogy mesterségesen? Ennyiért adják. Mikortól mesterséges? Fél év, 1 év, 2 év? Így van bepozicionálva.

    Nézd, rosszul állsz a kérdéshez. Hol van megmondva, hogy én mikor milyen telefont vehetek? Ezért írtuk Ragnarral, hogy egy iPhone abban az esetben értékálló, ha a premierkor veszed meg, és más telefonoknál is a premier árral veted össze.

    Ha én most veszek egy GS2-t 117-ért, és eladom 90-ért az értékállóbb, mintha egy 160 ezres iPhone 4-et adok el szintén 90-ért.

    A macbookokhoz nem értek, viszont az iPad már tényleg értékálló, ugyanis nem kerül kétszer annyiba, mint egy rivális androidos tablet.

    Kár csűrni-csavarni a dolgokat. A használt termékek piaci ára fokozatosan esik. Ez az iPhone-ra is igaz. Viszont az iPhone kivételével a többi terméknek az új ára is esik. Ebből mi következik? Az, hogy nő a két ár között a különbség. Mármint a használt és az új iPhone között. Akkor hogyan tartja jól az árát? Egy Samsung hamarabb elértéktelenedik, de az új ára is kevesebb lesz. Pl. a Nexus S-t dominóban 60-ért szórták ki. Akinek jutott, az 1 évvel később is simán eladhatta 50-ért. Na akkor melyik tartja jobban az árát? :DDD Ártartás még mindig az, hogy mennyiért tudod eladni, miután megvetted. Tehát aminek megy le az ára, az jobban is tartja.

    120k körül mennek ma a 4S-esek. 194 újonnan. Ezt nevezed te ártartásnak? Más kérdés, hogy ha egy jó csomagban veszed, amiben ugyanannyi, mint egy Galaxy S modell, akkor az iPhone ártartóbb lesz. Csak az a baj, hogy jelenleg a Galaxy S 2 kártyásan fele annyiba kerül, mint a 4S, a használt ára viszont nem duplája. Akkor miről is beszélünk?

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz máyköl #10009 üzenetére

    Azért jó durva belegondolni, hogy az iTouch majdnem tök ugyanazt tudja, mint az i4, csak épp töredék áron. :U Szoktam is néha agyalni, hogy nem lenne-e bőven elég az is. Mondjuk a mobilnet és a telefon funkció azért csak sokat dob rajta, de legtöbbször itthonról telefonálok, szinte mindig wifi közelben netezem. A GPS meg a fényképező is olyan, hogy mindenképp kell, aztán persze egyiket se használom soha. :U Persze egyszer jönne egy olyan szitu, mikor kevés lenne a Touch, máris verném a fejem a falba, de mégis szar érzés, hogy mekkora luxus az a pár plusz dolog, ami benne van. Ráadásul a refurb iTouch csak 170$ :DDD Na mind1...

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák