Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz nozs23 #202515 üzenetére

    Pedig biztos vagyok abban, hogy az ő szavának még mindig nagyon komoly súlya van abban, hogy milyen lesz egy-egy készülék. Ha nem így lenne, nem lennének agyonvékonyított MacBook-ok (amiknél folyamatos probléma a vékonyítás miatt bevezetett pillangó mechanizmus, nézd meg hányadik változattal szenvednek) vagy iPad-ek (amiknél a vékonyság már a strukturális szilárdság kárára válhat), ahol a forma a használhatóság rovására megy.

    Félreértés ne essék, én is szeretem, ha egy termék kecses, vékony és jó ránézni. Azt viszont nem szeretem, ha a forma oltárán feláldozzuk a funkciót (lásd a fenti példákat akár, de korábban (még a Jobs-érában is) számtalan ilyen volt).

    Az lehet, hogy nem minden esetben folyik bele a formatervezésbe ugyanolyan mélységben (más magyarázatot nem igazán látok a hasán keresztül tölthető Magic Mouse-ra, az embertelenül ótvar "púpos" akkumulátoros iPhone tokra vagy akár a hemaka által #202516-ban említett rettenetes kameraszigetre a leak-eken (ez utóbbi persze még nem megerősített)), de azt nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy ne lenne lehetősége önállóan dolgozni. Talán ő az egyetlen a mostani csapatban, akinek van ehhez bizalmi tőkéje. Nem hiszem, hogy az az ember, aki letehetett az asztalra egy színes iMac-et az egyenszürke számítógépházak korában vagy megalkotta a PowerMac G4-et / G5-öt, most szalagmunkásként gyártaná a terveket Tim Cook instrukciói alapján.

    Azt viszont elképzelhetőnek tartom, hogy a mostani vezetés nem inspirálja olyan kreativitásra mint korábban Jobs, ezért finomítgatja inkább a meglévő terveit, és az is benne lehet talán, hogy kicsit maga is elhiszi magáról, hogy ő a design szakma csúcsa (erre gondoltam "elfáradás" alatt).

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák