Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    Sziasztok!

    Érdeklődnék, hogy szerintetek <45 m^2 szigeteletlen emeleti B30 tégla lakásban (felette padlástér), melyik fűtési megoldás lenne jó 1-2 szezonra, vagy akár tartósabban, a jelenlegi HÉRA cserépkályha és FÉG Zeusz parapetes látvány gázkonvektor helyett vagy átmenetileg utóbbi mellett.

    Mivel a kéménybéleltetés br. 230e magassága lenne (s mivel a hérától szabadulnáék igazából értelmetlen is, csak a kéményseprők és a katasztrófavédelem megköveteli) kis 12 m^2 szobába képzeltem el egy 2000 W elektromos konvektort, mivel többniyre a helységek össze vannak nyitva (máskülönben a konyha és a folyósó hideg).

    - Thermor EVIDENCE 3 2000W 5 év garancia
    - Climastar Smart 3in1 2000W 2 év garancia
    - esetleg infrapanel alacsonyabban falra esetleg a mennyezetre szerelve.
    - fűtő/fűtő klíma, bár ez megint nagyobb beruházás s bár nyáron sem lenne rossz nem 30°C-ban létezni s a béleltetés árából terveztem kihozni a vízmelegítő (1, 2) és a fűtés alkatrészárát.

    A konvektor CR6-os gázszelepén az égőnyomás beállítására szolgáló csavarral alacsonyabbra vettem a lángot, mert eddig csak ki be kapcsolgatva befűtött mint a meszes, majd le is kapcsolt a 20 m^2 szobában. Most 20-50 percet megy kisebb lánngal égett porszag nélkül, jobb hőérzetet adva (a nov->dec gázfogyaszásunk a HÉRA hektikus használatával így is 168 m^3).

    Hasonló hatást szeretnék a kis szobában, de a helységek összenyitásával annak is bő majd m^2 alapterületet kellene befűtenie 12 helyett, de nem elvárás, hogy a folyósón ugyanolyan meleg legyen mint a szobában :). A pöttöm fürdőt évek óta ellátja egy ~1000 W-os kvarc hősugárzó, fürdés fürdetés idejére.

    Az elmúlt évek tapasztalata szerint a téli hónapokban 25-30e volt a gázszámlánk, ez nyáron 5-8e maximum, úgy hogy a melegvizet egy Bosch Thermo 4000 11-2-es átfolyó vízmelegítő adta és mellette használatan van egy gáztűzhely.
    Komplett 4 radiátoros töröközőmelegítős kombi kondenzációs gázkazános br. >2M árajánlatot kaptam, ami masszívan kapaszkodós (eleve nyárig nem is tudnám hová költöztetni a családot).

    Torry:
    Ez több tényezőtől is függ, egyelőre én is kalkulátorokat nézegettem, ott sajnos nálam 1850-1980 W jön ki kalkulátortól függően.

    [ Szerkesztve ]

  • stratova

    veterán

    válasz Edorn #581 üzenetére

    Pazarló mivolta ellenére nálunk a konvektor egyenletesebb hőérzetet adott télen a nagy szobában (20 m^2), mint a Héra3-as (gázos) említettnél kisebb (ekkora) cserépkályha a hálóban (12 m^2). A kályha kb 4-5 óra alatt kihült és éppen éjjel kellene felkelni a visszakapcsoláshoz (nem mintha nem ébrednék fel rendszeresen 2-3 felé).
    Tény, hogy az gázzal ment de kegyetlen meleget csinált a hálóban, míg a többi helységnél úgy ahogy rendben volt a hőmérséklet, ha mindent összenyitottunk.
    Bár sajnos ez az épület szigeteletlen tégla.
    Régebben itt 2 kis Héra3-as cserépkályha volt kőkemény 43 m^2-re. Szvsz ha egy kályhásmester mondja, hogy kevés lesz oda (akinek még érdekében is állna az építés), akkor szerintem hallgassatok rá. Bár úgy látom kifejezetten erre az igényre készült tervezőprogram is. Úgy látom az oldal szerint egy kályha hőleadó képessége max. 9 kW bár a hőtartása jobb, a linkelt kályhára 9-14 kW-t ír a honlap.
    Nálunk mondjuk kondenzációs gázkazán lenne a legjobb (meg egy normális szigetelés) radiátorokkal, de az sem kis beruházás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák