Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Imz #1137 üzenetére

    Személy szerint szoftver által változtatható feliratú keycapekre semmi szükségem (khm Touch Bar MBP-ken hasonló, nem is kéne olyan gép amin az van, nekem teljesen életidegen az egész mentalitás mögötte). Ezt, amit a billem tud egyszerűen nem adja semmi más kommersz cucc a piacon, ha megközelítve valamennyire igen (HHKB) máris "másabb", amit nyernék nem feltétlen hozná be azt amit vesztek azzal ha arra váltok. És itt nyilván nem a totál felesleges RGB-re meg a számomra semmi haszna háttérvilágításra gondolok, amit 5 év alatt talán 5x kapcsoltam be...

    A keycap olyan amilyen, nekem esztétikus (pedig aztán van esztétikai hiba, kicsit megnyomódott keycapek, dyesub folyamatnál rosszul centerezett felirat, ilyenek), az ára nem érdekelt mert csak ez tetszett anno - és most is, bár tényleg kéne hiraganás alphabet hozzá, főleg hogy azóta már mennyit tanultam japánul... de hidd el maga a PBT mint keycap anyag iszonyat jó, főleg vastagon, matt rücskös felülettel. Szarrá ver mindent nekem a piacon, főleg ebben a formában DSA profillal.

    Ha eljutsz az építésig gondolkodj el a gombok matt felületén (ha a beszállító nem hajlik rá akkor fóliázd v nemtom), fényessel okádék gagyi feeling, mattal meg marhára adja az egész egyszerűen

    A másik, próbálj minden kijelzős kapcsolósból sample-t berendelni, lehetőleg minden opcióval amiben elérhető a kapcsolója (rugó különböző erőkkel, lineáris v taktilis esetleg clickes mechanika, minden lehetőséget ami elérhető). Ezt elsődlegesen gépelésre veszed, ezek a gombok meg simán lehet h kioskokhoz vagy más commercial cuccokhoz vannak, nem billentyűzetekhez... olyant kell találni ami kényelmes is gépelésre neked. Mert tök jó ha a funkciót amire vágysz tudja, de mégis gagyi lesz gépelni rajta a végén...

    Na mindegy. Tényleg próbáld meg ha megvan az elhivatottság, iszonyatosan jó kis opensource cuccot lehet ebből kihozni. :)

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Új hozzászólás Aktív témák