Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz F34R #1442 üzenetére

    Nagyon szépen köszi a repot, nem tudom mikor fog megérkezni a Redox, ha meglesz akkor elkezdek egy új layoutot keresni.

    Először arra gondoltam, hogy írok valamit ami a billentyűket a pozíciójuk alapján osztályozza aztán néhány forráskódot elemeztetek vele, hogy vajon mi lenne a legoptimálisabb kiosztás munkára.

    De aztán rájöttem, hogy ezt már sokan elkezdték, így szerintem keresek valami olyan kiosztást, amit már ez alapján állítottak össze. (aztán találtam pár tanulmányt kevésbé "hatékony" de az ember számára "kényelmesebb" kiosztásról is. Azt mondjuk nem tudnám leprogramozni, hogy egy egy billentyűzet elhelyezkedése mennyire kényelmes :B )

    Érdekes:
    http://mkweb.bcgsc.ca/carpalx

    Az utóbbi napokban sokat olvastam erről, kíváncsi vagyok milyen lehet a gyakorlatban ezeken gépelni. Természetesen tudom, hogy rengeteget fog lassulni az írás sebessége, de jó lenne valami ami ergonomikusabb, hatékonyabb, kevésbé terheli a kezem, még ha lassabb is.

    Ja igen, az egésszel azt akartam kérdezni, hogy ismer valaki olyan kiosztást ami alapból "programozásra" van optimalizálva, de magyar nyelvű szövegre is? Gondolom ez kb a lehetetlen kategória.

    Egyenlőre arra gondoltam, hogy megnézek egy optimalizált qwerty layoutot és egy második layeren meg elrendezgetem a speciális karaktereket amit használok. Vagy talán a colemak (hd?) és pluszba a gyakran használt karakterek... Még csak keresgélek... :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák