Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hatpersze

    tag

    válasz Caaabi #39369 üzenetére

    Üdv

    Nem tudom hogy az újabb Hondákban az automata milyen, de a hatodik generációig a kupékban baromi jók, eszembe nem jutna már kézi váltós kocsit venni (az összes Hondám - asszem hat darab...- auto váltós volt, van). Az 1.5-ös lsi kupém városban ha finoman használtam, tartva a forgalom sebességét, 6-7 literrel vígan elvolt, az 1.6-os már többet evett ennél (cserébe szarabbul is ment...). Tény, hogy nincs összehasonlítási alapom kézi váltóssal, de itt ugye nincs kuplung kopás, esetleges kettős tömegű vagy mi lendkerék, és akkor a legfontosabb dologról, a biztonságról, és kényelemről még nem is beszéltem... Nagyon sok kilométert levezettem, tudok váltani (:, de eszembe se jutna kézi váltós verdát használni... (:
    A váltók hangolása nekem megfelelt, ha akartam "jól" gyorsult, ötvennél teli talpra simán visszaránt egyesbe, nekem az élményfaktort simán kielégítette (kielégíti az Accord is). Talán a végáttétel is jobb mint kéziben, kevesebbet pörög utazási tempónál.

    Szóval szerintem ne zárd ki ilyen egyszerűen ezt a váltó kérdést. Hosszú távon a többlet fogyasztás elenyésző, a karbantartás meg kifúj az ötven-hatvanezer kilométerenkénti olajcserével...

Új hozzászólás Aktív témák