Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz barnam_ #116954 üzenetére

    Egy rakás fos mindegyik.
    Amiről lelkendeztem itt nemrégiben hogy az X60-ban milyen jól működik, az is elkezdte a váratlanul magasabb töltöttségnél hirtelen kikapcsolást, aztán visszakapcsolom, megy még 3 órát, aztán megint hirtelen kikapcsol és akkor már tényleg le van csontra merülve, de akkor sem jelzi a sárga leddel hogy helyzet van, hogy power off csáó :))

  • mahi1

    csendes tag

    válasz barnam_ #116954 üzenetére

    Még 2017 környékén vettem az X230-hoz Patona akkut, az a mai napig remekül hasít, illetve az egyik géphez használtan kaptam egyet, az is jó. Ezért beépült az agyamba, hogy micsoda szuper márka a Patona.
    Aztán tavaly a T530-hoz vettem egy Patona 9 cellásat, ami 5 töltés után megadta magát, vissza is küldtem, azonnal visszakaptam az árát. Majd vettem egy GreenCell-t, ami a gyári kapacitás felét sem tudta, ezt is visszaküldtem, de itt már szívózott velem az eladó, hogy biztos érzéki csalódás, mert a GreenCell egy nagyszerű márka...
    Aztán idén a Sony fényképezőgépemhez vettem Patona akksit (amiből azóta van sárga alap, zöld prémium, meg arany extra prémium kivitel). Itt már nem hagytam magam, konkrétan lemértem, hogy a gyári, 2015-ös (7 éves) gyártású akkuval 81 perc 4K videót rögzítettem, míg a szuper extra prémium arany Patonával 37 percet.
    A fentiektől függetlenül lehet, hogy jó márkák (vagy jó márkák voltak évekkel ezelőtt) a Patona és a GreenCell, én azt gyanítom, hogy nem feltétlenül valódiak, amit nálunk árulnak (konkrétan a Pantonának nagyon gagyi a csomagolása és a matricája).
    Illetve olyan gyermekmeséknek is bedőltem, mint az Aliexpress-en árult Panasonic cellás utángyártott akkumulátor, ami nem hogy Panasonic-ot, de még Sanyo cellát sem látott...
    Most meg miután az Aliexpress is kötelezően ráteszi a 27% ÁFA-t a termékeire, szinte nem is éri meg utángyártott akkut venni, 35 USD körül vannak a kisebb akkuk, ami minimum 15ezer Ft. Ennyiért már tök jó gyári, használtat kapok, csak ki kell várni a megfelelőt.

  • barnam_

    nagyúr

    válasz barnam_ #116954 üzenetére

    Update ebben a témában:
    Kb. 1-2 ciklus ment bele és már 50%-on lett az elhasználódás.
    Utána kezdeményeztem reklamációt az oldalon és visszaküldtem az akkut a lengyelekhez. Ezen ültek kb. másfél hétig miután átvették, majd egy reklamáló email után visszajeleztek hogy oké mehet a refund.

    Eddig kétszer rendeltem GreenCelltől, az első még tartja magát (de kb. nem is használom azt a laptopot), ez meg instant kuka volt. 82€ volt az akku, ezt visszakapom, a 13€ postaköltséget nem.

Új hozzászólás Aktív témák